عامل انفجار پارک ملت بنزین و گازوئیل بود

    کد خبر :827246
عامل انفجار پارک ملت بنزین و گازوئیل بود

سخنگوی دولت گفت: عامل انفجار پارک ملت، محموله‌ای از ترکیب بنزین و گازوئیل بوده که در درون حفره‌ای جاسازی شده بود.

علی ربیعی، سخنگوی دولت روز سه شنبه در نشست خبری اظهار کرد: دولت تمام تلاش خود را برای انتقال مطلوب دولت به رئیس جمهور منتخب و دولت آینده به کار گرفته و بر اساس تفاهم‌های انجام شده اعضای دولت تاکنون جلسات منظمی با رییس جمهور منتخب داشته اند و این جلسات همچنان ادامه دارد. اعضای دولت گزارش‌های لازم را ارائه کردند و دولت خود را مکلف به همکاری همه جانبه با رییس‌جمهور منتخب می‌داند.

سخنگوی دولت اظهار کرد: بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری دولت تا روز آخر به وظایف خود بی کم و کاست و با همه توان و قدرت ادامه خواهد داد و در همین راستا دولت برای رفع نگرانی‌ها در خصوص وجود کالاهای اساسی در ماه‌های اولیه فعالیت دولت منتخب تمام تلاش خود را به کار بسته است.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری با یادآوری ۲۳ تیر مصادف با سالروز تصویب برجام و نامگذاری آن به روز گفت و گو و تعامل سازنده با جهان، گفت: این روز، نماد اراده ملت ما برای اثبات صلح خواهی و همکاری جویی با همه ملت‌ها و دوری از تنش و عداوت است.

وی افزود: هشت سال پیش دولت یازدهم نه تنها با شعار بلکه با خواست حقیقی و برآمده از ریشه های فرهنگی و تمدنی ایران و اسلام و به هدف رساندن صدای ایرانیان به جهان، رویکرد تعامل سازنده با جهان را انتخاب کرد. دولت یازدهم در ابتدای ماموریت خود و با ارزیابی از پایان عصر تک قطبی و ناگزیری همکاری‌های بین المللی در حل و فصل اختلافات میان ملت‌ها، به این فلسفه و جهان بینی دست پیدا کرد که هیچ راهی جز تعامل و مذاکره در کنار زدن اختلاف ها وجود ندارد.

سخنگوی دولت افزود: بدخواهان ملت ما که به هدفی جز انسداد زندگی مردم ما رضایت نمی دادند، بدخواهان ایران سال‌ها کوشیده بودند که با ارائه تصویری خشن و قانون شکن از ایران، انزوای ما را از ترتیبات مالی و سیاسی جهانی واقعیت ببخشند. همان ها بودند که بعد از دستیابی به توافق برجام که یکی از نمادها و نتایج این رویکرد بود، یکبار دیگر کوشیدند که انتقام خود را نسبت به خردورزی دولت ایران که چیزی جز انعکاس خواست اکثریت قاطع مردم و مقام معظم رهبری نبود، بگیرند و با فریب رئیس جمهور پیشین آمریکا به خروج از برجام و اعمال تحریم های یکجانبه نه تنها زندگی را بر مردم ما سخت کردند بلکه ضمن خالی گذاشتن دستان آمریکا، این کشور را توأم با بی آبرویی کم نظیری به ورشکستگی در سیاست خارجی آن کشاندند.

راهی جز تعامل و مذاکره برای کنار زدن اختلافات وجود ندارد

ربیعی اظهار کرد: آغاز به کار دولت با رکود تورمی بی‌سابقه و انزوای مطلق در عرصه‌ بین‌المللی همراه بود طوری‌که رشد اقتصادی در سال ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ به ترتیب ۷.۷- و ۰.۳- درصد و نرخ تورم به ترتیب به ۳۰.۶ و ۳۴.۷ درصد رسیده بود.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری خاطرنشان کرد: تدابیر دولت یازدهم در همان شش ماه اول باعث شد تا سال ۱۳۹۳، سال خروج از رکود همراه با افت شدید نرخ تورّم باشد، ‌طوری‌که در آن سال، نرخ تورّم به ۱۵.۶ درصد و نرخ رشد اقتصادی به ۳.۲ رسید. این در حالی بود که مذاکرات هسته‌ای در جریان بود و هنوز توافق هسته‌ای به سامان نرسیده بود.

ربیعی گفت: در حالی که کشور پس چند سال توفانی، با تدابیر دولت در مسیر ثبات و رونق قرار داشت، یک‌باره از نیمه دوم سال ۱۳۹۳ جهان با افت شدید و به نوعی بی‌سابقه قیمت جهانی نفت روبرو شد. بسیاری از کشورهای نفتی نتوانستند در برابر این شوک مقاومت کنند و بسیاری دچار رکود اقتصادی و برخی دچار تورم‌ شدید شدند.

وی ادامه داد: سال ۱۳۹۴ برای دولت که در کوران مذاکرات هسته‌ای قرار داشت، سال بسیار سختی بود؛ با این حال، با تدابیر اتخاذ شده موفق شدیم با کمترین آثار رکودی و تورمی از این بحران جدید نیز عبور کنیم و عملاً این فشار سنگین در سال ۱۳۹۴ را فقط دولت احساس کرد.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: در مجموع، علی‌رغم همه‌ تنگناها و محدودیت‌ها، دولت تدبیر و امید موفق شد در سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۶، یکی از دوران طلایی اقتصاد ایران در نیم‌قرن اخیر را رقم بزند. متوسط تورم در بازه‌ سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۶، ۱۱.۵ درصد بود و نزدیک به دو سال از این دوره تورم تک‌رقمی در کشور تجربه شد. در ۵۰ سال گذشته سابقه نداشته که نرخ تورم در یک دوره‌ چهارساله تا این حد پایین باشد.

وی اضافه کرد: حتی بعد از خروج دیوانه وار آمریکا از برجام، اعتقاد راسخ ما به گفت و گو و تعامل سازنده بود که باعث نقش برآب شدن نقشه بدخواهان ایران و امتناع ما برای خروج متقابل از برجام شد. این ما بودیم که با ایستادگی در برابر این قانون شکنی بزرگ، از نابودی برجام جلوگیری کردیم و با ترکیب کردن مقاومتی بی نظیر از یک طرف و پیگیری یک دیپلماسی زنده و پویا از طرف دیگر، برای آمریکا چاره‌ای جز بازگشت به میز مذاکره و عقب نشینی از آن اقدام بی مبنا باقی نگذاشتیم.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری تصریح کرد: امروز که یکبار دیگر در آستانه احیای برجام قرار داریم و یکبار دیگر ملت ما به مشاهده آثار مثبت این توافق نزدیک تر از هر زمان دیگری هستند، اطمینان داریم که تاریخ منصفانه قضاوت خواهد کرد و یقین داریم که مردم به رویکرد گفت و گو و تعامل سازنده نمره قابل قبولی خواهند داد.

ربیعی افزود: با همه فراز و فرودهای سال‌های اخیر نه تنها از اعتقاد به درستی اصل گفت و گو و تعامل عقب ننشسته‌ایم بلکه اصالت و حقانیت این نگاه را در روابط منطقه‌ای به نمایش گذاشتیم و در کوران تهاجمات داعش و دیگر گروه‌های تروریستی که در موازات مداخله‌های مخرب خارجی، آتش بزرگی در خانه مردم بیگناه منطقه به پا کردند، امید به حل اختلاف را زنده نگه داشتیم.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری در ادامه با گرامیداشت روز تامین اجتماعی گفت: نظام تامین اجتماعی بخش جدایی ناپذیر از حکمرانی اجتماعی صحیح است که می‌تواند متضمن امنیت اجتماعی، امنیت روانی و زندگی سالم برای نیروهای کار یک جامعه و گذراندن یک دوره سالمندی بی‌دغدغه برای همه شهروندان باشد.

وی اضافه کرد: دولت در ۸ سال گذشته ضمن پیگیری نظام تامین اجتماعی و پشتیبانی از افرادی که دچار فرصت‌های نابرابر اجتماعی و نیازمند انواع حمایت‌های اقتصادی و اجتماعی هستند، ترتیبی اتخاذ کرد تا جامعه تولید با کرامت و امنیت اجتماعی همراه باشد.

سخنگوی دولت ادامه داد: گسترش خدمات درمانی از طریق طرح تحول سلامت، گسترش پوشش بیمه‌ای و این اقدام پرافتخار که هیچ ایرانی امروز بدون بیمه سلامت نیست هم از اقدامات دولت در این زمینه بوده است. گسترش افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی به ویژه روستاییان و عشایر به بیش از ۲ میلیون نفر از دیگر خدمات دولت تدبیر و امید است.

به خواست دو دهه‌ای کارگران و بازنشستگان برای همسان سازی عمل کردیم

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری ادامه داد: دولت تلاش کرد بدهی‌های خود را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کند و به همین دلیل با تلاش‌های انجام شده سازمان تامین اجتماعی امروز از یک تعادل نسبی برخوردار است. در این راستا دولت به خواست دو دهه جامعه کارگری و بازنشستگان مبنی بر همسان‌سازی حقوق بازنشستگان عمل کرد و امروز در بخش درمان هم موفق به برنامه‌های دفترچه الکترونیک و حذف نسخه‌ها شده است.

ربیعی این روز را به همه مدیران و بازنشستگان و کارگران تبریک گفت و اعلام کرد تمام تلاش خود را انجام دادیم تا نسبتی که سال ۹۹ بازنشستگان در زمینه دریافتی داشتند، با نسبت ۱۴۰۰ تفاوت چشمگیری داشته باشد.

سخنگوی دولت همچنین با اشاره به گرامیداشت ۲۵ تیر روز سازمان بهزیستی گفت: این سازمان وظایف مهمی بر عهده دارد از جمله توانمند کردن افراد معلول، ایجاد اشتغال و مهارت افزایی که سازمان بهزیستی در این سال‌ها به این اهداف دست یافت.

وی ادامه داد: از طرفی افزایش مستمری‌بگیران از ۸۲ هزارتومان برای خانواده ۴ نفره در سال ۹۲ به ۵۴۰ هزارتومان در سال ۹۹ رسیده است که از جمله اقدامات دولت برای بهبود شرایط افراد تحت پوشش بهزیستی بوده است. خوشبختانه بهزیستی در تشریک مساعی با جامعه موفق عمل کرده و نهادهای مدنی مرتبط با خیر جمعی، در این هشت سال به بیش از دو برابر تمام سالهای گذشته افزایش یافته است.

ربیعی ادامه داد: از طرفی در این دولت شاهد افزایش دریافتی مستمری بگیران از ۸۲ هزار تومان برای خانواده چهار نفره به ۵۰۰ هزار تومان در ۱۴۰۰ بودیم. از دیگر اقدامات دولت برای بهبود شرایط افراد تحت پوشش بهزیستی، مهارت افزایی افراد، ایجاد اشتغال و تامین مسکن برای خانواده‌های دو معلول به بالا بود که خوشبختانه بهزیستی در تشریک مساعی با جامعه موفق عمل کرده است و خیر جمعی نهادهای مدنی به بیش از دو برابر سال‌های گذشته افزایش یافته است.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری گفت: بهزیستی از سوی دیگر متکفل فرزندانی از این سرزمین است که فاقد حمایت نهاد خانواده هستند و این سازمان باید نقش والدین را هم ایفا کند. این روز بهانه‌ای‌ است تا همه خیر جمعی را به یاد بیاوریم چون پایداری جامعه ما در گرو گسترش خیر جمعی است.

ربییعی با بیان اینکه همه ما برای زیست بهتر باید به یک مددکار تبدیل شویم، با تبریک مجدد روز بهزیستی گفت: برای اینکه خیر جمعی به یک جنبش اجتماعی تبدیل شود هر ایرانی باید یک مددکار و نیکوکار شود.

آماده تبادل همه زندانیان با آمریکا هستیم

سخنگوی دولت در واکنش به اظهارات راب مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران از پیشرفت در مذاکرات برای آزادی شهروندان آمریکایی زندانی در ایران گفت: ما قبلا بارها اعلام کردیم که جمهوری اسلامی ایران بخاطر نیات انسان دوستانه آماده تبادل همه زندانیان سیاسی در مقابل آزاد کردن همه زندانیان ایرانی در سراسر جهان است که با دستور و خواست آمریکا محبوس شده‌اند.

وی افزود: ما حتی در دولت پیشین آمریکا هم از این آمادگی طرف ایرانی خبر داده بودیم اما این دولت آمریکا بود که با اصرار بر گروگان‌گیری ایرانیان از نشستن پای میز مذاکره امتناع کرد و دولت آمریکا با گروگان گیری از ایرانیان از نشستن پای میز مذاکره جلوگیری کرده بود.

ربیعی ادامه داد: دولت آقای بایدن از روزهای ابتدای روی کار آمدن این موضوع را مورد توجه قرار داده و این مذاکرات در جریان است و به محض دستیابی به نتایج قابل قبول، توسط همکاران ما در وزارت امور خارجه اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد.

تسهیلات 30 هزار میلیارد ریالی دولت برای خسارت دیدگان بخش کشاورزی

سخنگوی دولت در ادامه با اشاره به مصوبات دولت اظهار کرد: امسال با خشکسالی کم نظیری روبرو شده‌ایم. افزایش دما و کاهش ذخایر آبی علاوه بر زندگی روزمره شهروندان، معیشت و اقتصاد در بخش کشاورزی را با مشکل و چالش روبرو کرده است. با کمی آب به دلیل کاهش بارندگی ها و کم آبی روبر شده ایم و پیش بینی می‌شود این روند در سال آینده هم ادامه داشته باشد؛ لذا این کم آبی و خشکسالی باید همراه با الزاماتی در سیاستگذاری‌ها و نیز فرهنگ‌سازی و تغییر سبک مصرف و سازگاری مردم با کم آبی باشد.

وی ادامه داد: دولت به منظور حمایت از بخش کشاورزی با توجه به کاهش چشمگیر ریزش‌های جوی در سال آبی جاری نسبت به میانگین دوره‌های مشابه گذشته و در راستای مدیریت خشکسالی و رفع مشکلات کشاورزان در تمام نقاط کشور و جلوگیری از بروز بحران‌های اجتماعی، با اختصاص اعتبار، امهال و اعطای تسهیلات برای خسارت دیدگان بخش کشاورزی موافقت کرد.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری افزود: بر این اساس، مبلغ ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به منظور تامین آب کشاورزی اضطراری از طریق لایروبی، مرمت و بازسازی قنوات، تاسیسات و تجهیزات آبی شبکه‌های آبیاری، ایستگاه‌های پمپاژ، بندهای انحرافی، مرمت و بازسازی کانال‌های عمومی و سردهنه‌های کشاورزی، چشمه‌سارها، استخرهای ذخیره آب و آب بندان ها، پوشش انهار، انتقال آب با لوله و… اختصاص یافت.

ربیعی اضافه کرد: به موجب مصوبه مذکور، کارگروه مربوط به بخشودگی سود و کارمزد و جریمه وام‌های دریافتی کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه موظف است صرفاً در شهرستان‌هایی که در سال زراعی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ تحت تأثیر خشکسالی قرار گرفته و توسط سازمان مدیریت بحران کشور به استانداری‌ها اعلام شده‌اند، مشمولین واجد بهره مندی از امهال تسهیلات موضوع تصویب نامه را به بانک‌های عامل معرفی کند و بانک‌های عامل موظفند ضمن بخشودگی سود، کارمزد و جرایم تسهیلات دریافتی خسارت‌دیدگان بخش کشاورزی که در سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دچار خشکسالی شده‌اند و سررسید بدهی آنها درسال ۱۴۰۰ است، اصل تسهیلات دریافتی را به مدت سه سال امهال کنند.

سخنگوی دولت گفت: دولت همچنین با پرداخت مبلغ ۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی (با کارمزد ۴ درصد) به آسیب دیدگان بخش کشاورزی با راهبری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک‌های عامل با معرفی وزارت جهاد کشاورزی (سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها) و با ضمانت زنجیره‌ای برای جبران خسارت ناشی از خشکسالی سال آبی جاری موافقت کرد.

ربیعی ادامه داد: روز یکشنبه نیز پس از جلسات متعدد با حضور نهادهای مدنی و کارشناسان حقوقی دولت با هدف حمایت از حقوق بشر و شهروندی براساس اصول قانون اساسی، موازین اسلامی، تعهدات بین‌المللی و سایر قوانین، تقویت، هماهنگ، همگرا و هم افزا کردن تلاش‌ها و ابتکارات ملی در حمایت از حقوق بشر و شهروندی، «لایحه ایجاد نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی» را تصویب کرد.

وی افزود: همچنین هیات دولت نظر به ضرورت گذار از وابستگی اقتصاد به نفت به اقتصاد مبتنی بر کارآفرینی و نوآوری، ایجاد شغل پایدار و افزایش درآمد سرانه ملی، اعضای دولت با هدف تشویق و حمایت از کارآفرینان پیشرو، سیاست‌های اجرایی تشویق و حمایت از کارآفرینان پیشرو را تصویب کرد. که بر این اساس، کارآفرینان پیشرو به مدت سه سال از مشوق‌های این مصوبه بهره‌مند خواهند شد و بعد از آن لازم است تا دوباره ارزیابی شوند.

سخنگوی دولت اضافه کرد: در بخشی از حمایت‌ها دانشگاه‌ها می‌توانند به کارآفرینان پیشرو مدرک دکتری افتخاری اعطا کنند. وزارت علوم نیز موظف است چارچوب‌های لازم برای همکاری و حضور کارآفرینان پیشرو در دانشگاه‌ها، بدون در نظر گرفتن مدرک تحصیلی آنان، به عنوان مدرس یا استاد مدعو در حوزه‌های مرتبط با فعالیت کاری آنان یا حوزه‌های کارآفرینی را فراهم کند. همچنین معاونت علمی و فناوری موظف است با هدف رفع نیازهای فناورانه کارآفرینان پیشرو، مشوق‌های لازم جهت ارتقای همکاری آنها با شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان را طراحی و اجرا کند.

تدابیر لازم در مرزهای شرقی اتخاذ شده است/ مبادلات تجاری با افغانستان از گمرک میلک برقرار است

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری در ادامه در پاسخ به ایرنا درخصوص تدابیر دولت در مرزهای شرقی گفت: دستگاه‌های مرتبط فرایند جدید تغییرات در عرصه‌های سیاسی افغانستان را بررسی و مطالعه کردند. با محوریت وزارت کشور کمیته‌ای هم در این زمینه رصد مستمر و ایجاد آمادگی های لازم برای مواجهه با این تغییرات را طراحی و برنامه ریزی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع با اقدامات انجام شده آمادگی‌های لازم وجود دارد و سناریوهای مختلف هم متناسب با روند تحولات پیش بینی شده و در صورت نیاز اقدام هم خواهد شد.

سخنگوی دولت درباره تاثیر این تحولات بر مبادلات تجاری با افغانستان گفت: با توجه به تحولات روی داده در گمرکات مرزی افغانستان،گمرک اسلام قلعه مقابل دوغارون و ابونصر فراهی مقابل ماهی رود به کنترل طالبان درآمد لذا عملاً تا برقراری شرایط ثبات باید منتظر بمانیم اما گمرک میلک که از گمرکات اصلی است در حال حاضر فعال است و طبق روال گذشته از این مسیر مبادلات تجاری با افغانستان انجام می شود.

ربیعی همچنین درباره تدابیر دولت درزمینه ورود مهاجران غیر قانونی گفت: برنامه ایران جلوگیری از ورود اتباع غیرمجاز است که در حال پیگیری این موضوع هستیم در عین حال برای تقویت نیروهای مرزبانی و نظارتی در مرز افغانستان و آمادگی کامل درباره پذیرش رسمی نیروهای افغانستان هم تصمیماتی اتخاذ شده و بخشی از نیروهای ورودی به ایران هم با هماهنگی دولت مرکزی افغانستان بازگردانده شدند.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری اضافه کرد: در صورت ورود مهاجران جدید در جوار مناطق مرزی اردوگاه هایی برای آنان مهیا می‌کنیم البته تاکنون با ورود مهاجران جدید به ویژه خانوادگی مواجه نبودیم.

وی با بیان اینکه مسائل مرزی امنیتی و اقتصادی و مسائل سیاسی موضوع افغانستان را با حساسیت دنبال می‌کنیم، گفت: همواره گفتیم امنیت افغانستان با حضور نیروهای خارجی شکننده است. علاوه بر این خشونت توسط هر گروه در افغانستان را محکوم کردیم. جنگ و خشونت و نزاع داخلی در افغانستان را همیشه محکوم کرده و تلاش کردیم در افغانستان، دولتی مقتدر متکی بر آرای مردم بتواند مردم خود را از چالش‌ها بیرون بیاورد.

ربیعی ادامه داد: مسائل افغانستان چه در بحث سیاست خارجی و چه در بخش سیاست داخلی ما از مسائلی است که این روزها با حساسیت در وزارت امور خارجه و در بخش مرزی با وزارت کشور در حال پیگیری است.

شواهدی از امنیتی بودن انفجار اخیر ارائه نشده است

سخنگوی دولت همچنین در خصوص علت و عوامل صدای انفجار بامداد جمعه در پارک ملت گفت: بررسی ها نشان می‌دهد صدای انفجار شنیده شده، ناشی از ایجاد یک گودال در بخشی از پارک بوده که محموله‌ای از مخلوط بنزین و گازوئیل درون حفره‌ای جاسازی شده بود؛ تاکنون هم هیچ شواهدی درخصوص امنیتی بودن موضوع، ‌از طرف دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی ارائه نشده است.

وی با بیان اینکه البته دستگاه های ذیربط برای شناسایی اقدام کنندگان، اقدامات لازم را پیگیری می‌کنند، گفت: طبق گزارش ارائه شده از سوی وزارت کشور، این حادثه به هیچ عنوان شبیه خرابکاری‌هایی اخیر نیست. با این حال، به محض دریافت اطلاعات جدید ، حتما به افکار عمومی توضیح داده خواهد شد.

حتی یک مورد اعزام خارج از قاعده معلمان به خارج از کشور نداشتیم

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری در پاسخ به سوالی درباره اعزام خارج از ضابطه برخی مدیران آموزش و پرورش در روزهای پایانی دولت دوازدهم گفت: حتی یک مورد اعزام خارج از قاعده معلمان به خارج از کشور نداشتیم.من سوال دارم آیا شما تایید می‌کنید یا شایعه است خواهش می‌کنم همکاران رسانه‌ای دقت کنند یک شائبه تبدیل به موج نشود.

ربیعی ادامه داد: در روند اعزام معلمان به خارج از کشور هیچ تغییری ایجاد نشده و دقیقا براساس شرکت در آزمون و پذیرش براساس ضوابط قانونی انجام می شود و حتی یک مورد اعزام خارج از قاعده و قوانین نبوده است.

وی اضافه کرد: در مورد سرپرستان هم باید بگویم که پس از پایان دوره سرپرستی آنها، سرپرستان جدید منصوب می‌شوند که انتصاب آنها از حوزه اختیارات وزیر است و در همین خصوص در ماه‌های پایان دولت هیچ رفتار غیرمتعارف و خارج از ضابطه‌ای انجام نشده است چرا که فرآیند انتخاب و اعزام سرپرستان به دلیل طی مراحل اجرایی از حدود یک سال قبل آغاز می‌شود و براساس تجربه حداقل به ۶ ماه زمان نیاز دارد و امکان اقدام‌های عجولانه وجود ندارد. بنابراین هیچ تصمیمی یکباره و غیرمتعارف انجام نشده است.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید