برخی محدودیتهای کرونایی برای “افراد واکسینه شده” لغو شد!

    کد خبر :805762
محدودیتهای کرونای برای افراد واکسینه شده

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا (CDC) در جدیدترین دستورالعمل خود به عدم استفاده از ماسک توسط افراد کاملاً واکسینه شده اشاره کرده و برخی از محددیتها را برای آنها لغو کرده است.

این مرکز روز سه شنبه از دستورالعمل‌های به روز شده با جزئیات فعالیت‌هایی که افراد واکسینه شده می‌توانند با خیال راحت از سر بگیرند، از جمله شرکت در اجتماعات کوچک در فضای باز و بدون نیاز به ماسک، رونمایی کرد.

پایگاه خبری “CBS” در این باره نوشت: توصیه‌های جدید بهداشت عمومی جزئیات مختلفی را نشان می‌دهد که در آن افرادی که به طور کامل واکسینه شده‌ اند، می‌توانند از پوشیدن ماسک چشم‌پوشی کنند اما اصرار به استفاده مداوم از پوشش صورت در بیشتر محیط‌های شلوغ داخلی و بیرونی است.

“روشل والنسکی” مدیر CDC در جلسه توجیهی مقامات دولت بایدن گفت: «امروز روز دیگری است که می‌توانیم به حالت عادی قبل قدم برداریم؛ ما در طول سال گذشته وقت زیادی را صرف گفتن کارهایی کرده‌ایم که مردم نمی‌توانند انجام دهند؛ امروز من قصد دارم برخی از کارهایی را که می‌توانید در صورت واکسیناسیون کامل انجام دهید، به شما بگویم.»

توصیه‌های جدید می‌گوید افراد کاملا واکسینه شده می‌توانند بدون استفاده از ماسک فعالیت‌های زیر را انجام دهند:

– پیاده روی، دویدن و دوچرخه سواری در فضای باز به تنهایی یا با اعضای خانواده.

– حضور در جمع‌های کوچک در فضای باز با همراهی افراد کاملاً واکسینه شده و واکسینه نشده.

– ناهارخوری در رستوران‌های خارج از منزل با دوستان از چندین خانواده.

– حضور در جمع‌های کوچک در فضای بسته با خانواده و دوستان کاملا واکسینه شده

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ طبق این دستورالعمل جدید، افراد واکسینه شده کاملاً می‌توانند در یک رویداد شلوغ و بیرونی مانند اجرای زنده، رژه یا یک رویداد ورزشی تا زمانی که ماسک بر صورت دارند، شرکت کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید