نکونام: کرونا باعث شد به پرسپولیس ببازیم

  • ورزشی
  • یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ ۸:۳۰
    کد خبر :731999

 جواد نکونام در نشست خبری پس از بازی با پرسپولیس و فولاد خوزستان اظهار داشت: شرایط بازی به شکلی نبود که بخواهیم به فکر برگزاری آن باشیم. زیرا فولاد به حدی بازیکنان کرونایی دارد و به حدی از این موضوع ضربه خورده که می‌توانم بگویم کل تیم به نحوی این ویروس را گرفته و آن را رد کردند.

وی افزود: برخی بازیکنان‌مان را با دو سه جلسه تمرین در زمین گذاشتیم. نفرات تعویضی‌مان بازیکنانی بودند که تازه روز گذشته تست آنها منفی شد و پس از آن توانستند در بازی شرکت کنند. یاری هم نداشتیم که بخواهیم جای آنها بازی بدهیم. تمرینات خود را با هفت بازیکن تیم‌های امید و جوانان فولاد برگزار می‌کردم تا تکلیف فوتبال بازی کردن، تمرین و هر کاری دیگری که می‌خواستیم انجام بدهیم پس از آزمایش دادن بازیکنان اصلی مشخص شود.

به گزارش همشهری آنلاین،سرمربی فولاد تصریح کرد: نفرات کافی برای بازی با پرسپولیس نداشتیم. از روزی که تمرینات خود را آغاز کردیم ۲۷-۲۸ بازیکن درگیر کرونا شدند. این موضوع قطعاً ادامه دارد و باز هم بازیکنان ما آن ویروس را به همدیگر انتقال می‌دهند.

نکونام افزود: تیم ما از کرونا خیلی ضربه خورده و دیدید تا جایی که جان داشت خوب بازی کرد اما پس از آن فولاد از حرکت افتاد و روی اجبار دست به تعویض زدیم. روز گذشته هم یک بازیکن ما آسیب دید و امروز هم در نیمه اول عباس بوعذار دچار مصدومیت شد. مجبور شدیم از نفراتی که نمی‌خواستیم به آنها بازی بدهیم استفاده کنیم. پس از شیوع کرونا شرایط بدی برای فولاد رقم خورده است.

وی ادامه داد: متأسفانه تیم من از شرایط خوب و آرمانی‌اش فاصله گرفته است و ای کاش دیدار با پرسپولیس در شرایطی برگزار می‌شد که بازیکنانم توان ۹۰ دقیقه بازی را داشتند. در گذشته دیدید که فولاد از نظر بدنی شرایط خوبی داشت اما امشب تیم من افتاد چرا که توان‌مان همین بود. کرونا فولاد را اذیت کرده و سبب شد به پرسپولیس ببازیم.

سرمربی فولاد خاطرنشان کرد: با این شرایط باید ادامه بازی‌های فصل را انجام دهیم اما امیدوارم تمام بازیکنانم را در دیدارهای بعدی در اختیار داشته باشیم تا بتوانم با آنها تمرین کنم. همین الان هفت بازیکن فولاد به همراه مربی اسپانیایی تیم در اهواز تمرین می‌کنند تا ببینیم دست کم برای بازی بعدی می‌توانیم آنها را در اختیار داشته باشیم؟ مجبور بودیم مقابل پرسپولیس بازی کنیم و این کار را هم انجام دادیم.

نکونام درباره اینکه آیا کرونا دلیل اصلی باخت فولاد به پرسپولیس بوده است، گفت: من توضیحات کامل و جامعی دادم و خودتان هم بازی را دیدید.

وی درباره اعتراض به داور در جریان این بازی اظهار داشت:‌ من با داور بحث خاصی نداشتم.

سرمربی فولاد درباره عملکرد ضعیف دفاع راست این تیم در بازی با پرسپولیس توضیح داد: هر سه دفاع راست ما کرونا داشتند و مجبور بودند مقابل پرسپولیس بازی کنند. یکی از مدافعان‌مان را بین دو نیمه تعویض کردیم و فرزاد جعفری به جای وی به زمین رفت. وی هم نتوانست نفس بکشد و این بار به مجتبی نجاریان بازی دادیم. کرونا اجازه نمی‌دهد شما نفس بکشید و شوخی‌بردار نیست. این ویروس مانع غذا خوردن می شود و اجازه خواب راحت را می‌گیرد. مشخص است که من چرا در پست دفاع راست دو بار تعویض انجام دادیم.

نکونام درباره شرایط این تیم برای کسب سهمیه آسیا گفت: با وضعیت فعلی تیم باید توکل به خدا کنیم تا بازیکنان‌مان کرونا نگیرند. شرایط اهواز خیلی سخت است مسئولان ما را به راستی‌آزمایی می‌فرستند می‌گوییم هرجا شما بگویید تست می‌دهیم نامه هم می‌زنم جواب‌مان را نمی‌دهند. دروغ نمی‌گوییم اما شرایط‌مان در اهواز خیلی بد است. فولاد مشکل دارد و این اتفاق هم رخ داده است. از مسئولان می‌خواهم راهکاری جلوی ما بگذارند. با شرایط فعلی‌مان اگر بار دیگر بازیکنان تیم‌مان کرونا بگیرند فولاد پایین می‌آید.

وی افزود: تا جایی می‌توانیم مبارزه کنیم و بجنگیم. وقتی سه بازیکن من کرونا را رد کرده و وارد زمین می‌شوند باید خدا را شکر کنیم. شیمبا، حسن بیت‌سعید، زامهران، موسی کولیبالی، گردان، فرزاد جعفری، غلامزاده، نیک‌نفس، شربتی و … بازیکنان کرونایی ما هستند. تست‌های آنها مشخص است برخی عوامل تیم و اعضای کادر فنی هم کرونا دارند. وقتی این همه آدم کرونا دارند کاری نمی‌توانم انجام بدهم. کار من قبل از این انجام شده و اکنون شرایط نابرابری دارم.

سرمربی فولاد تصریح کرد: برخی تیم‌ها هم می‌گویند بازی‌ها باید ۳ بر صفر بشود. وقتی ما چیزی نمی‌گوییم و تا حدی حجب و حیا داریم چرا باید این صحبت‌ها را مطرح کنند. اگر جایش برسد ما هم بلدیم مثل دوستان حرف بزنیم. ۳ بر صفر برای زمانی است که تیم ما ضعیف‌تر از حریفانش باشد. فولاد مدعی سهمیه آسیا است و می‌خواهد با تیم‌های دیگر رقابت کند. ما نه بودجه تیم‌های دیگر را داشتیم کرونا هم یقه فولادی‌ها را گرفته است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید