نهایی شدن پیش نویس آتش بس غزه

  • سیاسی
  • پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۲ ۱۸:۱۹
    کد خبر :1031939
آتش بس

یک منبع ناشناس مصری از نهایی شدن تقریبی پیش نویس طرح آتش بس میان اسرائیل و حماس خبر داده است.

به گزارش همشهری آنلاین، گاردین نوشت: به گفته دو مقام مصری، یک مقام از سازمان ملل و یک دیپلمات غربی، که به شرط ناشناس ماندن صحبت کرده‌اند مذاکرات برای دستیابی به یک آتش‌بس بشردوستانه سه روزه در غزه در ازای آزادی حدود ۱۲ گروگان در دست حماس در جریان است.

این قرارداد کمک های بیشتری از جمله مقادیر محدود سوخت را برای ورود به سرزمین های محاصره شده فراهم می کند. به گفته مقامات و این دیپلمات، این امر با میانجیگری قطر، مصر و ایالات متحده انجام می شود.

یکی از مقامات مصری می‌گوید: جزئیات این معامله این هفته در قاهره با رئیس سیا و یک هیئت اسرائیلی مورد بحث قرار گرفت. این مقام گفت که میانجی ها در حال نهایی کردن پیش نویس توافق هستند.

براساس این گزارش، یک مقام ارشد آمریکایی گفت: دولت بایدن هیچ چارچوب زمانی خاصی را برای توقف عملیات نظامی اسرائیل مطرح نکرده است، اما به اسرائیل پیشنهاد کرده است که مدت زمان توقف را با آزادی تعداد معینی از گروگان ها مرتبط کند.

به گفته این مقام مسئول، اگر توافق بر سر مدت توقف و تعداد گروگان‌هایی که باید آزاد شوند و توافق با موفقیت اجرا می‌شود، می‌توان از همان فرمول برای مکث‌ها و آزادی‌های بیشتر بازبینی کرد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید