یحیی و تصمیم‌های خام/ تو دیگر جوان نیستی مربی

  • ورزشی
  • دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۶:۲۷
    کد خبر :744178

تیم فوتبال پرسپولیس خودش را برای ادامه بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا مهیا می‌کند. سرخپوشان تهرانی از ۲ بازی قبلی خود تنها یک امتیاز به دست آورده‌اند و حالا برای صعود باید در چهار بازی باقیمانده اکثر امتیازات را به دست بیاورند. با این وجود شرایط داخل تیم در بهترین وضعیت ممکن قرار ندارد و ناآرامی‌هایی را می‌توان به عینه مشاهده کرد. فصل داغ نقل و انتقالاتی هم مزید بر علت شده و حواشی را زیاد کرده است.

به گزارش ایرنا،یحیی گل‌محمدی در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود در حاشیه تمرین روز گذشته(یکشنبه) پرسپولیس بازهم به سبک مصاحبه‌اش بعد از شهرآورد اخیر، اتهامات بزرگی را وارد کرد و از عالم و آدم انتقاد کرد. او این بار به مدیریت باشگاه تاخت و اعلام کرد که تنها “دروغ” شنیده است.

بخشی از صحبت‌های یحیی را در ادامه می‌بینید:

“نمی‌خواهم ذهن هواداران را ناراحت کنم ولی مشکلاتی داریم که بعضی موقع ها قابل گفتن نیست. هنوز نتوانستیم با بازیکنان کامل خود تمرین کنیم و این اتفاق نیفتاده است. علی رغم نامه هایی که زدم و صحبت هایی که از ۲ ماه پیش با باشگاه پرسپولیس داشتم، تمدیدها رخ ندادند.”

“یک هفته دیگر باید در لیگ قهرمانان آسیا بازی کنیم اما هنوز یک تمرین کامل نداشته ایم و رقیبانی داریم که با جذب چند بازیکن گرانقیمت برزیلی و اروپایی که به اندازه بودجه چند سال باشگاه پرسپولیس هستند، آماده این رقابت‌ها می‌شوند و باید با این تیم‌ها رقابت کنیم. تنها چیزی که چند روز شنیدم دروغ بوده.”

” فردا نامه قطع همکاری خود را به باشگاه پرسپولیس خواهم داد و بعد از لیگ قهرمانان آسیا از این تیم احتمالا جدا خواهم شد. به خاطر تعهد به هواداران و بازیکنان تا لیگ قهرمانان در این تیم ماندیم، خودم خسته شدم از این همه دروغ. کسی که باید بفهمد خودش می‌فهمد. قرار بود به بازیکنان پرداخت شود اما این اتفاق رخ نداده است. بازیکن جدید پرسپولیس از جیب خود رضایت نامه‌اش را داده است و آنها نگران هستند. اگر نمی‌خواهند تیم‌داری کنند اعلام کنند، من اینطور نمی‌توانم کار کنم.”

یحیی و تصمیم‌های خام/ تو دیگر جوان نیستی مربی

پرسپولیس تا به اینجا در فصل و انتقالات بیشترین میزان ورودی را داشته است. آنها پنج بازیکن به خدمت گرفته‌اند که فارغ از کیفیتشان که مورد سوال است همگی با نظر یحیی به خدمت گرفته شده‌اند. در بین نفراتی که باید قراردادشان تمدید می‌شد؛ اکثریت ماندند ولی ۲ ستاره تیم جدا شدند. بدون شک رفتن ترابی و علیپور به پرسپولیس ضربه خواهد زد اما آیا تنها پرسپولیس است که ستاره از دست داده؟ تیم دیگری این مشکل را نداشته است؟ آیا باید سرمربی تیم به خاطر چنین مساله‌ای در فاصله کمتر از ۱۰ روز تا بازی آسیایی حرف از استعفا و رفتن بزند؟

یحیی گل‌محمدی بدون تردید یکی از بهترین مربیان فوتبال ما در یک دهه اخیر بوده است. او به جز قهرمانی اخیر با پرسپولیس توانست با ذوب‌آهن ۲ بار فاتح جام حذفی شود و یک بار هم سوپرجام را به دست بیاورد. در شهرخودرو، این تیم مشهدی را برای اولین بار آسیایی کرد و در مجموع در هر تیمی که بوده اثرات مثبتی را بر جای گذاشته است اما او دیگر جوان نیست. یک سرمربی ۴۹ ساله است و در آستانه نیم‌قرنه شدن قرار دارد. بهتر است در صحبت‌هایی که انجام می‌دهد حرف‌هایی که تبعات دارند و یا شتابزده و عجولانه به نظر می‌رسند را بر زبان نیاورد. او پس از دربی هم شکست را به N ماجرا و شخص ربط داد و خودش حرفی از قبول مسوولیت نزد و شانه خالی کرد. حالا هم این صحبت‌ها باعث شده تا برخی گمان کنند او از حالا می‌خواهد مقدمه‌چینی کند تا اگر تیم نتیجه نگرفت، تقصیرها را به گردن شخصی دیگر بیندازد. حتی این حرف‌های تند و جدایی طلبانه یحیی، باعث شده تا شایعه جدایی‌اش از پرسپولیس و رفتنش به یک تیم لیگ برتری با پیشنهادی نجومی قوت بگیرد.

بهتر است یحیی که خیلی از اوقات از خودش شخصیت آرام و ساکتی را نشان داده بازهم سکوت پیشه کند و روی کار خودش تمرکز داشته باشد. او هر وقت تمرکز داشته و در رسانه‌ها حضور پررنگی نداشته توانسته بهترین نتایج را به دست بیاورد.

 

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید