جدیدترین اخبار
۱۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۸ سیاسی کد خبر :47190

مجید انصاری: افرادی که به آیت الله هاشمی ظلم کردند بروند سرشان را به حرم امام بکوبند، اما جبران نمی شود

مراسم سالیاد سومین شهید محراب آیت الله صدوقی و فرزندش حجت الاسلام محمد علی صدوقی در مسجد روضه محمدیه (حظیره) برگزار شد

حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری در مراسم سی و ششمین سالگرد شهادت آیت الله صدوقی و ششمین سالیاد فرزندش حجت الاسلام والمسلمین شیخ محمد علی صدوقی در مسجد روضه محمدیه (حظیره) یزد ، مجلس بزرگداشت شهدا را غبارزدایی از گرانبهاترین میراث ملت دانست و گفت: شهدا همچون سپاه و بسیج، متعلق به هیچ حزب و گروهی نیستند.

وی که امشب شنبه دهم تیرماه در جوار آرامگاه شهید محراب آیت الله صدوقی و در مسجد روضه محمدیه (حظیره) یزد سخن می گفت، شهید صدوقی را همچون قناتی جوشان معرفی کرد که با حیات معنوی خود و ظرفیت بزرگی که داشت با ارائه خدماتی بزرگ ، مسجد را به محلی برای جذب جوانان مبدل ساخت.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور خطاب به فعالان سیاسی اصولگرا و اصلاح طلب با اشاره به این که ما ولی فقیه را لنگر کشتی انقلاب می دانیم، تاکید کرد حضور و فعالیت چند حزب و گروه و رقابت سالم، لازمه جامعه سالم است، اما با خصومت و دشمنی نمی توان فعالیت کرد، ما نباید اجازه دهیم جامعه ما چندپاره شود، خون شیعه و سنی و سایر ادیان در جبهه های ما با هم عجین و آمیخته شده و نباید اجازه دهیم دشمنان سوء استفاده کنند و باید تقوا و دیانت بر فضای کشور حاکم شود.

وی همچنین اظهار داشت: از مردم به طور عام و از مردم یزد به طور خاص به خاطر حضور حماسی در انتخابات و پاسخی که به بزرگان کشور، رهبر انقلاب و پاسخ به پیام عزیز بزرگوار حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی دادند باید صمیمانه تشکر کنم و مرحبا به مردم که انتخاب احسن و حسن و اصلح کردند.

معاون حقوقی رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد با تشکیل دولت دوازدهم پس از تنفیذ و تحلیف ، حرکت دولت برای خارج کردن اقتصاد از مشکلات کنونی و ایجاد شغل برای جوانان آغاز شود و افزود: ما برای رونق اقتصادی نیاز به آرامش و تعامل جهانی داریم و برجام را حفظ می کنیم و به کوری چشم آمریکا مشکلات اقتصادی جامعه را برطرف می کنیم.

وی در بخش نخست سخنان خود قرآن کریم را به عنوان کتاب هدایت معرفی کرد که شیوه جالبی را در بازخوانی و تحلیل حوادث تاریخ و ارائه الگوهای نورانی برای هدایت بشر و ارائه الگوهای سیاه برای عبرت گرفتن ما دارد و قرآن نسخه شفابخش موجود پیچیده ای به نام انسان است.

مجید انصاری وجود پیامبر، امام علی و حضرت فاطمه و فرزندان معصومش را تفسیر عینی حقایق قرآن دانست و با اشاره به این که انسان الهی با قرآن مانوس است و روح و رفتار و زندگی او قرآنی است، اظهار داشت: قرآن سعی می کند با ارائه گوشه ای از زندگی پیامبران ما را به سرچشمه هایی هدایت کند که اگر به آن رهنمون شویم، جانمان سیراب می شود.

وی افزود: درس قرآن این است که انسان قدرت تغییر محیط را دارد چرا که آسیه همسر فرعون در کانون گمراهی فرعون به توحید می رسد ولی همسر لوط در کانون توحید به گمراهی می رسد.
قرآن حضرت ایوب را به عنوان اسوه و الگوی صبر معرفی می کند تا مردم در اوج مشکلات صبر پیشه کنند.

معاون حقوقی رئیس جمهور با یادآوری این که مکتب تربیتی و هدایت قرآن به ما الگوهایی را معرفی می کند و دشمنان نیز سعی می کنند برای جامعه و مردم ما الگوهایی معرفی کنند خاطرنشان ساخت: وظیفه همه اصحاب فرهنگ و اندیشه و تریبون و قلم این است که الگوهای ناب را به نسل جوان معرفی کنند.

وی مجلس بزرگداشت شهید صدوقی و سایر شهدا را غبارزدایی از گرانبهاترین میراث ملت دانست و با اشاره به حوادث گوناگون انقلاب و امداد الهی در مقاطع مختلف، یادآور شد: ما در طول این ۳۸ سال از گردنه ها بلند و خطرناکی عبور کردیم و دشمنان وقتی مایوس شدند ملت را درگیر جنگ کردند و در نبود ارتش منسجم و سپاه ، درون شهرها دست به توطئه زدند و با ترور استوانه های انقلاب خواستند با انقلاب مقابله کنند و اگر لطف خدا نبود، در برابر توطئه های منافقین، انقلاب آسیب می دید، هنوز ملت در داغ شهدای هفتم تیر در سوگ بودند که حدود ۱۷ هزار نفر از مردم به دست این سیه روزان به شهادت رسیدند.

وی افزود: توسعه فرهنگی، سیاسی و اجتماعی یزد مرهون آیت الله شهید صدوقی و مرحوم آیت الله خاتمی است

شهدا ، همچون سپاه و بسیج، متعلق به هیچ حزب و گروهی نیستند

مجید انصاری با یادآوری بخش هایی از زندگی و مبارزات آیت الله شهید صدوقی گفت: انقلاب به یاری استوانه هایی چون امام و یاران امام استوار ماند و شهید صدوقی با خدمات بزرگی که کرد نقش بسزایی در جذب جوانان داشت و توسعه فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی یزد تا حدود زیادی مرهون حیات معنوی و خدمات آیت الله شهید صدوقی و آیت الله خاتمی است.

وی تاکید کرد: می خواهم بگویم امام و یاران امام برای ما الگو هستند ، آیت الله هاشمی رفسنجانی، آیت الله صدوقی، آیت الله بهشتی و آیت الله موسوی اردبیلی الگوهای ما هستند و اگر در کنار خورشید امام نبود، این ستارگان درخشان هر یک خورشید نورانی بودند.

معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به این که شهدا همچون سپاه و بسیج متعلق به هیچ حزب و گروهی نیستند و مردم باید این الگوها را بشناسند، گفت: امدادهای الهی به انقلاب ما ثمره اخلاص افرادی مثل امام و یاران امام است، آنان را که رفته اند بشناسیم و آنان که مانده اند قدرشان را بدانیم. افرادی که بر اثر تبلیغات منفی به آیت الله هاشمی رفسنجانی ظلم کردند بروند سرشان را به حرم امام بکوبند، اما جبران نمی شود، گرچه راه توبه باز است.

وی همچنین در بخشی از سخنان خود رفتار و خط مشی اعتدالی مرحوم شیخ محمد علی صدوقی امام جمعه فقید یزد را که زبانزد مردم است ستود و بیان داشت: باور نمی کنم آن چهره خدوم و مهربان در میان ما نیست و خدا را شکر که بیت شریف ایشان و به ویژه حجت الاسلام محمد صدوقی همچنان حضور و خدماتی دارند.

در بخش پایانی این مراسم هنگامی که حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری چند بار از حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی نام برد مردم با صدای بلند صلوات فرستادند، در این زمان عده ای حدود ۲۰ نفر جوان چفیه به گردن که از ابتدا سازماندهی شده در روبروی منبر جا گرفته بودند، تلاش کردند با شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه مراسم را برهم بزنند که به دلیل همراهی نکردن مردم با این افراد و حتی همراهی نکردن همین تعداد اندک با چند نفر محدود که شعار می دادند، تلاششان برای برهم زدن مراسم ناکام ماند.

معاون حقوقی رئیس جمهوری در واکنش به این حرکت افراطیون، خطاب به آنان گفت: اگر شما ولایی هستید و از رهبری تبعیت می کنید ایشان صراحتا فرمودند بنده با برهم زدن مجالس مخالفم و اینجا یک مجلس بزرگداشت است و این نوع رفتارها مغایر با رهنمودهای رهبری است.

منبع:انتخاب

وبگردی

روی خط خبر

 • کلید روحانی توییتر را باز می‌کند؟
 • تذکر حق‌شناس درباره یک خبر جعلی و تخریب سازمان‌یافته علیه شورا
 • انتقاد علیخانی از وجود مدیران “مساله‌دار” در تاکسیرانی
 • بررسی ارتباط با جنس مخالف، اعتیاد و خودکشی دانش‌آموزان در تلویزیون تعاملی
 • زمان مماشات با خودروسازان گذشته است
 • درخواست از سیدمحمد خاتمی برای نقد و تذکر به دولت روحانی/محمود صادقی: به نارضایتی مردم از هر دو جناح در اعتراضات اخیر توجه کنیم
 • احتمال حضور دونالد ترامپ در اجلاس داووس قوت گرفت
 • زنان شهروندان درجه ۲ نیستند
 • آلمان به صدور حکم اعدام برای یک زن داعشی آلمانی در عراق اعتراض کرد
 • بهزادنبوی: زندان که بودم ضدانقلاب شدم، ضدهمه انقلاب ها! / رئیس جمهور کمتر از ۱۵ درصد قدرت را در اختیار دارد
 • بازدید کلانتری از کانون‌های ریزگرد جنوب شرق اهواز
 • توصیه های بودجه ای لاریجانی / هر نتیجه ای در مورد هدفمندی یارانه ها منابع مشخص داشته باشد/ تئوری برای جدا کردن افراد نیازمند و غیرنیازمند پیدا کنیم
 • اعمال قانون بیش از ۸۰۰ خودرو در طرح شبانه پلیس راهور
 • احسان علیخانی یک شبه تهیه کننده سینما شد و ماه عسل به کمک فیلمش آمد!
 • مسئولان محترم تردید نکنید؛ جامعه به شوک بزرگ نیاز دارد؛ شوک تغییرات گسترده!
 • رشیدپور: با رئیس جمهور مصاحبه کردم نه مناظره
 • از کنسرت دوبلور باگزبانی تا پرش بهنام بانی
 • هیات کره‌‌جنوبی وارد کره‌شمالی شد
 • نجات جان ۷ صیاد توسط نیروی دریایی ارتش
 • نتیجه نشست شورای امنیت درباره حمله ترکیه به سوریه
 • مختصات برنامه مالی ۹۷
 • صادرات رایگان نخبه
 • ٤ماه پرچالش پیش‌روی برجام
 • نامه کنایه ای علی مطهری به حسین شریعتمداری؛ هماهنگی کیهان با مواضع ترامپ درباره برجام قابل تامل است /جای سوال است چرا به قتل ستار بهشتی نمی پردازید
 • دستور معاون رئیس‌جمهور برای خانه نیما یوشیج
 • نوبخت: کاهش نرخ بیکاری به ۱۱.۷درصد وافزایش رشد اقتصادی به ۶درصد رسید
 • مذاکره برای «هیس! پسر‌ها فریاد نمی‌زنند»
 • واکنش به خبر حذف بودجه گرد و غبار
 • کالبدشکافی رشد مثبت ارزش افزوده مسکن
 • شدت نوسانات ارزی کاهش یافت