‍‍‍ مشارکت فعال هلدینگ خلیج فارس در نمایشگاه بین المللی نفت سوریه

    کد خبر :633768

نمایشگاه نفت سوریه (SyrPetro) با مشارکت برجسته هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس توسط وزیر نفت و منابع معدنی سوریه افتتاح شد.

 

این نمایشگاه برای نخستین بار پس از آرامش سیاسی سوریه در شهر نمایشگاهی دمشق با حضور بیش از ۵۰ شرکت از کشورهای سوریه، ایران، روسیه، بلاروس، کویت و چین در زمینه نفت، گاز، پتروشیمی، و منابع معدنی برگزار می‌شود و دارای اهمیت فراوان اقتصادی و نشان‌گر عزم دولت سوریه برای بازسازی صنایع و اقتصاد این کشور در شرایط ثبات نسبی پس از فروکش کردن شعله‌های جنگ است.

 

به گزارش عصرخبر،مهندس علي غانم، وزیر نفت و منابع زیرزمینی سوریه در بازدید از غرفه هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، ضمن تشکر از قبول دعوت این هلدینگ برای حضور در این نمایشگاه، با اظهار خوشحالی از توان بالای تولیدی و صادراتی این هلدینگ، خواستار مشارکت این هلدینگ در پروژه‌های بازسازی و ساخت پالایشگاه‌های کشور سوریه شد و در این راستا به معاونان خود دستور مذاکره با این هلدینگ را صادر کرد.

 

مهندس علی غانم وزیر نفت سوریه افزود: این نمایشگاه هم‌زمان با ایجاد سیاست و رویکرد اجرایی وزارت نفت برای بازسازی توان و ظرفیت تولید صنایع تخریب شده و بازسازی چاه‌های نفت و گاز و نیز افزایش عملیات حفاری و اکتشاف و سرمایه‌گذاری توسط شرکت‌های سوری و شرکت‌هایی از کشورهای دوست است.

 

وزیر اقتصاد سوریه نیز در بازدید خود از غرفه این شرکت در نمایشگاه بازسازی سوریه که در مهرماه در دمشق برگزار شده بود، خواستار صادرات بیشتر محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی و گازی پتروشیمی خلیج فارس به بازار سوریه برای تامین نیاز صنایع در حال بازسازی سوریه شد.

 

گفتنی است هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با دارا بودن سهم نزدیک به ۴۰٪ در تولید، صادرات و ارزآوری در حوزه پتروشیمی، در غرفه‌ای به مساحت ۱۰۰ متر تنها نماینده کشور در نمایشگاه نفت Syr Petro سوریه است. این نمایشگاه تا روز سه‌شنبه این هفته ادامه دارد.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید