آخرین مهلت «حذف و اضافه» بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی

    کد خبر :446852

قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی از ابتدای آذرماه جاری برای مدت یک سال تمدید شد و آخرین مهلت تعیین شده برای حذف و اضافه بیمه تکمیلی تا ۳۰ بهمن ماه تعیین شده است.

سه میلیون و ۸۱ هزار و ۶۴۹ بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار دارند و شرکت آتیه سازان حافظ برای ششمین بار متوالی بیمه تکمیلی بازنشستگان را در سال آتی برعهده خواهد داشت.

طبق اعلام معاون شرکت آتیه سازان حافظ در قرارداد جدید سقف پوشش اعمال جراحی‌های تخصصی افزایش یافته و حق بیمه قرارداد به ۳۸ هزار و ۲۰۰ تومان به ازای هر نفر در ماه تغییر پیدا کرده است.

در این قرارداد سقف تعهدات فوق تخصصی از ۱۴ به ۱۵میلیون تومان افزایش پیدا کرده است و شامل اعمال جراحی قلب و مغز، پیوند کبد، کلیه، ریه، قلب، مغز استخوان، جراحی سرطان، رادیوتراپی، شیمی درمانی، تامین هزینه داروهای درمان بیماری‌های خاص نظیر تالاسمی، هموفیلی، دیالیز، ام اس و غیره می شود.

همچنین سقف تعهدات سایر مفاد قرارداد به قوت خود باقی است و همانند سال گذشته است.

مشمولان قرارداد یاد شده شامل اعضای کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیران تامین اجتماعی به همراه همسر و یا همسران دائمی و به اتفاق افراد تحت تکفل واجد شرایط خواهند بود و آن دسته از مستمری بگیران که در قرارداد سال گذشته تحت هر شرایطی بیمه تکمیل درمان نبودند اما تمایل دارند تحت پوشش خدمات بیمه تکمیلی قرار گیرند می توانند تا ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ با مراجعه به کانون‌های بازنشستگی شهرستان نسبت به درخواست برقراری پوشش بیمه درمان تکمیلی اقدام کنند.

همچنین آن دسته از بیمه شدگان که تمایل به دریافت خدمات تکمیلی درمان ندارند، از ابتدای قرارداد به مدت سه ماه یعنی تا ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ می‌توانند با مراجعه به کانون بازنشستگی و تکمیل فرم انصراف، از پوشش بیمه خود انصراف دهند و چنانچه مبلغی بابت حق بیمه از حساب آن ها کسر شده باشد، حق بیمه مربوطه به شرط عدم استفاده از خدمات درمانی، مسترد خواهد شد.

به گزارش ایسنا، طبق دستورالعمل کنترل ضوابط بیمه گری قرارداد کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی بیمه شدگان این قرارداد شامل اعضا و کارکنان کانون بازنشستگی و نیز مستمری بگیران تامین اجتماعی به اتفاق همسر یا همسران دائمی ایشان هستند. همچنین بازنشستگان و مستمری بگیران می‌توانند در صورت درخواست افراد تحت تکفل خود را (اعم از فرزندان و والدین) مشروط به معرفی کلیه افراد تحت تکفل مشمول تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهند.

سایر افراد تحت تکفل قانونی بیمه شده اصلی با ارائه مستندات مبنی بر کفالت از مراجع قانونی می‌توانند تحت پوشش قرار گیرند. شرط داشتن دفترچه به تبع بیمه شده اصلی جهت پوشش بیمه‌ای والدین الزامی بوده و همسر، فرزندان و افراد تحت تکفل بیمه شده اصلی باید در هنگام شروع قرارداد دارای دفترچه بیمه پایه به تبع بیمه شده اصلی باشند.

فرزندان بیمه شده اصلی اعم از مذکر و مونث مشروط به عدم ازدواج و اشتغال به کار می‌توانند تحت پوشش قرار گیرند. همچنین فرزندان اناث در صورت طلاق یا فوت همسر (با ارائه مستندات) می‌توانند تحت پوشش قرار گیرند. اعضا و کارکنان اناث در صورت معرفی کلیه افراد تحت تکفل می‌توانند همسر، فرزندان و والدین خود را تحت پوشش قرار دهند.

بیمه شدگان می توانند حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از شروع قرارداد در صورت عدم استفاده از خدمات شرکت نسبت به انصراف از بیمه تکمیلی اقدام نمایند. بازنشستگان می بایست جهت انصراف به کانون بازنشستگان استان خود مراجعه کنند.

انصراف بیمه شدگان شامل انصراف کلیه اعضای خانواده (اعم از اصلی و تبعی) و انصراف افراد تحت تکفل (شامل فرزندان و والدین) است که در اینصورت صرفا بیمه شده اصلی و همسر تحت پوشش قرار می گیرند و پوشش بیمه تکمیلی فرزندان و والدین حذف می شود. بدیهی است در صورت درخواست بیمه شده اصلی جهت پوشش بیمه تکمیلی افراد تحت تکفل (شامل فرزندان و والدین) می بایست کلیه مشمولین تحت پوشش قرار گیرند.

به گزارش ایسنا، همچنین حذف نفرات انصرافی صرفا در صورت عدم استفاده از خدمات امکان پذیر است و در صورتی که یکی از اعضای خانواده انصرافی از خدمات شرکت استفاده کرده باشد، حذف هیچیک از اعضای خانواده امکان پذیر نیست.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید