رد صلاحیت مهدی تاج از سوی نهادهای قضایی

  • ورزشی
  • سه شنبه ۱ شهریور ۱۴۰۱ ۱۱:۳۵
    کد خبر :934759
رد صلاحیت مهدی تاج از سوی نهادهای قضایی

نهادهای قضایی و امنیتی صلاحیت میرشاد ماجدی و عزیزالله محمدی را برای حضور در انتخابات تایید کرده‌اند و فعلا خبری از نام مهدی تاج نیست و او نمی‌تواند روز هشتم شهریور در مجمع حاضر شود.

در فاصله یک هفته تا برگزاری انتخابات ریاست و اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، مهدی تاج از سوی مراجع قضایی رد صلاحیت شد. این موضوع با نامه مکتوب و برخی اسناد پیوست برای وزارت ورزش و فدراسیون ارسال شده است.

حسن کامرانی‌فر، دبیرکل فدراسیون فوتبال دیشب در یک برنامه تلویزیونی با تایید بدون ذکر نام ، اعلام کرد که نهادهای قضایی فقط دو تن از سه نامزد تایید شده از سوی کمیته بدوی انتخابات فدراسیون فوتبال را تایید کرده‌اند و در انتظار روشن شدن وضعیت نفر سوم هستیم.

همچنین در نامه‌ای که فدراسیون فوتبال در پاسخ به فدراسیون جهانی ارسال کرده است، این موارد در کنار بندهای اساسنامه مبنی بر ممنوعیت حضور افراد با پرونده اتهامی قضایی مورد تاکید قرار گرفت.

نام مهدی تاج غیر از چندین پرونده قضایی که برخی منجر به صدور حکم محکومیت در دادگاه‌های جمهوری اسلامی شده است، در گزارش تحقیق و تفحص مجلس از شرکت فولاد مبارکه اصفهان هم ذکر شده که اکنون برای رسیدگی ویژه و فوری در اختیار شعبه مخصوص قرار گرفته است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد نهادهای قضایی و امنیتی که صلاحیت نامزدها را بررسی می‌کنند، تاکنون میرشاد ماجدی و عزیزالله محمدی را برای حضور در انتخابات این فدراسیون که هشتم شهریور برگزار می‌شود تایید کرده‌اند و فعلا وضعیت مهدی تاج روشن نیست.

ایسنا در این رابطه نوشت؛ فدراسیون فوتبال طبق اساسنامه، دو هفته قبل یعنی ۲۱ روز قبل از انتخابات فدراسیون فوتبال اسامی نامزدهای تایید شده از سوی کمیته بدوی را در شرایطی اعلام کرد که هنوز استعلام‌های قانونی برای تایید صلاحیت از سوی نهادهای قضایی و امنیتی اعلام نشده بود.

طبق اساسنامه فیفا و فدراسیون فوتبال ایران، هیچ‌کدام از نامزدهای فدراسیون فوتبال نباید پرونده قضایی مفتوح و منجر به حکم داشته باشند. این قانون در راستای صیانت از سلامت و پاکی فوتبال تایید شده است.

در فاصله یک هفته تا انتخابات فدراسیون فوتبال باید دید تغییری در وضعیت کنونی رخ خواهد داد و مهدی تاج با انبوهی از اتهامات که بخشی از آن در بیرون از فوتبال رخ داده است، به انتخابات می‌رسد یا نه؟

پیش از این علی فلاحتی، رییس کمیته بدوی انتخابات فدراسیون فوتبال در برنامه تلویزیونی اعلام کرده بود که صلاحیت نامزدها یک مساله همیشگی نیست و این موضوع به صورت شناور و روزانه می‌تواند تغییر کند.

هم‌چنین کمیته بدوی در هنگام اعلام نامزدهای تایید صلاحیت شده که شامل مدارک و امضاهای اخذ شده برای معرفی به نهادهای قضایی بود، اعلام کرده بود که هر گونه عملی تا روز انتخابات می‌تواند منجر به رد صلاحیت‌ نامزدها شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید