صعود دو رقمی شطرنج‌بازان ایرانی در رنکینگ جهانی

  • ورزشی
  • دوشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ ۱۰:۴۲
    کد خبر :1059201
صعود دو رقمی شطرنج‌بازان ایرانی در رنکینگ جهانی

در جدیدترین رنکینگ اعلامی فدراسیون جهانی شطرنج در ماه آوریل، مگنوس کارلسن با ریتینگ ۲۸۳۰ در رده نخست دنیا در بخش کلاسیک ایستاده است.

فابیانو کاروانا با پرچم آمریکا و با ریتینگ ۲۸۰۳ در رده دوم و هیکارو ناکامورا با پرچم آمریکا و با ریتینگ ۲۷۸۹ در رده سوم دنیا در بخش کلاسیک قرار دارند.

نودیربک ابدوستتوروو ازبکستانی، دینگ لیرن چینی و علیرضا فیروزجا فرانسوی هم در رده‌های چهارم تا ششم جهان ایستاده‌اند.

پرهام مقصودلو، مرد شماره یک شطرنج ایران، با ریتینگ ۲۷۳۲ با ۱۱ پله صعود نسبت به ماه قبل در رده هجدهم جهان قرار دارد. هم‌چنین سیدمحمدامین طباطبایی، دیگر ملی‌پوش شطرنج ایران، با ریتینگ ۲۷۰۷ و با ۱۰ پله صعود در رده سی ام دنیا ایستاده است.

پرهام مقصودلو، سید محمدامین طباطبایی، پویا ایدنی، بردیا دانشور و امیررضا پوررمضانعلی به ترتیب در رده‌های اول تا پنجم شطرنج ایران قرار دارند.

در بخش زنان نیز مبینا علی‌نسب، سارا داوری، ملیکا محمدی، شایسته قدرپور، پروا بهزاد نظیف نیز به ترتیب در رده‌های اول تا پنجم بهترین‌های شطرنج زنان ایران قرار دارند.

به گزارش ایسنا، آمریکا بهترین کشور جهان در شطرنج در ماه آوریل شناخته شد. پس از آمریکا، هند و چین در رده‌های دوم و سوم بهترین‌های شطرنج دنیا قرار دارند. فدراسیون شطرنج ایران نیز با میانگین ریتینگ ۲۵۵۵ در جایگاه ۲۳ بهترین‌های دنیا در ماه آوریل ایستاده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید