آدم‌ربایی ۱۰ میلیون دلاری در غرب تهران ناکام ماند

  • حوادث
  • شنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ ۱۴:۰۷
    کد خبر :1060126
آدم‌ربایی غرب تهران

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از پایان آدم‌ربایی ۱۰ میلیون دلاری یک تاجر ثروتمند در غرب تهران با اقدام به موقع پلیس خبر داد.

سردار علی ولیپور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در تعطیلات نوروزی زن میانسالی به اداره یازدهم پلیس آگاهی مراجعه کرد و به کارآگاهان گفت که پسرش در چین، هنگ‌کنگ و ایران تاجر است و چندی قبل ناگهان ناپدید شده است. این زن که تصور می‌کرده، فرزندش درگیر کار بوده چندان پیگیر موضوع نشده بود تا اینکه چند مرد جوان با او تماس گرفته و مدعی شدند که پسرش را ربوده‌اند و با تهدید به قتل او ۱۰ میلیون دلار را برای آزادی‌اش درخواست کردند.

وی افزود: کارآگاهان در نخستین‌گام راهی خانه موردنظر شدند و دوربین‌های مداربسته اطراف صحنه جرم را هدف بازبینی قرار دادند اما به سرنخی دست نیافتند و به دنبال تهیه یک لیست از رقبای این تاجر رفتند. تحقیقات همچنان ادامه داشت تا اینکه آدم‌ربایان دوباره تماس گرفتند و در خواست پول کردند اما در این شاخه از تحقیقات با اقدامات اطلاعاتی گسترده و اقدامات به‌موقع کارآگاهان مشخص شد که این تماس‌ از شمال کشور صورت گرفته است.

ولیپور گودرزی با بیان اینکه کارآگاهان در یک قدمی بازداشت متهمان قرار گرفتند، گفت: متهمان که متوجه شده بودند پلیس مخفیگاه آنها را ردیابی کرده فرد ربوده شده را با دستان بسته در اتوبان کرج- تهران رها کرده و متواری شدند. فرد ربوده شده پس از اینکه آزاد شد در جریان تحقیقات به ماموران گفت که در خانه مشغول صرف شام بوده که ناگهان سه مرد با کلت کمری وارد منزلش شده و پس از اینکه چشمانش را بستند با ایجاد ضرب و جرح او را به شمال کشور منتقل کردند. این افراد در ازای آزادی‌ این فرد، ۱۰ میلیون دلار درخواست کرده بودند اما هنگامی که متوجه شدند پلیس در کمین‌شان است، او را رها کرده و پا به فرار گذاشتند.

به گزارش ایسنا، رئیس پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه فرد ربوده شده به خانه و نزد خانواده‌اش بازگشت، گفت: تحقیقات تکمیلی برای شناسایی و دستگیری آدم‌ربایان درحال انجام است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید