راننده تاکسی اینترنتی بی توجه به التماس‌ها، مسافر زن را در ایستگاه مرگ پیاده کرد+ تصاویر

  • حوادث
  • یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ ۱۶:۱۱
    کد خبر :211733

دو خانم که مسافر تاکسی اینترنتی شدند. آن‌ها به دلیل سرعت بالا و رانندگی نامناسب راننده چندین بار از وی خواهش کردند تا از خودرو پیاده شوند اما راننده بدون توجه به درخواست ان‌ها در جاده می‌تاخت و سرانجام مرگ یکی از مسافران را رقم زد.

به گزارش  پویا؛ بعدازظهر آخرین روز دی سال جاری یک دستگاه خودروی سواری پراید حین حرکت در مسیر جنوب به شمال بزرگراه ستاری به دلیل نامعلومی ناگهان در قسمت ورودی بزرگراه شهید همت شرق به شدت با یک دستگاه کامیونت خاور برخورد کرد.

بر اثر این حادثه سرنشینان خودروی پراید که دو خانم بودند، مجروح شده و برای انجام درمانهای لازم تحویل عوامل اورژانس شدند که ساعتی بعد یکی از این خانمها بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد و خانم دیگر نیز با توجه به شدت جرحات در بخش c.c.u بیمارستان تحت مراقبت قرار گرفت.

فرشاد خسروی؛ مدیر کلینیک توانبخشی و فیزیوتراپی یادمان در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث تسنیم درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: خانم شهرزاد قدرتی (خانمی که در حادثه جان باخت) در شرکت ما مشغول کار و دانشجوی ارشد رشته مواد (شاخه سرامیک) در یکی از دانشگاه‌های کرج بود، خانم قدرتی روز حادثه مرخصی ساعتی گرفت و برای حضور در جلسه امتحان از شرکت خارج شد و به دانشگاه رفت تا اینکه بعد از اتمام امتحان، بعدازظهر همان روز (30 دی) با یکی از دوستانش از یکی از سامانه‌های تاکسی موبایلی، درخواست تاکسی کرد و مرد جوانی که راننده پراید سرمه‌ای رنگ بود، درخواست وی را پذیرفت و خانم قدرتی همراه با دوستش خانم صدف حبیب‌زاده از کرج راهی تهران شدند.

وی ادامه داد: خانم قدرتی در ابتدای سفر، (ساعت 15:03) راهنمای سفرش را برایم فرستاد و گفت با راننده … با مشخصات… در سفر و در حال برگشت به شرکت هستم تا اینکه حدود ساعت 16:15 من با خانم قدرتی تماس گرفتم که وی جواب نداد و با راننده خودرو نیز تماس گرفتم که او نیز پاسخگو نبود، پنج بار با خانم قدرتی و راننده تماس گرفتم اما هیچ‌کدام پاسخگو نبودند و من با پشتیبانی شرکت تاکسی موبایلی تماس گرفتم و به اپراتور آن اعلام کردم با این شماره تلفن‌همراه (شماره تلفن‌همراه خانم قدرتی) درخواست تاکسی موبایلی داده شده اما نه مسافر من و نه راننده پاسخ می‌دهند که اپراتور تاکسی موبایلی اعلام کرد شکایت من را ثبت می‌کند اما من گفتم نمی‌خواهد شکایت را ثبت کند و فقط از طریق لوکیشن به من بگوید که مسافر من (خانم قدرتی) اکنون کجاست که وی گفت من بررسی می‌کنم و به شما اطلاع می‌دهم.

خسروی افزود: پس از اتمام تماس با اپراتور تاکسی موبایلی، چندین بار با راننده شرکت تماس گرفتم که وی سرانجام پاسخ داد و پرسیدم مسافر من کجاست؟ چرا تلفن‌همراهت را پاسخگو نیستی؟ که راننده گفت مسافران شما (دو خانم) کمی ناخوش احوال بودند و اورژانس آنها را به بیمارستان برده است که از وی پرسیدم آیا تصادف کرده‌ای؟ گفت: خیر، کمی مسافران ناخوش احوال بودند که با اصرار‌های من سرانجام اعلام کرد تصادف کرده و گفت سرنشینان آسیب جزئی دیدند و به خاطر حالت تهوع و سرگیجه اورژانس آنها را به بیمارستان برده اما نام بیمارستان را نگفت و قطع کرد، مجدداً با وی تماس گرفتم و راننده پس از چند تماس گفت که مسافرانش به بیمارستان پیامبران منتقل شده‌اند.

مدیر کلینیک توانبخشی و فیزیوتراپی یادمان ادامه داد: من در نهایت خود را به بیمارستان رسانده و بعد از پرس‌وجو متوجه شدم خانم قدرتی در اتاق احیاء (C.P.R) است و بعد از چندین بار احیاء متاسفانه دچار مرگ مغزی شده و دوست وی (خانم حبیب‌زاده) به I.C.U انتقال یافته است، در نهایت با یکی از همکاران که جراح مغز و اعصاب است تماس گرفتم و او نیز به بیمارستان پیامبران آمد و مرگ مغزی خانم قدرتی را تایید کرد.

خسروی گفت: خانم حبیب‌زاده پس از عمل جراحی بهبود یافت که من نزد وی حاضر شدم و از او پرسیدم چه اتفاقی افتاد؟ که خانم حبیب‌زاده گفت: از کرج که به سمت تهران حرکت کردیم، راننده با سرعت بالا و بد رانندگی می‌کرد که چندین بار من و شهرزاد از وی خواهش و التماس کردیم که از خودرو پیاده شویم اما راننده توجهی نکرد و گفت من مدال قهرمانی در رانندگی دارم و دست‌فرمان من حرفه‌ای است، حرفی نزنید و من به راهم ادامه می‌دهم.

وی با بیان اینکه در نهایت بر اثر این حادثه خانم قدرتی جان باخت، افزود: پس از این حادثه چندین بار با راننده تماس گرفتم و با شرکت تاکسی اینترنتی تماس گرفتم اما جواب قانع کننده‌ای به من ندادند.

علی حبیب‌زاده؛ پدر صدف نیز درباره جزئیات این حادثه مرگبار گفت: دخترم چندین و چند بار از راننده خواسته بود که از خودرو پیاده شوند و راننده توقف کند یا آرام‌تر بِراند اما راننده هیچ توجهی به حرفهای دخترم و دوستش نکرده بود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید