9 مصدوم بر اثر آتش سوزی ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن

    کد خبر :956680
9 مصدوم بر اثر آتش سوزی ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن

حداقل ۹ نفر از ملوانان ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن بر اثر اتش سوزی دچار آسیب دیدگی شدند.

ارتش آمریکا گفته است این آتش سوزی در شرایطی صورت گرفته که ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن صبح روز سه شنبه در سن دیگو مستقر بوده است.

گفته شده در این حادثه حداقل ۹ نفر از ملوانان ناو زخمی شدند.

در عین حال، ارتش آمریکا یک روز پس از وقوع این حادثه در بیانیه‌ای اعلام کرد که جراحات جزئی بوده و آتش به سرعت توسط خدمه ایمنی ناو خاموش شده است. به گفته سخنگوی نیروی دریایی ارتش آمریکا، شش نفر از برخی آسیب‌ها رنج می‌بردند.

ستوان «ساموئل بویل»، سخنگوی ناوگان سوم ایالات متحده مستقر در سن دیگو، گفت: «در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای لینکلن برای بازگشت به بندر خود به دلیل آتش سوزی وجود ندارد.» بویل گفت که جزئیات بیشتری مانند مکان، کلاس و مدت زمان آتش سوزی هنوز به طور کامل در دسترس نیست و همچنین جزئیاتی در مورد نوع صدمات وارده به ملوانان دیگر وجود ندارد. به گفته این مقام ارتش آمریکا، علت آتش سوزی در دست بررسی است.

در اوایل امسال، ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» در نزدیکی شبه جزیره کُره فعال بود و در آنجا با نیروهای ژاپنی رزمایش برگزار کرده بود. این ناو در دریای ژاپن که به دریای شرق نیز معروف است برای انجام تمرینات با نیروهای ژاپنی حضور داشت و خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» به مدت ۳ تا ۵ روز در منطقه فعالیت کرد.

مهر

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید