جدیدترین اخبار
16 اردیبهشت 1400 ساعت 12:00 برگزیده کد خبر :807580
برای چاپ کلیک کنید
بازتاب ایران

دِ هیل: مذاکرات ایران و آمریکا پیشرفت داشته است/ نیوزویک: اسرائیل با یک عملیات شکست می‌خورد/ المانیتور: عراق میزبان مذاکرات ایران و عربستان است/ اوراسیاریویو: 25000 طلبه معلم می‌شوند

«بازتاب» سعادت شریفی پور – رسانه‌های معتبر خارجی در ساعات گذشته از تحولات و رویدادهای مرتبط با ایران غافل نبوده و مطالب قابل‌تأملی را پیرامون مسائل مرتبط با ایران به رشته تحریر درآوردند مثل روزنامه دِ هیل، هفته نامه نیوزویک، پایگاه خبری المانیتور و اندیشکده اوراسیاریویو تأکید بر موضوعاتی چون مذاکرات ایران و آمریکا پیشرفت داشته است، اسرائیل با یک عملیات شکست می‌خورد، عراق میزبان مذاکرات ایران و عربستان است، 25000 طلبه معلم می‌شوند، نوشتند.

در ادامه به‌اختصار به اهم مطالبی که در 24 ساعت گذشته در مورد ایران در رسانه‌های معتبر خارجی منتشرشده است، اشاره می‌کنیم.

دِ هیل: مذاکرات ایران و آمریکا پیشرفت داشته است

مذاکرات جاری در وین که از هفته‌‌‌های قبل شروع شده است، همچنان در ابهام ادامه دارد زیرا اخبار منتشر شده از این مذاکرات ضد و نقیض است و گمانه زنی‌ها ادامه دارد.

روزنامه دِ هیل در این باره نوشت: آمریکا و ایران پیشرفت‌‌‌های احتمالی در مذاکرات هسته ای را نشان می‌دهند.

ادامه می‌دهد که آمریکا و ایران در حال دستیابی به موفقیت احتمالی درباره بازگشت به توافق هسته ای 2015 هستند.

افزوده است: در آستانه شروع این مذاکرات تنش زدایی در روابط ایران و همسایه‌‌‌های عرب آن صورت گرفت که منطقه را به سمت آرامش هدایت می‌کند.

مذاکرات ایران و آمریکا

در پایان این روزنامه سرنوشت توافق هسته ای را در دستان مسئولین ایرانی می‌داند و مدعی شده است نظرات رهبر ایران مهم ترین پارامتر تعیین کننده در این زمینه است.

نیوزویک: اسرائیل با یک عملیات شکست می‌خورد

اظهارنظرهای مقامات نظامی‌ایران و اسرائیل علیه یکدیگر برای رسانه‌ها سوژه‌‌‌های جذابی بوده و هست، اکنون نیز به دلیل در جریان بودن مذاکرات هسته ای و نارضایتی اسرائیل از این مسئله، اظهارات تنش زا بیشتر شده است.

هفته نامه نیوزویک در این باره نوشت: ژنرال ارشد ایرانی می‌گوید اسرائیل می‌تواند با یک عملیات واحد شکست بخورد.

در ادامه آمده است: سرلشکر سلامی‌مدعی است با توجه به آسیب پذیری اسرائیل در منطقه که در حوادث اخیر فاش شده است، در صورت درگیری بین دو طرف ایران می‌تواند با یک عملیات واحد اسرائیل را شکست دهد.

همچنین لیستی از حملات اخیر به اسرائیل ذکر شده است که شامل مواردی چون حملات سایبری، انفجار در بندر حیفا، برخورد موشک به نزدیکی راکتور دیمونا، آتش سوزی در فرودگاه بن گوریون و کشتن جاسوس اسرائیلی در اربیل است.

اسرائیل

در پایان این هفته نامه این طور می‌نویسد: سرلشکر سلامی‌در صحبت‌‌‌های خود اشاره کرد که بعد از ده عملیات می‌تواند یک یازدهم هم وجود داشته باشد وی همچنین به آسیب پذیری اسرائیل در موضوع تجارت دیایی نیز اشاره کرده است.

المانیتور: عراق میزبان مذاکرات ایران و عربستان است

خبرهای منتشر شده از مذاکرات ایران و عربستان که با میانجیگری عراق انجام شده است، در کنار تغییر در رفتار و گفتار محمد بن سلمان که نشان از تمایل به گفتگو با ایران داشت باعث شده است امیدها به نتیجه بخش بودن مذاکرات افزایش پیدا کند.

پایگاه خبری المانیتور در این باره نوشت: رئیس جمهور عراق تایید کرد که بغداد بیش از یک بار میزبان مذاکرات عربستان و ایران بوده است.

از قول رئیس جمهور برهم صالح آمده است: اولین دور گفتگوها در اوایل آوریل برگزار شد که وی آن را مهم و قابل توجه توصیف کرد.

ادامه می‌دهد: برهم صالح روز چهارشنبه تایید کرد که کشورش میزبان بیش از یک دور مذاکرات ایران و عربستان بوده است و این اولین اعتراف رسمی‌به میانجیگری عراق در این اختلاف منطقه ای است.

افزوده است که ایران و عربستان هیچکدام هنوز به صورت رسمی‌حضور در این مذاکرات را اعلام نکرده اند و رئیس جمهور عراق نیز توضیحی درباره محتوای گفتگوها ارائه نداده است و فقط آن را مهم توصیف کرده است.

مذاکره با عربستان

در پایان این پایگاه خبری به درگیری‌‌‌های نیابتی جاری بین ایران و عربستان که سال‌ها است در منطقه در جریان است اشاره می‌کند.

اوراسیاریویو: 25000 طلبه معلم می‌شوند

روز دوشنبه خبری از سوی وزارت آموزش و پروش اعلام شد، مبنی بر این که 25000 طلبه براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند.

اندیشکده اوراسیاریویو به این موضوع پرداخته است و نوشت: وزارت آموزش و پرورش از طرح استخدام 25000 طلبه به عنوان معلم دفاع می‌کند.

در ادامه این رسانه مدعی شده است که نهادهای مربوطه اعلام کرده اند در سال گذشته 440 زن و مرد طلبه به عنوان بخشی از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان معلم استخدام شده اند اما تعداد آن‌ها بسیار کم است.

همچنین افزوده است: طبق گفته مقامات مسئول آموزش و پرورش در ایران قرن‌ها توسط حوزه علمیه انجام می‌شده و استخدام روحانی‌ها به عنوان معلم احیای ارزش‌‌‌های دینی است.

آخوند

در پایان این اندیشکده به تاکید رهبری بر اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره کرده است، همچنین ادعا می‌کند انجمن معلمان ایران در بیانیه ای در روز معلم نسبت به پایین بودن حقوق و دستمزد معلمان،  نداشتن بیمه، نداشتن امنیت شغلی و استفاده از طلبه‌ها به عنوان معلم اعتراض کرده اند.

 

مطالب مرتبط

نیوزویک: ایران حق رای در سازمان ملل را به دست آورد/ پولیتیکو: سناتورها حق وتو توافق با ایران را می خواهند/ اوراسیاریویو: رئیس حماس به تهران سفر می کند/ اسپوتنیک: آمریکا نمی تواند علیه کشتی های ایرانی اقدام کند

نیوزویک: ایران حق رای در سازمان ملل را به دست آورد/ پولیتیکو: سناتورها حق وتو توافق با ایران را می‌خواهند/ اوراسیاریویو: رئیس حماس به تهران سفر می‌کند/ اسپوتنیک: آمریکا نمی‌تواند علیه کشتی‌‌‌های ایرانی اقدام کند

فارن‌پالیسی: آمریکا نمی تواند کشتی های ایرانی توقیف کند/ اسپوتنیک: آمریکا از همکاری ماهواره ای ایران و روسیه هراس دارد/ المانیتور: روحانی از پوتین تمجید کرد/ نیوزویک: تحریم سه مقام ایرانی توسط آمریکا لغو شد

فارن‌پالیسی: آمریکا نمی‌تواند کشتی‌‌‌های ایرانی توقیف کند/ اسپوتنیک: آمریکا از همکاری ماهواره ای ایران و روسیه هراس دارد/ المانیتور: روحانی از پوتین تمجید کرد/ نیوزویک: تحریم سه مقام ایرانی توسط آمریکا لغو شد

پولیتیکو: آمریکا به ونزوئلا و کوبا هشدار داد/ المانیتور: مذاکرات هسته ای ایران آخر این هفته از سرگرفته می شود/ اویل پرایس: توافق هسته ای به زودی اتفاق نخواهد افتاد/ اورشلیم پُست: زندانی سیاسی ایرانی درگذشت

پولیتیکو: آمریکا به ونزوئلا و کوبا هشدار داد/ المانیتور: مذاکرات هسته ای ایران آخر این هفته از سرگرفته می‌شود/ اویل پرایس: توافق هسته ای به زودی اتفاق نخواهد افتاد/ اورشلیم پُست: زندانی سیاسی ایرانی درگذشت

رویترز: قیمت نفت افزایش پیدا می کند/ دِ هیل: گنبد آهنین برای امنیت اسرائیل کافی نیست/ الجزیره: نامزدهای انتخابات به قالب مناظره ها انتقاد کردند/ المانیتور: توافق هسته ای قدم اول ایران است

رویترز: قیمت نفت افزایش پیدا می‌کند/ دِ هیل: گنبد آهنین برای امنیت اسرائیل کافی نیست/ الجزیره: نامزدهای انتخابات به قالب مناظره‌ها انتقاد کردند/ المانیتور: توافق هسته ای قدم اول ایران است

Ad

روی خط خبر

 • مشروح آخرین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری
 • منع استفاده از واکسن آسترازنکا برای افراد زیر 60 سال در ایتالیا
 • تعمیر لباسشویی ال جی و اسنوا در تهران را به کدام مجموعه بسپارم؟!
 • مهلت ثبت نام در سامانه املاک و اسکان تمدید شد
 • مرگ 5 عضو خانواده در تصادف
 • تمام جزییات وام بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۰
 • عربستان شرایط حج امسال را اعلام کرد
 • جایزه پولیتزر برای دختری که لحظه مرگ «جرج فلوید» را ثبت کرد
 • روزهای برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰ تعیین شد
 • تعطیلی‌های ورزش ایران تا ۲۸ خرداد/ شدیدترین محدودیت‌ها در ۲۲۱ شهر
 • حمله وحشیانه زندانبانان صهیونیست به ده‌ها اسیر فلسطینی / فیلم
 • تیراندازی در تگزاس با دستکم ۱۲ زخمی
 • آخرین رنگ‌بندی کرونایی شهرهای کشور/ دُز دوم واکسن‌ها پایان هفته تزریق می‌شود
 • واکنش پنتاگون به ادعای همکاری ماهواره‌ای ایران و روسیه
 • تقریبا از موج چهارم کرونا خارج شده‌ایم/ این روزها زبان تشکر با لکنت عجین شده است
 • جدول خاموشی‌های احتمالی امروز تهران منتشر شد
 • قیمت روز خودرو در ۲۲ خرداد
 • قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۳/۲۲
 • قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۳/۲۲
 • ابراز امیدواری اولیانوف نسبت به دور ششم مذاکرات وین
 • ریزش مجدد بیت کوین؛ ارزهای دیجیتال ارزان شدند
 • به همراه داشتن شناسنامه و کدملی برای رای دهندگان ضروری است
 • کاهش نرخ رسمی‌۲۲ ارز در ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
 • واکنش پوتین به خبر فروش ماهواره روسی به ایران
 • تزریق واکسن کوو ایران برکت در مشهد آغاز شد
 • وام سهام عدالت چقدر است؟
 • تمام دانشجویان تا پایان پاییز واکسینه می‌شوند
 • مشکل حق رأی ایران در سازمان ملل برطرف شد
 • ایران کامبوج را گلباران کرد
 • همتی:کنکور را حذف می‌کنم/ آثار رابطه با کشورها باید در جیب مردم دیده شود
 • Ad