اینترنت پر سرعت در کره ماه و مریخ !!!

    کد خبر :896812

اخیرا یک پروژه اینترنت فضایی که در مراحل اولیه خود ۶۵۰ هزار دلار بودجه گرفته تا به توسعه و انجام بررسی‌های فنی برای اتصال زمین، ماه و به طور بالقوه مریخ به سیستم‌ انتقال داده “باندپهن” (broadband) بپردازد.

شرکت فضایی “آکواریان اسپیس” (Aquarian Space) دریافت این بودجه را گامی موثر برای رسیدن به هدف نهایی خود یعنی برقراری اینترنت پر سرعت میان زمین، ماه و مریخ می داند، هدف این شرکت استقرار اولین سیستم ارتباطی در ماه تا سال ۲۰۲۴ است.

آکواریان در بیانیه‌ای اعلام کرد: چشم‌انداز این استارآپ تولید چیزی است که آن را “Solnet” می‌نامد که با محوریت “شبکه‌های ماهواره‌ای تجاری با نرخ داده بالا و تحویل پرسرعت” (commercial high data rate, high-speed delivery satellite networks) با سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه ایجاد می شود.

“کلی لارسون” (Kelly Larson)، مدیر عامل آکواریان اسپیس در این بیانیه بیان کرد: ۱۳ فرودگر، مدارگرد و مریخ نورد در سال 2021 بر روی ماه و اطراف آن قرار داشته و تا سال ۲۰۳۰ نیز این تعداد به ۲۰۰ مورد خواهد رسید که یک اقتصاد چند میلیارد دلاری قمری ایجاد می‌کنند.

شرکت “آکواریان اسپیس” مشغول انجام بازبینی‌های فنی با چندین شرکتی است که در برنامه سرویس محموله‌های تجاری ماه ناسا (Commercial Lunar Payload Services) به اختصار “CLPS” شرکت دارند.

مطابق برنامه “CLPS” تا پایان دهه ۲۰۲۰ چندین محموله، فرودگر و سایر تجهیزات علمی برای حمایت از برنامه آرتمیس ناسا که هدف آن رساندن انسان به ماه است پشتیبانی کنند.

امید است آکواریان تا سال ۲۰۲۴ “سرویس داده‌ها و ارتباطات” خود را به همراه شرکت‌های مختلفی که با آن‌ها در تعامل است ارائه دهد.

این شرکت در مجموع قصد دارد سرویس داده مبتنی بر فضای Solnet را افتتاح کند، اما تا امروز جزئیات فنی چندانی مانند نوع ماهواره‌های مورد استفاده یا ارسال این ماهواره‌ها به فضا منتشر شده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید