تعطیلی سراسری تهران در روز چهارشنبه در صورت عدم بارش

    کد خبر :959445
تعطیلی سراسری تهران در روز چهارشنبه در صورت عدم بارش

در صورت عدم بارش در تهران و با تشدید وضعیت وارونگی هوا و عبور شاخص از عدد ۱۹۰ در صبح فردا چهارشنبه ۲۳ آذر ماه، احتمال تعطیلی سراسری در تهران اعم از تمام مقاطع تحصیلی مدارس، دانشگاه‌ها، ادارات، بخش‌های دولتی و برخی از مراکز خصوصی بسیار محتمل است.

تهران از ابتدای هفته جاری با شدت یافتن آلاینده‌های جوی و عبور شاخص آلودگی از عدد 150، درگیر مسئله آلودگی هواست به‌گونه‌ای که مدارس استان تهران از روز شنبه هفته جاری تعطیل و کلاس‌ها به صورت غیرحضوری تشکیل شده است.

اما اینکه فردا شاخص آلودگی هوای تهران وضعیت بهتری نسبت به روزهای اخیر داشته باشد یا وضعیت این شاخص بدتر شود، بسته به وضعیت نزولات جوی از امشب تا فردا دارد چرا که بر اساس آنچه سازمان هواشناسی اعلام کرده از صبح امروز یک سامانه بارشی جدید از نوار غربی وارد کشورمان شده و استان تهران هم از امروز تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار دارد.

با این اوصاف، احتمال آغاز بارش‌ها در تهران از ابتدای امشب تا فردا چهارشنبه وجود دارد؛ در صورت درست از آب درآمدن پیش‌بینی سازمان هواشناسی و آغاز بارش باران در تهران، قطعاً فردا شاهد بهبود محسوس وضعیت هوای پایتخت خواهیم بود و تمام مدارس نیز به‌صورت حضوری تشکیل خواهد شد.

اما در صورت عدم بارش در تهران و با تشدید وضعیت وارونگی هوا و عبور شاخص از عدد 190 در صبح فردا چهارشنبه 23 آذر ماه، احتمال تعطیلی سراسری در تهران اعم از تمام مقاطع تحصیلی مدارس، دانشگاه‌ها، ادارات، بخش‌های دولتی و برخی از مراکز خصوصی بسیار محتمل خواهد بود.

به گزارش تسنیم، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران امروز از صدور هشدار نارنجی آلودگی هوا در پایتخت خبر داد؛ شاخص کیفیت هوای تهران هم‌اکنون با عدد 163 در حد “ناسالم برای تمام گروه‌ها” قرار دارد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید