حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با حقوق بازنشستگان کشوری برابر ‌شد

    کد خبر :799007

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با اشاره به وجود ۱۲۵هزار مستمری بگیر در استان از پرداخت حقوق بازنشستگان با افزایش ۳۹ درصدی حداقل بگیران و اجرای مرحله دوم متناسب سازی خبر داد.

علی حسینی روز دوشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا با اشاره به همسان سازی حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با حداقل حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری برای نخستین بار افزود: با اجرای مرحله دوم متناسب‌سازی، درصد افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با بازنشستگان کشوری برابر شد.

وی ادامه داد: شرایط اقتصادی و ضرورت افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی باعث شد تا از سال ۹۸ برنامه‌ریزی‌هایی برای تحقق این مهم انجام شود و تیم مدیریتی این سازمان با حمایت‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این راستا وارد عمل شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه تلاش‌ها، پیگیری‌ها و تدابیر اندیشیده شده از اسفند ۱۳۹۸ تا فروردین ۱۴۰۰، ۲ مرحله متناسب‌سازی را در پی داشت که با احتساب افزایش‌های سنواتی ماده ۹۶ مجموعاً منجر به افزایش حدود ۱۳۳ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی شده است تصریح کرد: در حال حاضر تفاوتی میان درصد افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و درصد افزایش بازنشستگان کشوری و لشکری ناشی از همسان‌سازی و متناسب‌سازی وجود ندارد.

حسینی با اجرای متناسب‌سازی مرحله دوم ذیل پنج عنوان پرداختی، تحقق این امر مهم موجب شد حقوق یک بازنشسته حداقلی بگیر سازمان تامین اجتماعی با ۳۰ سال سابقه کار با عائله مندی و ۲فرزند از اسفند ماه ۱۳۹۸ تا فروردین سالجاری ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان افزایش یافته و از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش یابد که نشان از افزایش ۱۳۳درصدی نسبت به اسفند ۹۸ است که با پرداختی صندوق کشوری برابری می‌کند.

وی ادامه داد: همچنین حقوق یک بازنشسته حداقلی بگیر با ۲۰ سال سابقه کار با عائله مندی و ۲ فرزند از اسفند ۹۸ یک میلیون و ۶۰۰هزارتومان به سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تومان افزایش یافته است و این افزایش حقوق همزمان با صدور حکم جدید در فروردین ۱۴۰۰ اعمال و پرداخت خواهد شد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه برای سایر سطوح یعنی میانگین بگیرها و حداکثر بگیرها نیز افزایش مرحله دوم متناسب‌سازی صورت خواهد گرفت خاطرنشان کرد: درسایر سطوح به گونه ای مستمری ها افزایش یافته است که از ۷۵درصد زمان برقراری به نسبت حداقل کمتر نباشد.

حسینی از وجود سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مستمری بگیر در کشور خبرداد و گفت: از این تعداد ۱۲۵ هزار نفر مستمری بگیر در استان کرمان وجود دارد که در سال گذشته بالغ ۳۵۰ میلیارد تومان ماهیانه به عنوان مستمری پرداخت می‌شد که با افزایش نرخ ۳۹ درصدی حقوق در سال ۱۴۰۰ تامین اجتماعی استان کرمان حدود ۵٠٠ میلیارد تومان پرداخت خواهد کرد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید