رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی؛

تصویرنگاری جز لاینفک علم پزشکی است

    کد خبر :640705

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: کاربرد تکنولوژی رادیولوژی که تلفیقی است از علم و هنر، باعث شده تصویرنگاری جز لاینفک علم پزشکی شود.

 

علی رضا زالی، در پیامی به مناسبت روز جهانی رادیولوژی، عنوان داشت: ۸ نوامبر مصادف با ۱۷ آبان، سال روز کشف اشعه ایکس که با عنوان روز رادیولوژی نامگذاری شده، فرصت مغتنمی است برای یاد آوری و تجلیل از نقش مهم و تعیین کننده همکاران رادیولوژیست و پرتونگار، در راستای خدمات ارزنده ایشان در تشخیص و تسکین آلام بشریت.

 

به سبب تنوع خدمات مربوط به سلامت، افراد مختلف با تخصص های مختلف در این عرصه فعالیت می کنند که هر یک نقش بسزایی در تامین اهداف سلامت ایفاء می کنند.

 

در این میان، تلاش همکاران پرتونگاری و رادیولوژی به عنوان افرادی که با کار دقیق خود به تشخیص بیماری ها توسط پزشکان کمک می کنند ستودنی است. همچنین با توجه به پیشرفت سریع و باورنکردنی این علم در طی سال های گذشته و آثار و فواید بی بدیل آن در درمان بیماری ها، تصور دنیای بدون رادیولوژی را دشوار ساخته است.

 

کاربرد تکنولوژی رادیولوژی که تلفیقی است از علم و هنر، باعث شده تصویرنگاری جز لاینفک علم پزشکی شود و پویایی این تکنولوژی به گونه‌ای است که منجر به ساخت تجهیزاتی دو دهه اخیر شده که این تجهیزات دگرگونی عظیمی را در تشخیص و درمان بسیاری از بیماری‌ها فراهم کرده است.

 

دانشگاه نیز به عنوان یک نهاد خدماتی و علمی تمام تلاش خود را به کار بسته است تا با استفاده از دو ابزار آموزش و پژوهش برای تربیت نیروهای متخصص در این حوزه و تولید و بهره گیری از روش های نوین درمانی، بتواند همسو با سیاست های وزارت بهداشت و علم روز دنیا کیفیت خدمت رسانی در عرصه رادیولوژی و پرتونگاری را ارتقا ببخشد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید