بارش تگرگ اردبیل را سپیدپوش کرد

    کد خبر :1031099
این ۱۶ شهر ایران برفی می‌شوند

بارش شدید باران و تگرگ از ساعاتی پیش در اردبیل آغاز شده و حجم بارش تگرگ به حدی بوده که برخی از مناطق این شهر را سفیدپوش کرده و سبب آبگرفتگی برخی از معابر شد.

به گزارش همشهری آنلاین، بارش شدید باران و تگرگ در ساعاتی پیش شهر اردبیل را فراگرفت و سبب آبگرفتگی در برخی از مناطق این شهر شده و عبور و مرور وسائل نقلیه را با اختلال مواجه کرد.

بارش شدید تگرگ که در حد نیم ساعت طول کشید سبب سفیدپوش شدن برخی از مناطق شهر اردبیل شده و علی‌رغم اتمام بارش باران و تگرگ هم‌چنان شاهد آبگرفتگی در کوچه‌ها و خیابان‌های شهر هستیم.

تا بدین لحظه اطلاعی از خسارت‌های احتمالی این بارش در سطح شهرستان اردبیل و سایر مناطق استان به دست نیامده است.

پیش از این نیز هواشناسی اردبیل در خصوص بارش باران و سیلابی شدن مسیل‌ها هشدار سطح نارنجی صادر کرده بود.

بر اساس این گزارش، از شنبه (۱۳ آبان) تا صبح یکشنبه (۱۴ آبان) بارش متناوب باران، رگبار و رعد و برق ، کاهش محسوس دمای هوا ، وزش باد تند و کاهش دید بر اثر رخداد مه در شهرستان‌های اردبیل، سرعین، نمین، نیر، خلخال، کوثر، مشگین‌شهر و گرمی پیش‌بینی شده است.

سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی بر اثر بارش رگباری، اصابت صاعقه به‌ویژه در ارتفاعات استان و اختلال موقتی در عملیات پروازی فرودگاه اردبیل، از آثار این سامانه جوی است.

پرهیز از اتراق در حاشیه مسیل‌ها، اجتناب از صعود به ارتفاعات به‌ویژه قله سبلان، تسریع در انتقال محصولات برداشت‌شده به انبارهای مسقف و جلوگیری از نفوذ روان‌آب به داخل سالن‌های پرورشی محصولات کشاورزی، از توصیه‌های هواشناسی در مدت فعالیت این سامانه جوی است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید