آخرین خبرها از سقوط بالگرد رئیس جمهور

  • سیاسی
  • یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۷:۰۴
    کد خبر :1068341
رئیسی

نیروهای امدادی هلال احمر و نیروهای کمکی نظامی و انتظامی از همان ابتدای گزارش سانحه برای بالگرد رئیس جمهور، عملیات گسترده ای برای یافتن این بالگرد آغاز کرده‌اند.

افراد محلی میگویند که به دلیل فضای مه آلود منطقه، هنوز وضعیت بالگرد مشخص نیست.

استاندار آذربایجان شرقی، آیت الله آل هاشم و امیر عبداللهیان نیز در بالگرد حامل رئیس جمهور‌ حضور داشته‌اند.

با توجه به تماس تلفنی یکی از همراهان رئیس جمهور با مرکز که پس از سانحه صورت گرفته، امیدهای فراوانی برای پایان بدون تلفات جانی این واقعه وجود دارد.

آقایان محرابیان و‌ بذرپاش، وزرای نیرو و راه که در بالگردهای دیگر حضور داشته اند، سالم به مقصد رسیده‌اند.

در همین حال، شبکه خبر نیز در زیرنویس خود از برخی گمانه زنی ها درباره احتمال وقوع سانحه برای بالگرد حامل رئیسی در منطقه جلفا خبر داد و نوشت که اخبار اولیه حاکی از سانحه فرود سخت هلی کوپتر حامل رئیس جمهور بوده است. گروه های امدادی در تلاش برای رسیدن به محل حادثه هستند.شرایط آب و هوایی و مه سنگین تلاش گروه های امدادی را با سختی مواجه کرده است.

اعزام آمبولانس به محل سقوط بالگرد رئیسی

بابک یکتاپرست با بیان این که بر اساس اعلام خبر مبنی بر سانحه بالگرد رئیس جمهور در آذربایجان شرقی بالگرد اورژانس هوایی عازم منطقه شد، اظهار کرد: متاسفانه به دلیل مه شدید، ادامه عملیات هوایی ممکن نبود.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور افزود: 8 دستگاه آمبولانس اورژانس تبریز راهی محل سانحه شده‌اند.

وی گفت: با توجه به فاصله محل احتمالی سانحه تا جاده، تیم‌های پیاده 3 نفره اورژانس تبریز با تجهیزات برای تجسس و ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی در منطقه هستند.

اعزام 40 تیم امدادی به حادثه سقوط هلی کوپتر

رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: ۴۰ تیم امدادی و واکنش سریع به محل حادثه سقوط هلیکوپتر رئیس‌جمهور اعزام شدند و با توجه به شرایط جوی و منطقه‌ای، جستجو فقط به صورت زمینی انجام می‌شود.

پیرحسین کولیوند؛ رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به افزایش تیم‌های عملیاتی امداد و نجات به محل حادثه سقوط بالگرد رئیس جمهور اظهار کرد: 40 تیم امدادی از استان آذربایجان و استان‌های همجوار به محل حادثه اعزام شدند.

وی تصریح کرد: با توجه به موقعیت منطقه، عملیات جستجو به صورت زمینی درحال انجام است.

کولیوند یادآور شد: از پهپاد و اقدام هوایی استفاده کردیم و با توجه شرایط بدی هوا، امکان جست‌وجوی هوایی وجود ندارد؛ محل حادثه یک منطقه کوهستانی صعب‌العبور است؛ از استان‌ها معین هم نیروهای اعزام کردیم که نیروهایی بیشتری برسند و خودم هم در آن مسیر هستم.

درخواست صفحه رسمی رئیسی از مردم

اینستاگرام ابراهیم رئیسی در واکنش به خبر وقوع حادثه برای رئیس دولت سیزدهم استوری منتشر کرد.

اینستاگرام رئیس دولت سیزدهم، در واکنش به خبر وقوع حادثه برای بالگرد ابراهیم رئیسی نوشت: از هم‌مهینان عزیز درخواست می‌شود برای سلامتی رئیس جمهور و همراهان نذر ختم کنند.

ختم صلوات رئیسی

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید