جدیدترین اخبار
31 تیر 1397 ساعت 13:28 اجتماعی کد خبر :329634
برای چاپ کلیک کنید
ربیعی تاکید کرد

با تامین منابع مالی، حقوق مستمری‌بگیران را افزایش می‌دهیم/دستاوردهای دولت در هیاهوها گم نشود

با تامین منابع مالی، حقوق مستمری‌بگیران را افزایش می‌دهیم/دستاوردهای دولت در هیاهوها گم نشود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بدنه سازمان تامین اجتماعی به کار گرفته شده است و امروز بازنشستگان و کارگران بزرگترین اعتماد را به سازمان تامین اجتماعی دارند. خادم و مخدوم جایش عوض شد و سازمان تامین اجتماعی از جایگاه مخدوم به جایگاه خادم بازگشته است. امروز این سرمایه اجتماعی بزرگی است که شما در این جامعه بزرگ چنین آرامشی را دارید. اینها همه با تلاش بدست آمده است.

دکتر علی ربیعی در سفر به شیراز و مراسم آغاز پروژه بیمارستان تامین اجتماعی شیراز، اظهارکرد: در هفته تامین اجتماعی و بهزیستی هستیم که هر دو اینها با دهک‌‌‌های پایین جامعه سرو کار دارند.

وی با اشاره به تحولات بین المللی و اقدامات خصمانه آمریکا علیه کشورمان، گفت: ما با یک دیوانه بین‌المللی مواجه هستیم که مردم خودش هم نسبت به آن دچار تردید هستند.

ربیعی به حمایت از دستاوردهای سیاسی مذاکرات هسته ای پرداخت و گفت: در این ۴ سال زحماتی کشیده شده و من برجام را موفقیتی برای نظام سیاسی ایران می‌دانم و معتقدم که برجام مسیر درستی بوده است. سال ۹۳ که برای اولین بار به ILO رفتم غالبا با این سوال که چرا ایران به مسیرهای بین المللی بی اعتنا است مواجه بودیم و امسال همه به اتفاق بر درایت ایران و اخلال و بی نظمی‌که آمریکا ایجاد می‌کند و دفاع از ایران صحبت می‌کنند. این دستاورد کمی‌نیست.

به گزارش ایسنا، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در ادامه به دستاوردهای اقتصادی دولت پرداخت و گفت: ما در این مدت رشد زیادی را تجربه کردیم. دستاوردهای دولت در هیاهوها گم نشود. ما دستاورد داشتیم و امروز هم معتقدم که من ترامپ را به مثابه خوشبختی جامعه ایران و فرصت جامعه ایران می‌دانم و ما از این فرصت برای قوی تر شدن اقتصاد استفاده خواهیم کرد. ثبات به جامعه ایران بر می‌گردد و برگشته است.

ربیعی با تاکید بر اینکه کشور ما در مسیر صحیح پیشرفت و توسعه قرار دارد، گفت: من معتقد نیستم که با بحران مواجه هستیم، مسئله و مشکل داریم، پیچیدگی داریم اما بحران نداریم، بحران وقتی است که ما با ظرفیت هایمان نتوانیم بر شرایط غلبه کنیم. و ما حتما می‌توانیم بر شرایط غلبه کنیم.

وی افزود: دورانی که آمریکا در پیش گرفته است، هدف آن مردم هستند، وقتی اجازه می‌دهد که کالای لوکس وارد کشور شود برای این است که هم ارز از کشور خارج شود و هم مردم وقتی کالای لوکس را می‌بینند، تعارضشان بیشتر می‌شود یعنی این تحریم‌ها دقیقا مردم را نشانه گرفته است و هدف آن بی اعتماد کردن مردم است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی توسعه همه جانبه خدمات تامین اجتماعی را از مهمترین اولویتها دانست و گفت: در این شرایط ما به تامین اجتماعی نه محدود به سازمان تامین اجتماعی نیازداریم. تامین اجتماعی به معنی کاهش ریسک مردم. ما به دنبال این هستیم که تحریم‌ها بر زندگی اجتماعی مردم تاثیری نداشته باشد.

ربیعی گفت: از ۴ دهک باید به طور حدی حمایت کنیم. یک دهک تحت پوشش نهادهای حمایتی هستیم که دریافتی آنها به حداقل مزد نزدیک کرده‌ایم و امروز یک خانواده ۵ نفری ۸۰ درصد حداقل مزد را دریافت می‌کند. یک میلیون نفر دیگر را به سازمانهای بزرگ خیریه اضافه می‌کنیم. از سوی دیگر امسال قانون جامع حمایت از معلولان را اجرا می‌کنیم.

وی افزود: در حوزه تامین اجتماعی تاب آوری زندگی و معیشت را دنبال خواهیم کرد. و این برنامه را در دولت دنبال می‌کنیم.

ربیعی با تاکید بر اینکه همه این برنامه‌ها در سایه اجماع بزرگ بدست می‌آید، اظهار کرد: ما بیش از هر زمان دیگری به مدارا و اجماع نیازداریم و ما مسئولین با اعتماد به هم باید اعتماد مردم را جلب کنیم.

ربیعی ادامه داد: باید با مردم در کنار هم بایستیم و سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان بزرگ که ریسک بیکاری و از کار افتادگی را برعهده دارد در این زمینه نقش مهمی‌بر عهده دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عدم اطلاع کافی جامعه از اهمیت و بزرگی کار تامین اجتماعی را یاد آور شد و اظهار کرد: متاسفانه عدم بیان مطالب و کم حرفی ما عظمت کار تامین اجتماعی را به خوبی منعکس نکرده است.

ربیعی با اشاره به بودجه ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی، گفت: ویژگی ممتاز تامین اجتماعی درآمد هزینه‌ای بودن است و این سازمان باید ۱۰۰ هزار میلیارد تومان را بدست آورد و هزینه کند.

وی ادامه داد: روزی که من وزیر شدم بودجه درمان تامین اجتماعی ۷ هزار میلیارد تومان بود و امسال ۲۶ هزار میلیارد تومان برای درمان هزینه می‌شود.

ربیعی ضمن ابراز خوشحالی از توسعه خدمات درمانی در سطح کشور، گفت: در برخی استانهای محروم در این ۴ سال به اندازه بیش از ۴۰ سال گذشته مراکز درمانی ایجاد کردیم. گرایش ما به سمت مناطق محروم بود. حتی در تهران نیز بیمارستان جدید را در کنار بیمارستان شهید فیاض بخش می‌سازیم و در منطقه حضرت عبدالعظیم بیمارستان دیگری را احداث می‌کنیم.

وی توسعه درمان تامین اجتماعی در ۴ سال اخیر را بسیار خوب دانست و گفت: از ۱۰ هزار و ۷۲۰ تخت تامین اجتماعی، ۲۵۰۰ تای آن در ۴ سال اخیر ساخته شده است. ۴۳ مرکز در دست ساخت داریم. از ۲۸۹ مرکز درمانی ۳۸ تا را ساختیم ۴۳ مرکز در دست ساخت و ۵۸ مرکز در دست طراحی داریم. اینها اقدامات بزرگی است.

وی در ادامه به تعهدات بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: یک روز حقوق مستمری بگیران عقب نیافتاده است و بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان مطالبه داریم.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ما سازمان تامین اجتماعی را بین نسلی دیده ایم و من هرگز حاضر نشدم که به قیمت رضایت امروز فردای سازمان را خراب کنم.

وی به انتقاد از اقدامات شتاب زده در سازمان تامین اجتماعی در ادوار قبل پرداخت و گفت: بیشترین اتفاقات در سال ۸۸ و ۹۲ افتاد و بازنشستگان این سازمان به ۳ میلیون نفر رسید. رضایت کوتاه مدت و هدر دادن امکانات در دراز مدت صورت گرفت اما ما تامین اجتماعی را بین نسلی دیدیم.

ربیعی ضمن اظهار خوشحالی به دلیل حساسیت و توجه عمومی‌نسبت به شستا، گفت: بیشترین نظارت و گفتگو پیرامون شستا صورت گرفته است و من خیلی خوشحالم که بیشترین نورافکن روی آن است. شما شستا را با سایر ارگانهای اقتصادی که هم اندازه شستا هستند، مقایسه کنید. کل شستا را اگر کسی نقد بخرد می‌شود ۵ ماه حقوق مستمری بگیران!.

وی با بیان اینکه ساختار قدرتمند فساد ستیزی در شستا ایجاد شده است، گفت: با این وجود ما همه تلاش خود را کردیم که ساختارهای فساد سوز ایجاد شود. ممکن است تخلفاتی هم روی دهد اما بنای ما مبارزه با فساد بوده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی‌سازمان تامین اجتماعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تدوین برنامه هایی قوی برای بخش سرمایه گذاری خبر داد و گفت: برنامه هایی از ابتدای سال ۹۷ آغاز شده است که شستا از بنگاه داری خارج شود. امیدوارم تا پایان ۹۷ و نیمه ۹۸ به نتیجه برسد و شستا از بنگاه داری خارج و سرمایه‌‌‌های بیمه شدگان و بازنشستگان در بهترین جاها سرمایه گذاری شود.

ربیعی واگذاری بنگاه‌های اقتصادی به صندوق‌‌‌های بازنشستگی را سیاست غلطی عنوان کرد و گفت: از کل خصوصی سازی ۴۰ درصدش رفت به سهام عدالت و ۴۰ درصد را به صندوق‌ها و بخش‌های دیگر دادند و تنها ۲۰ درصد خصوصی سازی واقعی بود که طی ۸ سال انجام شد.

وی ادامه داد: ما با برنامه صحیح و با دقت قطعا از سرمایه گذاری خارج می‌شویم. باید سازمان تامین اجتماعی سرمایه‌ای داشته باشد که بتواند ۴ سال خود را اداره کند نه ۴ ماه.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تبدیل سازمان تامین اجتماعی به محلی برای زندگی اجتماعی را از دیگر دستاورد‌‌‌های دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: روزی که من آمدم اینجا تامین اجتماعی صندوق کارپردازی بود نه خانه مستمری بگیران و امروز به خانه مستمری بگیران تبدیل شده است.

ربیعی بهبود معیشت بازنشستگان را از راهبردهای خود اعلام کرد و افزود: در اولین فرصتی که بتوانیم منابعی را تامین کنیم، برای افزایش حقوق مستمری بگیران اقدامات موثری را آغاز خواهیم کرد. در صندوق کشوری از سال ۸۴ تا سال ۹۲ قدرت خرید ۷۴ درصد کاهش یافته بود و ما برای جبران آن اقدام کردیم ما نمی‌توانستیم در یک سال این مشکل را حل کنیم و برای همین پیشی دادن افزایش حقوق نسبت به تورم دنبال شد. و هر سال مقداری از این عقب ماندگی جبران شد.

وی ادامه داد: می‌دانیم که مستمری بگیران یه سختی زندگی می‌کنند اما جهت گیری ما صحیح بوده است و سعی کرده ایم که در هر سال مقداری از خواسته‌ها را برآورده کنیم.

ربیعی پرهیز از اقدامات شعاری را ویژگی مدیریت سازمان تامین اجتماعی دانست و گفت: برای این کار برنامه منصفانه و خداپسندانه اجرا می‌شود نه برنامه ای برای گرفتن رضایت کوتاه مدت مردم که در سالهای ۸۸ و ۹۲ انجام شد. باید کاری کنیم که مستمری بگیر زندگی خوبی داشته باشند. و سعی می‌کنیم که این کار را ادمه دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امروز پروژه بیمارستان تامین اجتماعی شیراز را آغاز می‌کنیم. از پیگیری نمایندگان مردم استان در مجلس و تشکل‌‌‌های کارگری و بازنشستگی تشکر می‌کنم و از حمایت‌‌‌های استاندار نیز سپاسگذاری می‌کنم.

ربیعی گفت: هر تخت بیمارستانی این پروژه بین یک میلیارد و ۵۰۰ تا یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه دارد و پروژه بسیار بزرگی است. که بیش از ۵۴۰ میلیارد تومان است و امروز آغاز به کار می‌شود.

روی خط خبر

 • رئیسی: فعلا مدارس مجازی یا ترکیبی از حضوری و مجازی است
 • سازمان ثبت اسناد: بخشنامه جدید ربطی به جایگزینی برگ سبز با گواهی نقل و انتقال ندارد
 • حواشی گرانی کره /مصرف‌کننده داخلی توان خرید ندارد، قرار است صادر شود!
 • انتقاد تند میرسلیم از دولت روحانی
 • آتش‌سوزی گسترده در کارگاهی در خیابان قزوین
 • زلزله شمال ترکیه را لرزاند
 • اعلام ظرفیت خودرو تارا در طرح جدید فروش – شهریور 1400
 • تشکیل کمیته تبلیغاتی برای مخالفت با بخشنامه دادستان کل
 • واردات خودرو به کشور حتما باید اجرایی شود
 • قیمت برخی واکسن‌های کرونا در ایران و جهان /اینفوگرافیک
 • پاسخی به ابهامات سقف جدید کارت به کارت
 • دومین روز خونین رمزارزها
 • احتمال تمدید ثبت نام در سامانه املاک و اسکان تا آخر پاییز
 • طالبان نماینده جدید در سازمان ملل معرفی کرد
 • آلمان: در نشست سازمان ملل به برجام و ایران خواهیم پرداخت
 • هزینه‌های درمان نازایی و ناباروی تحت پوشش بیمه‌ قرار گرفت
 • سردار حاجی زاده: عهد بستیم که آمریکا را از منطقه خود اخراج کنیم
 • آمادگی ایران برای صدور واکسن‌‌‌های تولید ایران به ویتنام
 • مرز شلمچه مسدود است
 • دیدار امیرعبداللهیان با وزیر امور خارجه لوکزامبورگ
 • افزایش ۳۰ درصدی قیمت انواع لوازم التحریر
 • خطیب‌زاده: مذاکرات وین در هفته‌های آتی از سرگرفته خواهد شد
 • آشنایی با بهترین هتل‌‌‌های جنگلی شمال
 • بیمه معلم در سطح یک توانگری مالی قرار گرفت
 • بانک مرکزی برای جلوگیری از قمار، واریزی روزانه افراد از حساب‌های بانکی را به 20 تراکنش محدود کرد
 • وضعیت سبد سهام عدالت در ۳۰ شهریور ماه
 • مراکز معتبر فروش بلیت اربعین مشخص شد
 • تنها مرجع رسمی‌صدور کارت واکسن دیجیتال وزارت بهداشت است
 • ۳۷۹ فوتی جدید کرونا در کشور
 • ویروس‌شناس آفریقایی: سرعتی‌ترین سویه کرونا ناپدید شد
 • 16 شهریور- حامد