۹۶ درصد سرمایه گذاری صنعتی کرمان در دولت یازدهم محقق شد

۲۷ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۹  /   /  کد خبر: 294
۹۶ درصد سرمایه گذاری صنعتی کرمان در دولت یازدهم محقق شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان گفت: براساس آمار سامانه ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیش از ۹۶ درصد سرمایه گذاری تاریخ جنوب کرمان در حوزه صنعت به مبلغ ۲۳ هزار و ۵۴۲ میلیارد ریال در سه سال و نیم گذشته محقق شده است.

محمود اسکندری نسب  افزود: این میزان سرمایه گذاری در قالب صدور ۳۶۶ فقره جواز صنعتی صورت گرفته است.
وی اظهار کرد: این سرمایه گذاری برای احداث ۳۶۶ کارخانه صنعتی جذب شده که از لحاظ تعداد هم بیش از ۸۳ درصد مجوزهای صنعتی کل تاریخ جنوب کرمان را شامل می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان اضافه کرد: پیش بینی می شود با احداث این کارخانه ها برای هفت هزار و ۹۸۲ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.
اسکندری نسب افزود: نخستین پایانه صادراتی جنوب کرمان، چند کارخانه بزرگ تولید رب گوجه و فرآوری محصولات کشاورزی، کارخانه تولید آب معدنی، چند طرح تولید پوشاک، کارخانه های تولید مبلمان و مصنوعات چوبی، کارخانه های بزرگ صنایع شیمیایی شامل تولید انواع کود و انواع پلاستیک از جمله این طرح های سرمایه گذاری است.
وی بیان کرد: با بهره برداری از این کارخانه ها و سرمایه گذاری های جذب شده در آینده نزدیک شاهد پیشرفت و شکوفایی بیشتر در صنعت منطقه خواهیم بود.
اسکندری نسب گفت: با وجود مشکلات و نبود زیرساخت های لازم در حوزه های مختلف که جزو نیازهای اولیه توسعه صنعتی است، همچنان روند جذب سرمایه گذاری در این سازمان ادامه دارد.
کرمان دارای ۲۳ شهرستان است و سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان هفت شهرستان جیرفت، فاریاب، عنبرآباد، رودبار جنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان را زیر پوشش دارد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها