پادشاه جودو همچنان بی رقیب و بی شکست

  • ورزشی
  • چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۰۱
    کد خبر :623434

جودوکار سنگین وزن تیم ملی فرانسه بامداد امروز در دیدار پایانی رقابتهای گرنداسلم برزیل رقیب خود از کشور میزبان را شکست داد و به نشان طلا دست یافت.

 

پنجمین گرنداسلم سال ۲۰۱۹ یکشنبه هفته جاری در برازیلیا با حضور ۳۱۶ جودوکار از ۵۵ کشور آغاز شد. میزبان با چهار طلا، ۹ نقره و چهار برنز عنوان نخست را کسب کرد و ژاپن با دو طلا و دو برنز نایب قهرمان شد و انگلستان با یک طلا، یک نقره و دو برنز در جایگاه سوم ایستاد.

 

اما نکته مهم این رقابتها، مبارزات دسته فوق سنگین یا همان ۱۰۰+ کیلوگرم بود، جائیکه «تدی رنر» در دومین حضور خود در مسابقات سال ۲۰۱۹ موفق به کسب مدال طلا شد و خود را به سهمیه المپیک نزدیک کرد. رنر که از سوی فدراسیون جهانی لقب «پادشاه جودو» را گرفته، قبل از مسابقات گرندپری «مونترال» ۲۰۱۹ نزدیک به ۲۰ ماه از تاتامی مسابقات دور بود و با ۷۰۰ امتیاز تا مکان ۳۶ رنکینگ جهانی پائین رفتهب و، با کسب دومین طلای متوالی خود را به کسب سهمیه نزدیک کرد.

 

وی با برتری مقابل «کاگورو» از ژاپن، «تسووف» از روسیه، «کارپلاک» از جمهوری چک و «دیود مورا» از برزیل روی سکوی نخست ایستاد. «کارپلاک» با مدال طلای جهان و نفر یک رنکینگ که سه ماه قبل برابر «رنر» بازنده تاتامی را ترک کرده بود، برای شکست این غول فرانسوی به برزایلیا آمده بود، بازهم در نیمه نهایی مغلوب «رنر» شد و با مدال برنز به کشور خود بازگشت.

 

به گزارش مهر،«تدی رنر» که دو طلا و یک برنز المپیک، ۱۰ طلا و یک نقره جهان را در کارنامه دارد، کسب سومین مدال طلای المپیک را هدف قرار داده است. «پادشاه جودو» با کسب این مدال طلا، به ۵۲ پیروزی متوالی خود ادامه داد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید