آخرین مهلت برای تعویض پلاک‌های سوخته و مخدوش

  • اجتماعی
  • سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۶:۰۰
    کد خبر :1067158
تعویض پلاک‌های سوخته و مخدوش

رییس مرکز شماره گذاری پلیس راهور فراجا اعلام کرد: مالکان پلاک های سوخته و مخدوش تا آخر اردیبهشت مهلت دارند برای تعویض پلاک مراجعه کنند.

سرهنگ علی محمدی با اشاره قانون برخورد با پلاک‌های مخدوش اظهار داشت: طبق ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی هرگونه تغییر در مشخصات و ارقام پلاک و ارکان وسیله نقلیه جرم محسوب شده و پلیس موظف است ضمن توقیف وسیله نقلیه مالک و راننده وسیله نقلیه را به مراجع قضائی معرفی نماید.

وی افزود: در قانون مذکور برای فردی که پلاک وسیله نقلیه خود را به عمد مخدوش نماید از ۶ ماه تا یک سال حبس نیز پیش بینی شده است.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور فراجا اعلام کرد: مالکان وسایل نقلیه ای که مخدوشی پلاکشان مربوط به سال ۱۳۹۳ باشد، می‌توانند تا آخر اردیبهشت ماه سال جاری با حضور در مراکز تعویض پلاک به صورت رایگان نسبت به تعویض پلاک وسیله خود اقدام کنند.

سرهنگ محمدی تصریح کرد: مالکان وسایل نقلیه ای که پلاکشان بعد از سال ۹۳ به صورت عمد مخدوش کرده باشند تا آخر اردیبهشت ماه مهلت دارند با پرداخت هزینه ولی بدون اعمال قانون، پلاک وسیله نقلیه خود را تعویض کنند.

به گزارش مهر، رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور فراجا خاطرنشان کرد: کلیه مالکان وسایل نقلیه‌ای که پلاکشان مخدوش شده است، اگر از مهلت مقرر استفاده نکنند، از خرداد ماه سال جاری به محض مشاهده توسط پلیس، اعمال قانون و توقیف شده و معرفی به مراجع قضائی نیز انجام خواهد شد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید