پرونده بانک سرمایه زیر ذره بین مجلس

  • سیاسی
  • شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۷
    کد خبر :576831

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی از ورود مجلس به پرونده تخلفات بانک سرمایه خبر داد و گفت: کارشناسان فراکسیون متبوعش صورت‌های مالی این بانک را بررسی می‌کنند.

امیر خجسته در گفتگو با مهر، از جلسه فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری با مدیران بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد و گفت: در این جلسه مدیران بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان توضیحاتی در مورد عمل کرد بانک سرمایه و صندوق ذخیره ارائه دادند و مقرر شد کارشناسان فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی برای بررسی صورت‌های مالی صندوق ذخیره و بانک سرمایه در نهادهای مذکور حضور یابند.

وی اظهار داشت: علاوه بر این معاون وزیر آموزش و پرورش در جلسه فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی برای بررسی نحوه انعقاد قرارداد واگذاری اردوگاه شهید باهنر حضور یافت.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس ادامه داد : این اردوگاه در قالب قرارداد اجاره به شرط تملیک واگذار شده است، ارزش واقعی این اردوگاه طبق گزارش دیوان محاسبات حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان اعلام شده است اما با رقم چهار هزار میلیارد تومان این اردوگاه واگذار شده است.

خجسته با تاکید بر اینکه این ملک از دارایی های با ارزش وزارت آموزش و پرورش به شمار می‌آید، گفت: فرهنگیان و دانش آموزان از امکانات خاصی برخوردار نیستند از این رو سازمان برنامه و بودجه باید طبق توضیحات ارائه شده نسبت که پرداخت کامل قرارداد اقدام نماید و ضمن شفاف سازی مبالغ پرداخت شده و میزان بدهی نسبت به بازپس‌گیری این اردوگاه تا پایان سال ۹۹ اقدام نماید.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید