جدیدترین اخبار
۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۲ اجتماعی کد خبر :89536

تهرانی ها در انتظار تغییر تهران

همه شایعات و حرف و حدیث ها در مورد شهردار شدن حبیب الله بی طرف با رای قاطع اعضای شورا به محمد علی نجفی به پایان رسید . شهردار شدن نجفی بعد از برگزاری مراسم تحلیف اعضای شورای شهر و هیات رئیسه شورا انجام گرفت.

به گزارش  موج؛ مراسم تحلیف پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران با حضور استاندار ، فرماندار و جمعی از مدیران شهری در ساختمان شورای شهر تهران برگزار شد.

توضیحات چمران از طریق برنامه ویدئویی، در حالی برای حضار پخش شد که وی در این برنامه گزارشی از عملکرد شورای چهارم ارائه داده بود.
تصویب ۶۷۵ مصوبه در شورای چهارم

عیسی فرهادی – فرماندار تهران- ضمن ارائه گزارشی از روند انتخابات شورای شهر تهران گفت: ۴۰۰۰ شعبه با ۹۱ هزار نیرو در این مدت فعال بودند. در انتخابات شورای شهر تهران بیش از ۳۰۰۰ نفر ثبت‌نام کردند که این نشان از افزایش ۵۳ درصدی این حوزه دارد.

وی با اشاره به اینکه در هر دقیقه بیش از ۲۴۰ هزار رای به صندوق ها ریخته شده است در ادامه افزود : بیش از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار رای به صندوق ها ریخته شده است و این نشان می دهد بیش از ۳۳٫۸ درصد افزایش رای در این دوره داشته ایم.

فرماندار تهران با اشاره به فعالیت های شورای چهارم به تعدد سلایق سیاسی در این شورا اشاره کرده و ادامه داد :‌ با وجود آنکه سلایق مختلفی در این شورا وجود داشت، اما این باعث نشد که تاثیری بر مصوبات این شورا وجود داشته باشد.

فرهادی در ادامه افزود:در دوره چهارم ۶۷۵ مصوبه به تصویب رسید که از این میان تعداد ۱۳۲ مصوبه توسط فرمانداری برگشت داده شد.اما از این ۱۳۲ مصوبه ۹۴ مصوبه آن اصلاح و ۳۸ مصوبه به هیات حل اختلاف ارجاع داده شد و نظر فرمانداری در ۱۹ مصوبه تایید شد.
سوگند نامه تنها ادای کلمات نیست

مرتضی الویری، رئیس سنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش نیز با نقل خاطره ای از آیت الله رفسنجانی گفت : آیت الله رفسنجانی در مراسم تحلیف سومین دوره شورا حضور داشتند و در آن جلسه تاکید کردند که مراسم تحلیف و سوگند تنها چند جمله نیست و باید با تمام وجود به جملاتی که می گوییم ایمان داشته باشیم .وی در هنگام ادای سوگند جملات را به گونه ای بیان می کردند که احساس می کردیم بر روی تک تک جملات تفکر می کنند.

الویری به چهار مفهوم اساسی در متن سوگندنامه آیین‌نامه تحلیف اشاره کرد و افزود: ما به این چهار مورد که رعایت و حفظ امانت، رعایت قانون، عدالت و انصاف و رعایت صرف و صلاح و پیشرفت امور شهر و شهرداری متعهد می‌شویم. امیدوارم این چهار مورد را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.

رئیس سنی شورای شهر تهران در ادامه خاطرنشان کرد:تا به الان و قبل از شروع شورای پنجم بیش از ۳۰ جلسه برگزار شده است و همه مقدمات کارها فراهم شده است.
شروع کار شوراهای شهر و روستا

معاون سیاسی وزارت کشور نیز در این مراسم ضمن آرزوی توفیق برای اعضای شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: به حکم قانون و با طی کردن فرآیند قانونی امروز سرآغاز کار شوراهای شهر و روستا در سراسر کشور است.

علی اصغر احمدی افزود: بیش از ۳۸ هزار شورای روستا و ۱۲۴۵ شورای اسلامی شهر در کشور کار خود را آغاز می‌کنند و به این ترتیب بیش از ۱۵۰ هزار نفر به صورت اصلی و علی البدل امروز به پیکره مدیریت کشور اضافه می‌شوند.
حریم شهر مشخص شود

استاندار تهران نیز که در این مراسم حضور داشت گفت: انتظارم از شورای پنجم این است که حریم شهر تهران را یکبار برای همیشه تعیین تکلیف کنند تا بتوانیم بر اساس آن با متخلفان برخورد کنیم.

سیدحسین هاشمی استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع آلودگی هوا در شهر تهران و موضوع آسیب‌های اجتماعی را به عنوان دیگر درخواست‌های خود از اعضای شورا مطرح کرد و در ادامه افزود : انتقال صنایع و کارگاههای آلاینده نیز یکی دیگر از مشکلات شهر است زیرا بسیاری از این کارگاهها فرسوده شده اند و نیاز به تعمیرات دارند این کارگاهها می تواند به شهرکهای صنعتی اطراف تهران منتقل شود. با انتقال این صنایع و کارگاه‌ها انتقال بهره‌گیری تکنولوژی روز و افزایش بهره‌وری آنها فراهم می‌شود.

وی به ایمنی در مترو نیز اشاره کرده و در ادامه افزود : این مساله موضوعی حیاتی است و امیدواریم شورای پنجم از تمامی زوایا بحث را مورد بررسی قرار دهد .

استاندار تهران به مصلی تهران اشاره کرده و در ادامه افزود : مصلی امام خمینی (ره) با توجه به عدم تکمیل آن من را عذاب می‌دهد؛ چراکه بعد از ۳۰ سال هنوز به اتمام نرسیده است. در سال گذشته هنگام برگزاری مسابقات قرآنی اعلام کردم که این مسابقات در این محل برگزار نشود؛ چراکه دیدن وضعیت موجود از سوی میهمانان خارجی برای نظام جمهوری اسلامی ایران خوب نیست، لذا در قالب یک خواسته شخصی از شورای اسلامی شهر تهران ری و تجریش می‌خواهم برای تکمیل این پروژه اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه این پروژه مشکل مالی ندارد در ادامه افزود : ۱۸۰۰ میلیارد تومان بودجه مدیریت شهری به این پروژه اختصاص داده شده است و در طی دو سال و صرف این بودجه می‌توان این پروژه را تکمیل کرد و از آن در امور مختلف بهره گرفت. امیدوارم این کار در دستور کار قرار گیرد.
انتخاب هیات رئیسه

بعد از مراسم تحریف انتخابات هیات رئیسه انجام گرفت که بر اساس آن محسن هاشمی،‌ با ۲۰ رای و یک رای سفید به عنوان رئیس شورای شهر، امینی با ۲۱ رای به عنوان نایب رئیس و نژادبهرام با ۲۱ رای منشی اول و بهاره آروین با ۱۹ رای به عنوان منشی دوم انتخاب شدند.در ادامه روند این انتخابات علی اعطا نیز با ١٩ رای بعنوان سخنگو انتخاب شد.
اولین نطق رئیس شورا

محسن هاشمی رییس جدید شورای شهر تهران نیز در اولین سخنرانی خود در این جایگاه گفت:با وجود آنکه بیشتر اعضای شورا بر اساس سلایق جریان اصلاحات انتخاب شدند، اما شورا به همه مردم با هر سلیقه و نظری تعلق دارد و ما امانتدار تمام آرای مردم هستیم .

هاشمی‌ در ادامه با بیان اینکه مهمترین اصل مورد توافق شورای پنجم حفظ انسجام میان اعضا و جلوگیری از تکرار تجربیات تلخ گذشته است ادامه داد: تمام تلاشمان این است که محدودیت های موجود در شهر را برطرف کنیم و برای عبور از این شرایط دست یاری به سوی نخبگان و کارشناسان این حوزه دراز می کنیم . درهای شورا به روی پیشنهادات و انتقادات و نظارت های کارشناسی باز است.

رییس شورای شهر تهران افزود: بهبود شرایط زیست شهری، شفاف‌سازی در مدیریت، هوشمندسازی، حذف رانت و اعطای امتیازات غیرقانونی، تحقق وظایف معطل مانده ب

وبگردی

روی خط خبر

 • نسخه دموکراتهای آمریکا برای برجام؛ وضع تحریم های جدید بدون نقض توافق هسته ای /لابی های سنگین در سنای آمریکا /دموکرات ها تغییر برجام را سخت می دانند /پروژه مهار ترامپ کلید زده شد
 • عضو شورای مرکزی جمنا: فعالیت ما متوقف نشده ، فضا فعلا سرد است/در حال آسیب شناسی انتخابات گذشته هستیم
 • شکایت بانک مرکزی از موسسه اروپایی برای آزادسازی ۴.۹ میلیارد دلار پول ایران
 • گزارش مداخله جویانه اندیشکده آمریکایی درباره سریع ترین و مطمئن ترین روش برای تغییر حکومت در ایران بعد از اغتشاشات اخیر /اندیشکده بلفر: با وارد کردن فشار بر حکومت ایران از ناحیه درآمدهای نفتی از آزادی‌طلبی مردم ایران حمایت کنیم
 • دفاع عضو جامعه مدرسین از ائمه‌جمعه؛ شما به اغتشاشگران نمی‌گفتید آشغال؟! /اغتشاش‌گران اخیر مثل داعشی‎ها عمل کردند /کسانی که پرچم ایران را آتش زدند خیرخواه نیستند
 • چند شاخص برای حذف یارانه توانمندان /دارندگان خودروی خارجی از لیست یارانه حذف می شوند؟
 • سخنان تند نماینده ولی فقیه در سپاه علیه دولت روحانی: کار دولتمردان نظریه‌پردازی نیست / گفتند با برجام معیشت مردم سروسامان می‌گیرد و شما مردم معیشت می‌خواهید یا انرژی هسته‌ای
 • نامه آخوندی ایراد قانونی دارد/مداخله بیجای دولت در امور مهندسان
 • شکایت بانک مرکزی از موسسه اروپایی برای آزادسازی ۴.۹ میلیارد دلار پول ایران
 • تصمیم ظریف یک وزیر/رقیب نهاوندیان رسما پا به میدان گذاشت!
 • بازگشت طلا در برابر ارزهای رمزپایه
 • افزایش تقاضا عامل گرانی جوجه یکروزه
 • چرا پویا مثل نسیم دیده نمی‌شود؟
 • آرایش بازار خودرو پس از ورود پلاک ۹۷/ قیمت نجومی در بازار وارداتی ها
 • وزارت نفت قانون حداکثر استفاده از توان تولید داخل را اجرا نمی‌کند
 • تداوم معضل کارت‌های بازرگانی
 • توضیح نیما کرمی درباره حاشیه روبوسی‌ با همسرش
 • ریسک های جهان ۲۰۱۸
 • تعداد میلیاردرهای دنیا چند نفر است؟
 • برقی شدن خودروها و موتورسیکلت ها در ایران؟
 • خودروهای هیبریدی پشت چراغ قرمز دولت
 • حقوق و مزایای کارکنان و بازنشستگان تغییر می‌کند
 • وعده پایان «شادی» دلار
 • پشت پرده رفع محدودیت تلگرام/ پای کدام لابی در میان بود؟
 • جزئیات عملیات تکاوران ارتش در سانچی
 • هشدار شدیداللحن سوریه به ترکیه در خصوص اقدام نظامی
 • روایت زنگنه از دروغ شاخدار درباره سانچی
 • حبس ابد برای رییس اتحادیه جهانی علمای اسلام به دلیل نشر اکاذیب
 • از تحریف صحبت روحانی تا سکوت برابر احمدی نژاد
 • هشدار جانشین سردار سلیمانی به آمریکا؛ مواظب باشید پای خود را از گلیم‌تان درازتر نکنید