خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق کشور

    کد خبر :315173

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید در برخی مناطق کشور، خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی طی سه روز آینده در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی خواهد بود، اظهار کرد: طی فردا و پس فردا (۱۲ و ۱۳ تیر) برای نیمه شرقی کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین طی سه روز آینده وزش باد شدید در شرق و جنوب شرق کشور در بعضی ساعات با طوفان گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت: طی امروز (۱۱ تیر) برای برخی نقاط شمال غرب، غرب، جنوب غرب و جنوب کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق جنوب غرب و غرب احتمال خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی وجود دارد.

به گفته وظیفه در اواسط روز چهارشنبه (۱۳ تیر) غرب دریای عمان مواج خواهد بود.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۲ تیر) صاف، گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (۱۳ تیر) صاف، گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید