آخرین مأموریت پلیس فداکار

    کد خبر :937747
آخرین مأموریت پلیس فداکار

سارق خانه که برای فرار از دست پلیس مأمور کلانتری را به شهادت رسانده بود ساعاتی بعد از جنایت در حضور بازپرس جنایی تهران به بازسازی صحنه قتل پرداخت.

ساعت 5 بامداد یکشنبه 13 شهریور دختر جوانی که تنها در خانه‌اش زندگی می‌کرد با شنیدن صدایی عجیب از خواب پرید. ناگهان پشت پنجره بالکن اتاقش، سایه‌ای دید وقتی بیشتر دقت کرد متوجه شد فردی در حال تلاش برای باز کردن قفل در است.

دختر جوان بلافاصله تلفن همراهش را برداشت و با برادرش تماس گرفت بعد با صدایی لرزان و آرام گفت: «دزد آمده و می‌خواهد وارد خانه شود.» دخترجوان خواست ادامه دهد که ناگهان دو مرد ناشناس را بالای سرش دید.

یکی از سارقان که صورتش را با نقاب پوشانده بود چاقو را به طرف دختر جوان گرفت و تهدید کرد که اگر سروصدا کند زنده نخواهد ماند. بعد هم دست و پای دختر جوان را بست و به جست‌و‌جو در داخل خانه پرداختند. آنها طلاهای دختر جوان، دستگاه بازی رایانه‌ای و مقداری وسایل باارزش خانه را داخل ساکی که به همراه داشتند قرار دادند.

حضور پلیس در خانه

ساعت 5:30 صبح برادر دختر جوان هراسان خود را به کانکس پلیس واقع در میدان امام حسین(ع) رساند و گفت: خواهرم در مجتمعی در محدوده خیابان نامجو زندگی می‌کند. لحظاتی قبل با من تماس گرفت و مدعی شد که دزد وارد خانه شده است. بعد هم سروصدایی آمد و تماس قطع شد.

بلافاصله مرد جوان به همراه دو مأمور کلانتری 106 نامجو سوار بر موتورسیکلت راهی خانه دختر جوان شدند. به محض اینکه مقابل در ورودی مجتمع رسیدند ناگهان در باز شد و دو مرد نقاب‌دار که یکی از آنها ساکی به‌دست داشت مقابل در ظاهر شد. مأموران اولین متهم را دستگیر کردند اما متهم دوم به داخل مجتمع برگشت و از راه پله‌ها به سمت طبقه پنجم رفت. در این میان یکی از مأموران کلانتری 106 نامجو مقابل در ایستاد و مأمور دوم به نام استوار یکم امیر کیوان‌لو به‌دنبال متهم فراری وارد ساختمان شد. در راه پله‌ها سارق جوان با مأمور پلیس درگیر شد و با چاقویی که به همراه داشت به شکم او ضربه زد.

مأمور پلیس که به‌شدت زخمی شده بود به‌دنبال سارق که به سمت در خروجی فرار کرده بود رفت و سعی کرد متهم را دستگیر کند و در این میان مأمور دوم وارد عمل شده و متهم فراری را به دام انداخت.

بازسازی صحنه جنایت

مأمور مجروح بلافاصله توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شد اما شدت خونریزی باعث مرگ وی شد. به‌دنبال شهادت مأمور جوان که به‌تازگی نیز ازدواج کرده بود، بازپرس ساسان غلامی و تیم بررسی صحنه جرم راهی محل شدند.

در تحقیقات اولیه قاتل به بازسازی صحنه سرقت پرداخت و به تیم جنایی گفت: یک سابقه سرقت دارم وقتی از زندان آزاد شدم با همدستم تصمیم به سرقت گرفتیم. ما سارق بالکن‌رو هستیم و بامداد روز حادثه با این تصور که صاحبان خانه‌ها خواب هستند و فرصتی مناسب برای سرقت است، راهی خیابان‌ها شده تا منزلی را برای سرقت انتخاب کنیم. پس از پرسه‌زنی در محدوده خیابان نامجو، متوجه مجتمعی شدیم. از طریق بالکن وارد شدیم اما دختر جوان متوجه ما شد. ما نیز با تهدید چاقو دست و پایش را بسته و سرقت را انجام دادیم.

او ادامه داد: بعد از سرقت در حال خروج از ساختمان بودیم که با مأموران مواجه شدیم. در یک لحظه تصمیم گرفتم از طریق راه پله‌ها خودم را به پشت بام برسانم و فرار کنم. اما متوجه شدم در پشت بام بسته است و راه رفته را برگشتم که با مأمور پلیس مواجه شدم. از ترس دستگیری، ناگهان با چاقویی که به همراه داشتم یک ضربه زده و متواری شدم.

به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی پایتخت، متهم در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار داده شد و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

تشییع پیکر مأمور شهید

تشییع پیکر شهید مدافع امنیت امیر کیوان‌لو صبح امروز از میدان امام حسین(ع) تهران با حضور خانواده این شهید و فرماندهان پلیس برگزار می‌شود. مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ در این مورد اعلامیه‌ای صادر و اطلاع رسانی کرده بود.

دستور دادستان برای رسیدگی خارج از نوبت

در پی شهادت استوار یکم امیر کیوان‌لو در حین دستگیری این سارق مسلح، علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران به دادسرای عمومی و انقلاب تهران دستور داد تا پرونده این جنایت، به‌طور ویژه و خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار گیرد. رئیس کل دادگستری استان تهران با تأکید بر این گزاره که امنیت شهروندان خط قرمز دستگاه قضایی محسوب می‌شود و در برابر مخلان امنیت عمومی و آرامش شهروندان هیچ‌گونه تسامحی صورت نخواهد گرفت، گفت: اشخاصی که قصد داشته باشند به هر طریقی امنیت عمومی و آرامش شهروندان را زیرسؤال ببرند، یقین داشته باشند که با سیلی قانون مواجه خواهند شد.

روزنامه ایران

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید