جدال لفظی اصلاح‌طلبان و دولت بالا گرفت

عارف: دولت برای کابینه از ما نظر نگرفته/ آشنا: امان از سهم‌خواهی افراد به اسم جریان

۲۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵  /   /  کد خبر: 54876
عارف: دولت برای کابینه از ما نظر نگرفته/ آشنا: امان از سهم‌خواهی افراد به اسم جریان

مشاور رئیس‌جمهور پاسخ انتقاد محمدرضا عارف در عدم مشورت روحانی با اصلاح‌طلبان در چینش اعضای کابینه دوازدهم را داد.

پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری دوره دوازدهم و پیروزی حسن روحانی در این دور از انتخابات، همواره موضوع حضور اصلاح‌طلبان در دولت آینده مطرح بوده است.

پیشتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و از نزدیک‌ترین افراد به حسن روحانی نسبت به موضوع حضور اصلاح‌طلبان در دولت واکنش نشان داده و گفته بود: من اصلاً موافق سهم‌خواهی و سهم‌طلبی نیستم و نباید این‌گونه باشد، سهم‌خواهی از روحانی در چینش کابینه اصلاً تفکر درستی نیست، مردم در ۲۹ اردیبهشت ۲۴ میلیون رأی به آقای روحانی دادند و از رئیس‌جمهور انتظار دارند به وعده‌هایش عمل کند، بنابراین دست رئیس‌جمهور در چینش کابینه باید باز باشد.

ریشه این سهم‌خواهی به سال ۹۲ و پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری دوره یازدهم برمی‌گردد، در آن دوره بسیاری از تئوریسین‌های اصلاح‌طلب دولت روحانی را «رحم اجاره‌ای» معرفی می‌کردند و خواستار حضور چهره‌های این جریان در دولت شده بودند.

حالا چند روز مانده به معرفی اعضای کابینه دولت دوزادهم، از یک سو مجدداً اصلاح‌طلبان فشار به روحانی را برای حضور نمایندگان این جریان در دولت بیشتر کرده‌اند و از سوی دیگر نیز چهره‌های دولتی روی خوشی به این مسئله نشان نمی‌دهند و طیف مقابل را به سهم‌خواهی متهم می‌کنند.

عارف در نشست هم‌اندیشی شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، پیروزی آقای روحانی در انتخابات را مدیون جریان اصلاح‌طلب دانسته و گفته انتظار این است رئیس‌جمهور در تشکیل کابینه از نظر مشورتی شورای عالی استفاده کند.

در جدیدترین اظهار نظر، حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی روحانی به توئیت محمدرضا عارف رئیس شورای سیاست‌گذاری اطلاح‌طلبان واکنش نشان داده و نوشته است: «امان از سهم‌خواهی افراد به اسم جریان.»

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها