جدیدترین اخبار
27 مرداد 1400 ساعت 15:31 رپرتاژ خبری کد خبر :837618
برای چاپ کلیک کنید

انچه که درباره لوله بازکنی باید بدانید

انچه که درباره لوله بازکنی باید بدانید

لوله بازکنی یکی از مشاغلی می‌باشد که شاید در ابتدا به آن به عنوان شغلی معمولی نگاه می‌شد و کمتر کسی به فکر دانستن روش‌ها و چالش‌‌‌های انجام ان باشد. اما بعدها و با گذشت زمان به اهمیت آن پی برده شد، که این شغل یکی از مشاغل تخصصی کارهای خدماتی می‌باشد، که اگر تکنسین تجربه لازم را نداشته باشد ممکن است شما را با چالش بزرگی رو به رو کند.

اما باید این را بدانید که روش کار لوله بازکنی حمام با لوله بازکنی ظرفشویی متفاوت می‌باشد. این نیازمند آن است تا از افرادی خبره و با تجربه استفاده شود تا بتوانند متناسب با آن گرفتگی کار خود را انجام دهند و در زمان اجرا آسیبی به اجزا لوله وارد نکنند.

شرکت‌ها و افراد مختلفی در زمینه رفع گرفتگی و ایرادات لوله فاضلاب مشغول به فعالیت می‌باشند، اما توصیه ما این است که در زمانی که می‌خواهید کارهای خدماتی خود را انجام دهید حتما از شرکت‌‌‌های معتبر استفاده نمایید که با توجه به نیروهای خبره ای که دارند، علاوه بر اینکه می‌توانند کار را به درستی انجام دهند از تجهیزات به روز نیز بهره می‌برند.

ابزارهایی که متخصص لوله بازکنی از آن‌ها استفاده می‌کند

شاید در گذشته با توجه به نبود امکانت و تجهیزات مناسب در صورت رخ دادن اتفاقی یا گرفتگی لوله ای شما با چالش‌‌‌های بزرگی رو به رو می‌شدید. اما این روزها دیگر نیازی به آن همه استرس و نگرانی نیست زیرا با ورد انواع و اقسام دستگاه‌‌‌های به روز که به راحتی و حداقل کثیفی هر گرفتگی ای را بر طرف کرده و آرامش خاطر را به شما بازگردانند.

در این قسمت می‌خواهیم با معروفترین و مناسب ترین تجهیزات آشنا خواهیم شد، همچنین نگاهی کوتاه به نوع کار این دستگاه‌ها که در این خدمات مورد استفاده قرار می‌گیرند، خواهیم انداخت.

لوله بازکنی

دستگاه فنر:

دستگاه فنر در انواع و اقسام مدل‌ها و طرح‌ها موجود می‌باشد که هریک توان قدرتی متفاوتی را دارند، این تفاوت قدرت از 350 وات تا 1500 وات می‌باشند، که به راحتی می‌توانند فنرهایی با سایزهای 12 تا 28 میلیمتر را بر روی آن‌ها نصب نمود.

نوع کار این دستگاه به این صورت می‌باشد که با دورانی که ایجاد می‌کند و بدون آنکه به داخل لوله فاضلاب آسیب برساند گرفتگی را بر طرف کرده و مسیر را عاری از هرگونه کثیفی کند.

پمپ تراکم هوا:

پمپ تراکم هوا یا نوع دیگری از این دستگاه که به پمپ باد معروف می‌باشد، با ازاد فشار هوای ذخیره به داخل لوله باعث آن می‌شوند که هر عوامل ایجاد مزاحمت برای عبور فاضلاب را از میان بر دارند مسیر حرکت ان ازاد شود.

واتر جت:

دستگاه واترجت از جمله آن دستگاه هایی می‌باشد که در صنایع مختلف کاربرد دارد. روش کار این دستگاه به این صورت می‌باشد که می‌تواند حجم زیادی از آب را با فشار بسیار بالایی به بیرون تزریق کند. با توجه به این حجم آب و فشار وارده به راحتی می‌تواند هر چیزی که سد راه خود باشد را کنار زده و مسیر را باز کند.

کارهایی که پیش از حضور لوله بازکن باید انجام دهید

نکاتی وجود دارند که شما می‌توانید پیش از حضور لوله بازکن‌ها در محل جهت کاهش هزینه‌‌‌های خود انجام دهید. اولین راه حصول اطمینان از گرفتگی لوله می‌باشد که با استفاده از تلنبه‌‌‌های دستی می‌توان متوجه شد که آیا گرفتگی به وجود آمده است یا خیر؟ که در این زمان در صورت باز شدن دیگر نیازی نیست با لوله بازکن تماس بگیرید.

محیط اطراف گرفتگی را از وسایل مهم و شکستنی خالی کنید تا سرویسکاران به راحتی بتوانند به رفع ایرادات بپردازند.

همچنین راه‌‌‌های اصلی لوله فاضلاب را شناسایی کنید، تا بتوانید محل‌‌‌های مناسب فنر زنی لوله را به انها نشان دهید.

به هیچ عنوان از اسیدهای شیمیایی لوله بازکن استفاده نکنید. در صورت استفاده به سرویسکار اطلاع دهید تا نکات ایمنی لازم را رعایت کند.

چه زمانی باید با متخصص لوله بازکنی تماس بگیرید؟

گرفتگی لوله فاضلاب ممکن است در هر زمانی رخ داده و لازم است تا به جستجوی یک شرکت معتبر لوله بازکنی در تهران و در محله خود باشید. اگر بخواهیم به صورت صریح به زمان خاصی برای برقراری تماس اشاره کنیم، زمانی است که اولین نشانه‌‌‌های آبگرفتگی یا بوی بد را مشاهده نمودید.

شاید یکی دیگر از مواردی که به آن نیاز دارید خدمات فوری می‌باشد که می‌توانید در صورت رخ دادن یکی از نشانه‌‌‌های گرفتگی در هر زمانی از شبانه روز تماس را برقرار کرده و متخصصین هر چه سریع تر خود را به شما می‌رسانند تا مشکلات شما را رفع نمایند.

هزینه‌‌‌های رفع گرفتگی لوله فاضلاب چقدر می‌شود؟

عوامل متعددی دست به دست هم می‌دهند تا هزینه رفع گرفتگی لوله شما را افزایش یا کاهش دهند. از جمله این عوامل می‌توان به نوع دستگاه اشاره کرد که می‌تواند این تغییرات قیمت را تا چند برابر افزایش دهد. البته باید این را نیز بیان کنیم که با توجه به نوع گرفتگی دستگاه تغییر می‌کند.

یکی دیگر از عوامل موثر بر افزایش قیمت آزادسازی لوله از آلودگی، میزان متراژ فنر می‌باشد که هر چه این سایز و متراژ افزایش یابد هزینه نهایی نیز افزایش می‌یابد که در زمانی که نیاز باشد از فنرهای با متراژ بالا استفاده شود.

این پایان راه نیست و یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت نهایی میزان زمانی است که تکنسین در محل برای شما صرف می‌کند که با توجه به رابطه مستقیمی‌که وجود دارد هرچه زمان فعالیت افزایش پیدا کند میزان هزینه نیز افزایش پیدا می‌کند.

باز کردن چه لوله هایی سخت است؟

شاید شما خانه خود را تازه تعمیرات کرده و تغییراتی در دکوراسیون منزل خود ایجاد نموده اید و پس از بنایی حالا می‌خواهید اثاث را چیده و مستقر شوید.در این زمان است که پس از شستن کف خانه متوجه می‌شوید که لوله کف منزل یا سرویس بهداشتی گرفته است.

اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد این است که وقتی آبی جریان نداشته چگونه می‌شود لوله ای دچار رفتگی شود؟ پاسخ ما به این سردرگمی‌و کلافگی شما این است که متاسفانه بعضی از کارگران و بنا‌ها برای سرعت در افزایش کار خود کار را با دقت پایینی انجام می‌دهند و موجب می‌شوند که مصالح ساختمانی همچون سیمان و گچ درون لوله ریخته و موجب گرفتگی شود، که جزء سخت گرفتگی‌ها محسوب می‌شود.

ابزار تخصصی لوله بازکنی

جای هیچ نگرانی ای نیست زیرا با استفاده از فنر فولادی قدرتمند، که استقامت بالای این فنرهای فولادی در کنار قدرت دوران و توان بالای دستگاه فنر به راحتی هر گرفتگی ای را بر طرف کرده و مسیر لوله را باز می‌کنند.

موادی که برای لوله بازکنی دستی استفاده می‌شود

شاید شما نیز برای کاهش هزینه‌‌‌های باز کردن لوله دست به استفاده از مواد شیمیایی که در بازار نیز به وفور یافت می‌شود بزنید. از جمله این مواد می‌توان به لوله بازکن هایی اشاره کرد که با توجه به نوع و جنس لوله هر یک کاربری متفاوتی دارند.

از دیگر عواملی که ممکن است شما را با چالش هایی رو به رو کند استفاده از مواد اشتباهی می‌باشد. به طور مثال اگر لوله‌‌‌های پلاستیکی استفاده کرده اید و از مواد با غلظت بالا استفاده کنید در این زمان با توجه به اسیدی و گازی که تولید می‌کند ممکن است به لوله‌ها آسیب وارد کرده و هزینه بیشتری بر روی دست شما بگذارد.

یکی از موادی که به صورت دستی می‌توان از آن استفاده کرد ترکیب سرکه و نمک می‌باشد که می‌تواند از پس هر چربی ای بر بیاید فقط لازم است به این نکته نیز توجه فرمایید که مدت زمان زیادی نباید این محلول در داخل لوله باقی بماند. همچنین پس از چند دقیقه باید با استفاده از آب با فشار بالا تمامی‌مواد را از سطح لوله پاک کنید زیرا در صورت ماندن این مواد لوله دچار پوسیدگی می‌شود.

مواد دیگری نیز موجود می‌باشد که شاید شما نیز دیده باشید که به عنوان مواد رفع گرفتگی لوله استفاده می‌شود که کارایی ای ندارند و فقط بر اساس یک باور غلط استفاده می‌شود، از جمله این مواد می‌توان به وایتکس، ترکیب شامپو و آب داغ، محلول‌‌‌های اسیدی و … اشاره کرد.

سخن پایانی این گزارش

گرفتگی لوله فاضلاب یکی از معضلاتی است که هر ساختمانی پس از مدتی با ان روبه رو خواهد شد. مهمترین اقدامی‌که افراد می‌توانند در این زمینه انجام دهند افزایش اگاهی خود درباره این حوزه خدماتی پر تقاضا است.

در صورتی که با این معضل مواجه شدید حتما به سراغ مراکز خدماتی معتبر بروید و از انها تقاضای خدمات کنید. دریافت خدمات از یک شرکت معتبر این اطمینان را به شما می‌دهد که بتوانید ایرادات کلی و جزئی لوله فاضلاب را به بهترین شکل ممکن با هزینه مناسب رفع نمایید.

منبع برگرفته از سایت “yasanservice.ir”

پایان رپرتاژ خبری/ 13

روی خط خبر

 • سفر رابرت مالی به کشورهای خلیج فارس برای «بازگشت دوجانبه به برجام»
 • امام جمعه اهواز: باید برای بارش باران دعای طلب باران بخوانیم
 • اینستاگرام صفحه پرس تی وی را مسدود کرد
 • وزارت خارجه درباره توطئه‌های تفرقه افکنانه دشمنان اسلام در افغانستان هشدار داد
 • چه کسانی از دانشگاه امام صادق راهی دولت شدند؟
 • پاشینیان ادعای تازه علی‌اف علیه ایران و ارمنستان را تکذیب کرد
 • سازمان جهانی بهداشت: لزوم تزریق دز سوم «سینوفارم» به افراد بالای ۶۰ سال
 • توزیع زمین رایگان آغاز شد / کشاورزان در اولویت دریافت
 • اولین نشست علنی رژیم صهیونیستی با ۶ کشور عربی در امارات
 • اتهام‌زنی علی‌اف به ایران
 • سکه ۱۱ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان شد
 • نرخ ارز امروز ۲۳ مهر/دلار و یورو ثابت ماند
 • گذرگاه سوم مشترک مرزی ایران و ترکمنستان بازگشایی شد
 • محدودیت ۶۰ درصدی صندلی پروازهای داخلی لغو شد
 • جمشید سماواتیان درگذشت
 • تا پایان امشب امکان پرداخت هزینه سوخت با کارت چند بانک وجود ندارد
 • انفجار تروریستی در مسجد شیعیان در قندهار
 • رهبر کره‌شمالی به دادگاه احضار شد
 • محسن رضایی: تا تحریم داخلی برداشته نشود، برداشته شدن تحریم خارجی تاثیری ندارد
 • سمفونی شماره ۱۰ بتهوون پس از ۲۰۰ سال با هوش مصنوعی کامل شد
 • ایران در حال تشکیل تیم مذاکره‌کننده برای وین است
 • وعده وزیر ارتباطات برای افزایش سرعت اینترنت
 • فرمانده کل سپاه: ما برای هر سناریویی آمادگی داریم
 • اشکان رهگذر داور جشنواره انیمیشن یونان شد
 • باران در شمال و گردوخاک در شرق کشور
 • معاون وزارت صمت: سایت شهرآفتاب مطابق با استانداردهای جهانی امکان برگزاری نمایشگاه هایی مانند اکسپو را دارد
 • صعود ارزهای دیجیتالی
 • کاخ سفید: اگر ایران در قبال خواسته‌هایش چیز کمتری ارائه دهد، مذاکره به جایی نمی‌رسد
 • زلزله ۶.۶ ریشتری جزایر سلیمان را لرزاند
 • ۶۰ درصد دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله واکسینه شده‌اند
 • 11 مهر