حسن سالاری روز پنجشنبه اظهار کرد: صبح امروز از ساعت ۹ تا ۱۲، فقط جایگاه سوخت مجاور شرکت نفت کیش به دلیل به روز رسانی نرم افزارهای مربوطه، طی سه ساعت غیر فعال بود که هم اکنون پس از انجام اقدامات لازم در حال خدمات رسانی است.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش گفت: تمامی سفرهای دریایی از بنادر کیش به چارک و آفتاب و بالعکس به دلیل شرایط آب هوایی از فردا به مدت چهار روز لغو می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه هیچ مشکلی در تامین سوخت مورد نیاز جزیره وجود ندارد، افزود: مصرف روزانه بنزین در کیش ۱۰۰ هزار لیتر است و مشکلی در تامین آن وجود ندارد.

رییس شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کیش با گلایه از تمایل نداشتن کیشوندان برای استفاده از کارت‌های سوخت شخصی، بیان کرد: طبق آیین نامه اجرایی ۱۴۰۲، حداکثر باید ۱۰ درصد از مصرف روزانه بنزین در هر منطقه از طریق کارت‌های سوخت جایگاه‌ها تامین شود که متاسفانه این رقم در کیش حدود ۴۲ درصد است.

وی با اعلام اینکه، ۶ کارت آزاد بنزین در سه جایگاه سوخت این جزیره فعال است، اضافه کرد: درصدد سوق دادن کیشوندان به استفاده از کارت‌های سوخت شخصی و کاهش کارت سوخت جایگاه‌ها هستیم.

صبح امروز تصاویری از صف‌های طولانی مقابل جایگاه‌های سوخت جزیره کیش در فضای مجازی منتشر شد.