نجات جان دو صیاد در آب‌های جزیره فارور پس از 5 ساعت

    کد خبر :832639
نجات جان دو صیاد در آب‌های جزیره فارور پس از 5 ساعت

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: قایق صیادی در غرب استان شمال غرب جزیره فارور با 2 نفر سرنشین بعد از عملیات مشترک پنج ساعته نجات یافته و در سلامت کامل به آغوش خانواده بازگشتند.

اسماعیل مکی زاده در تشریح عملیات جستجو و نجات دریایی شب گذشته 10 مرداد ماه، اظهار کرد: در ساعت 22:15 شب طی تماس مردمی با مرکز جستجو و نجات دریایی بندرعباس (MRCC )خبری مفقودی یک فروند قایق صیادی با 2 سرنشین اعلام شد.

وی ادامه داد: بلافاصله ناجی ۱۹ از جزیره کیش به همراه سه فروند قایق همیار ناجی وطی هماهنگی صورت گرفته؛ نیروی دریایی سپاه منطقه فارور و دریابانی نیز به محل اعزام و عملیات مشترکی در منطقه آغاز شد.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: پس از حدود پنج ساعت پایش منطقه حوالی ساعت سه بامداد قایق صیادی در هشت مایلی شمال غرب جزیره فارور توسط قایق همیار ناجی پیدا شده نفرات در صحت و سلامت کامل به آغوش خانواده باز گشتند.

به گفته مکی زاده این قایق صیادی به دلیل نقص فنی در موتور حوالی 10 مایلی غرب جزیره فارور در شرایط نامساعد جوی قرارگرفته و دچار اضطرار شده بود که با اطلاع رسانی بموقع جامعه محلی و در یک عملیات مشترک جستجو و نجات دریایی نجات یافتند.

به گزارش ایلنا، استان هرمزگان 2 هزار و 200 کیلومتر نوار ساحلی و 14 جزیره را زیر پوشش دارد و از 36 ایستگاه همیار ناجی و 8 فروند شناور ناجی برای انجام عملیات های جستجو و نجات دریایی در این پهنه آبی بهره می برد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید