بیت کوین دوباره اوج گرفت

    کد خبر :782214
بیت کوین دوباره اوج گرفت

در روزی که گذشت نفت و بیت کوین درخشیدند اما طلا و نقره مانند اول هفته روند رو به رشدی نداشتند و نزول قیمت را تجربه کردند.

بر اساس گزارش کیتکو، ارزش طلا و نقره تحویل آینده در روز سه شنبه در ایالات متحده به شدت پایین تر معامله می شود و نقره پیشرو در این معاملات است. افزایش ارزش بازارهای سهام جهانی در اوایل هفته جاری نیز عنصری نزولی برای فلزات پناهگاه است.

معاملات آتی طلا تحویل آوریل (اردیبهشت) با 26.10 دلار کاهش به 1836 دلار رسید و آخرین قیمت اونس نقره تحویل در مارس (فروردین) با 2.768 دلار کاهش با 26.65 دلار در هر اونس عرضه شد.

در حال حاضر قیمت هر اونس طلای نقدی ۱۸۳۷ دلار است که ۲۴ دلار یا ۱.۲۹ درصد کاهش را نشان می دهد و در بازارها سرمایه گذاران دست به فروش قوی این فلز کردند.

اوج کوتاه نقره؛ ورود ناظر به بازار

نقره اوج گیری کوتاهی داشت و نتوانست رکورد هشت ساله را حفظ کند نقره برای تحویل در ماه مارس 3.016 دلار یا 10.25 درصد کاهش یافت و در هر اونس 26.402 دلار بسته شد.

این در حالی است که در روز قبل به نزدیک سطح هشت ساله رسیده بود اما تلاش های معامله گران خرده فروش برای ایجاد یک فشار خرید کوتاه سریع شکست خورد. جهش بزرگ معاملات آتی نقره توجه کمیسیون معاملات آتی کالاها (CFTC) را به خود جلب کرد ، و رستین بهنام رئیس این کمیسیون گفت: تنظیم کننده بازارها «از نزدیک» فعالیت را کنترل می کند. این نهاد وقتی وارد مساله ای می شود که احتمال دستکار قیمتی وجود دارد و سلامت بازار تهدید می شود.

رکورد هفت هفته پیش

مهمترین اتفاق این بود که «بازارهای خارجی» امروز شاهد شاخص بالای دلار آمریکا بودند به طوری که شاخص این ارز یک شبه به بالاترین سطح هفت هفته خود رسید. نکته مهم این است که ، USDX اکنون به صورت کوتاه مدت روند افزایشی را طی می کند و برخی از بازارهای معاملات آتی ارز در حال حاضر در روند نزولی قیمت کوتاه مدت قرار دارند. در حال حاضر شاخص دلار ۹۱.۱۹۲ است که ۰.۱۸ درصد افزایش را در روز داشته است. بر اساس گزارش اینوستینگ امروز سرمایه گذاران به خرید دلار روی آوردند.

افزایش قیمت بیت کوین

بر اساس داده های CoinDesk 20 ، ارز رمزپایه برتر در 8 ژانویه (۱۸ دی) به حداکثر قیمت 41هزار و 962 دلار رسیده است و از آن زمان تاکنون بیشتر در سطح 29،000 تا 40،000 دلار معامله شده است.

با این وجود ، تقاضا در میان توقف قیمت همچنان از بازار عرضه بالاتر می رود. در سال 2021 تاکنون ، حدود 26،000 بیت کوین استخراج شده است.

در حال حاضر قیمت بیت کوین با افزایش ۵.۸۶ درصد به ۳۵ هزار و ۹۹۹ رسید.

آینده خوب نفتی

در روزی که گذشت قیمت نفت با روند صعودی رو به رو شده است. نفت وست تگزاس اینترمدییت با افزایش ۱.۱۶ دلار یا ۲.۱۷ درصد به قیمت ۵۴ دلار و ۷۱ سنت رسید. همچنین قیمت برنت نیز با ۱.۰۹ دلار یا ۱.۹۳ درصد با قیمت ۵۷ دلار و ۴۴ سنت در بازار عرضه شد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، نفت در روز سه شنبه به بالاترین سطح یک ساله رسید و WTI به نزدیک 55 دلار در هر بشکه صعود کرد. اوله هانسن ، رئیس تحقیقات کالاها در بانک ساکسو، گفت: « بازار نفت با ترکیبی از اصول بنیادی سختگیرانه پشتیبانی می شود ، همانطور که افزایش عقب افتاده و اشتهای ریسک مجدد در بازار سهام ایالات متحده مشاهده می شود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید