هنرمند پیشکسوت موسیقی دارفانی را وداع گفت

    کد خبر :959126
هنرمند پیشکسوت موسیقی دارفانی را وداع گفت

داود جعفری امید موسیقی‌دان و نوازنده پیشکسوت ویلنسل درگذشت.

علی جعفری پویان نوازنده ویلن، از درگذشتِ داود جعفری امید موسیقیدان و نوازنده‌ پیشکسوت ویلنسل در تاریخ 20 آذر 1401 خبر داد.

داود جعفری امید سال 1308 در تهران متولد شد. وی پس از پایان تحصیلات ابتدایی وارد دبیرستان رازی شد اما در سال دوم دبیرستان، با تشویق علی‌محمد خادم میثاق که از دوستان پدرش بود به هنرستان عالی موسیقی راه یافت. مدیریت هنرستان را در آن زمان پرویز محمود و معاونت آن را روبیک گریگوریان برعهده داشتند.

جعفری امید در هنرستان موسیقی ساز ویلنسل را برگزید و نوازندگی این ساز را تحت نظر میس خوتسیف آموخت. از دیگر استادان او در هنرستان موسیقی می‌توان به سورن آراکلیان اشاره کرد.

جعفری امید سال‌ها به آموزش ویلنسل مشغول بود. از جمله شاگردان او می‌توان به حمید کازرانی، محسن تویسرکانی، مجید اسماعیلی، مهسا قاسمی، ندا خماند، صنم قره چه داغی، نسیم سعد، ژابیز زربخش، آنکیدو دارش، موژان ملامختاری و نرسی جعفری امید اشاره کرد.

بهمن 1395 در دومین آیین سال نوای موسیقی ایران از مقام هنری داود جعفری امید تجلیل شد.

فرماندهی موزیک تیپ رشت، همکاری با وزارت فرهنگ و هنر، همکاری با ارکستر سمفونیک تهران، همکاری با ارکسترهای مختلف رادیو، تدریس در هنرستان عالی موسیقی، تدریس در هنرستان موسیقی ملی، داوری جشنواره ملی موسیقی جوان از جمله فعالیت‌های هنری زنده‌یاد جعفری امید است.

تسنیم

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید