جدیدترین اخبار
۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۴ سیاسی کد خبر :74131

آقای فوتبالیست از «صبرا و شتیلا» و «علیرضا و آرمیتا» چه می‌دانی؟

اینکه برخی می‌گویند این دو بازیکن تعهد حرفه‌ای داشته‌اند و نهایتا در این مسابقه حاضر شده‌اند، قابل قبول نیست چرا که مسابقه در مقابل تیم کشوری که سرزمینی چون فلسطین را غصب کرده و دولتی غیر مشروع دارد و دست به کودک‌کشی می‌زند، نمی‌تواند با دلایل تعهد حرفه‌ای توجیه شود.

به گزارش خبرگزاری میزان، اقدام «مسعود شجاعی» و «احسان حاج‌صفی» دو بازیکن ایرانی باشگاه فوتبال پانیونیوس یونان در شرکت در مسابقه با تیمی از رژیم اشغالگر قدس، با موجی از واکنش‌های اعتراض‌آمیز در میان اقشار مختلف مردم روبه رو شده است.

اقدام تاسف‌آور
همان پنجشنبه شب که خبر حضور این دوبازیکن ایرانی در زمین بازی‌ای که یکطرف آن نمایندگان رژیم صهیونیستی قرار داشتند، مخابره شد، فعالان ایرانی فضای مجازی به تقبیح اقدام این دو فوتبالیست پرداختند و تنها گوشه‌ای از جنایت‌های رژیم صهیونیستی از کودک کشی تا غصب اموال مسلمانان فلسطینی را به این دو فوتبالیست متذکر شدند.

فعالان فضای مجازی حتی از ورزشکاران اروپایی و غیرمسلمانی نظیر «کریستیانو رونالدو» و «جی جی بوفون» مثال آوردند که رفتاری متفاوت از آنچه این دو انجام دادند داشتند.

انتشار تصاویری از فرزندان شهدای هسته‌ای همچون «علیرضا احمدی‌روشن» و «آرمیتا رضایی نژاد» اقدام دیگری بود که فعالان فضای مجازی در تقبیح اقدام دو فوتبالیست ایرانی در رقابت با نماینده رژیم صهیونیستی، انجام دادند؛ شهدای هسته‌ای که عوامل موساد سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی نقش آفرین اصلی ترور آنها بودند.

پخش تصاویری از«قانا» و ۱۵۹ شهر و روستا در جنوب لبنان و در«بقاع غربی» که در آوریل ۱۹۹۶ مورد حمله جنگنده‌های رژیم متجاوز صهیونیستی قرار گرفتند و زنان و کودکانی که به دست صهیونیست‌ها در این مناطق ذبح شدند؛ پخش تصاویر کودکان غزه که بر روی تخت بیمارستان هم از بمب‌های خوشه‌ای صهیونیست‌ها در امان نبودند؛ پخش تصاویر جنایت صهیونیست‌ها در «دیریاسین» و «صبرا و شتیلا»؛ حتی پخش تصویر«محمدالدره» نوجوان فلسطینی که در آغوش پدرش به ضرب گلوله صهیونیست‌ها جان داد؛ همه و همه برای آن بود تا این دو فوتبالیست و برخی از هم صنفان‌شان که به حمایت از اقدام آنها برخاستند، بفهمند چه اشتباه بزرگی مرتکب شده‌اند.

استقبال ضدانقلاب و صهیونیست‌ها
البته تقبیح اقدام شجاعی و حاج صفی توسط فعالان ایرانی فضای مجازی در شرایطی بود که رسانه‌های ضدانقلاب و ضدایرانی و روزنامه نگارنماهای پناهنده به دول متخاصم، با آب و تاب فراوانی به تقدیر از اقدام تعجب‌برانگیز و تاثرآور این دو بازیکن در مسابقه دادن با نماینده رژیم صهیوینستی پرداختند.

منابع صهیونیستی از جمله توئیتر رسمی منتسب به وزارت خارجه این رژیم نیز از اقدام این دو بازیکن ایرانی تجلیل کرد!

اما واکنش‌های اعتراض‌آمیز به اقدام این دو فوتبالیست تنها به فضا مجازی منحصر نماند؛ از نمایندگان مجلس تا رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی و سخنگوی وزارت امور خارجه و وزارت ورزش به این اقدام واکنش نشان دادند و در مذمت آن سخن گفتند.

بیانیه وزارت ورزش
یک روز پس از اقدام این دو در بازی با نماینده رژیم اشغالگر قدس، وزارت ورزش طی بیانیه‌ای به این اقدام واکنش نشان داد و تصریح کرد که «حمایت از مردم مظلوم فلسطین، انتفاضه و مبارزه با صهیونیسم و حامیانش از ارکان اصلی سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران است و در همین راستا وزارت ورزش و جوانان با پیروى کامل از آرمان‌هاى امام راحل (ره) و رهنمودهاى رهبر معظم انقلاب، رژیم نامشروع اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسند و آن را به عنوان یک اصل خدشه ناپذیر نظام براى ترویج روحیه مبارزه و اسلامى علیه صهیونیست‌ها سرلوحه خود قرار داده است. قهرمانان ایران اسلامی هم در میادین بین‌الملى یاری و همراهی قاطع خود از مردم ستمدیده فلسطین را پهلوانانه اعلام کرده‌اند و این حرکت ارزشی امروز به فرهنـگ عمـومی و جـهانی تبـدیـل شده است. در مورد اخیر هم وزارت ورزش پس از دریافت اطلاعات و گزارش‌های لازم از فدراسیون فوتبال و سایر منابع در چارچوب اصول و مبانی سیاست خارجی نظام و حفظ منافع ملی تصیمات مقتضی را اتخاذ خواهد کرد».

ورود مجلس به ماجرا
در همین رابطه سیدکاظم دلخوش عضو هیئت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس به خبرنگار میزان، گفت که «وزرات ورزش باید در قبال اقدام اخیر دو فوتبالیست‌ ایرانی پاسخگو باشد در غیر این صورت مجلس و نمایندگان از طریق طرح سوال این موضوع را پیگیری خواهند کرد».

دلخوش این را هم گفت که اقدام این دو فوتبالیست در بازی کردن با نماینده رژیم اشغالگر قدس، توسط فراکسیون ورزش مجلس پیگیری خواهد شد.

همچنین حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو فراکسیون روحانیت مجلس این اقدام، یک اقدام غیر قابل دفاع دانست و به خبرنگار میزان گفت: اینکه برخی می‌گویند این دو بازیکن تعهد حرفه‌ای داشته‌اند و نهایتا در این مسابقه حاضر شده‌اند، قابل قبول نیست چرا که مسابقه در مقابل تیم کشوری که سرزمینی چون فلسطین را غصب کرده و دولتی غیر مشروع دارد و دست به کودک کشی می‌زند، نمی‌تواند با دلایل تعهد حرفه‌ای توجیه شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: این اقدام بدون هیچ گونه شرطی غیر قابل دفاع است و قطعا وزارت ورزش و جوانان باید درباره عملکرد این دوبازیکن یک تصمیم جدی اتخاذ کند.

سلیمی به این نکته نیز اشاره کرد که در صورت عدم برخورد وزارت ورزش با این دو بازیکن فوتبال قطعا مجلس به این موضوع ورود خواهد کرد چرا که بدون شک وزارت ورزش باید نسبت به این رویداد پاسخگو باشد.

«محمدرضا تابش» رئیس فراکسیون ورزش مجلس نیز در واکنش به اقدام تاثربرانگیز مسعود شجاعی و احسان حاج صفی، گفت که «در هر صورت این بازیکنان باید هوشیارترعمل می‌کردند؛یعنی وقتی از منظر مردم و انقلاب ما، رویارویی با صهیونیست‌ها خوشایند و خوب نیست و امری مطرود محسوب می‌شود، اینها هم باید این ملاحظه را داشته باشند. اگر بازیکنان ایرانی خبط و خطایی انجام دادند، مسئولان مربوطه در فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان رسیدگی و نتیجه آن را به افکار عمومی اعلام کنند».

واکنش سخنگوی دستگاه دیپلماسی
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه نیز در نشست خبری روز دوشنبه(۱۶ مرداد) خود در واکنش به اقدام صورت گرفته توسط دو بازیکن ایرانی باشگاه یونانی در بازی با نماینده رژیم صهیونیستی، تصریح کرد که «سیاست جمهوری اسلامی ایران در حوزه ورزش عدم رویارویی با تیم‌هایی از رژیم اشغالگر قدس است و در خصوص این اتفاق نیز وزارت ورزش باید پاسخگو باشد که البته این وزارتخانه در همان ابتدا، این امر را محکوم کرد. آنچه در این رابطه باید به آن توجه شود این است که باشگاههای ایرانی و تیم‌های ورزشی ایرانی درهنگام تبادلات وانعقاد قراردادها با طرف‌های خارجی بحث بازی با تیم‌های رژیم اشغالگر را به صورت شفاف مشخص کنند».

ورزشکاران ما به خاطر شرافتشان با رژیم غاصب صهیونیستی بازی نمی‌کنند
«مصطفی هاشمی‌طبا» رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی درباره دو فوتبالیستی که مقابل نماینده رژیم اشغالگر قدس به میدان رفتند اظهار داشت که «ورزشکاران ما به خاطر شرافتشان با رژیم غاصب صهیونیستی بازی نمی‌کنند؛ این دو ورزشکار نباید بازی می‌کردند آنها می‌توانستند در قراردادشان این بند را بیاورند که اختیار دارند در دو الی سه بازی به میدان نروند. این موضوع باید در قراردادشان پیش‌بینی می‌شد و آنها باید در زمان نوشتن قرارداد راهنمایی می‌شدند».

فارغ از برخورد با این دو فوتبالیست خطاکار که صدالبته ضروری است، آنچیزی که در این اتفاق اهمیت داشت، حساسیت جمعی در داخل کشور نسبت به طرف رقابت شدن با نمایندگان رژیم صهیونیستی است؛ امری که انجام آن به معنای رسمیت بخشی به نمایندگان رژیمی است که موجودیتش نامشروع و غاصبانه و استمرار حیاتش بر پایه جنگ و جنایت و خونریزی است.

به هرحال باید منتظر ماند و دید که مسئولان ذیربط چه واکنشی نشان خواهند داد و چگونه از شهدای هسته ای این مملکت که – رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن آنها دست داشت – دفاع خواهند کرد.

وبگردی

روی خط خبر

 • ولایتی: اگر ایران نبود “البغدادی” حاکم بغداد می‌شد / فرانسه به ما می‌گوید شما نباید در منطقه حضور داشته باشید
 • مخالفت با قرارداد منتشر نشده رنو
 • آیا ورود سپاه و بسیج به خیابان‌ها اشتباه است؟
 • امکان مقاوم‌سازی مسکن مهر وجود دارد؟
 • سه ادعای خلاف واقع،که سبب شده کدخدایی تعطیلی بیشتر مجلس را تجویز کند!
 • عصبانی نیستم همچنان رنگ پرده سینما را نخواهد دید!
 • انتخاب عجیب برای یک سخنرانی درباره «آسیب‌شناسی جریان اصولگرایی»!
 • رهبر آینده اهل سنت کدام است؛ ایران یا اسراییل
 • حسین هدایتی ۱۰۰۰ میلیارد به بانک سرمایه بدهکار است
 • مالیات ۹۷؛ تنبیه خوش‌حساب‌ها یا تعزیر فراری‌ها
 • احتمال اخذ عوارض از بزرگراه‌ها
 • چند و چون بودجه مختص به حوزه‌های علمیه
 • پاسخ مدیرکل زندان‌های تهران به علت عدم حضور بابک زنجانی و مهدی هاشمی در جشنواره تئاتر زندان‌ها: آنها اهل تئاتر نیستند
 • اخباری درباره بازداشت البغدادی/کرملین: اطلاعی در این باره نداریم
 • یلدای شگفت‌انگیز دیجی‌کالا از امشب
 • جزئیات فرود اضطراری هواپیمای تابان
 • هزینه هنگفت برای رفع بوی بد فرودگاه امام
 • سدمعبری ها، میوه‌ فروشان را با باتوم کتک زدند
 • واکنش به بحث ورود ژلاتین خوکی به ایران
 • کاخ ثابت پاسال تخریب نمی شود
 • میزان جریمه ورود به طرح زوج و فرد چقدر است؟
 • تندیس فداکاری دانشجویان ایران به “علی دایی” اهدا می شود
 • جنجالی که زن مدل مصری با لباسش به پا کرد/تصاویر
 • آقای بازیگر: امثال “سحر قریشی” جای هنرمندان بزرگ را گرفته اند
 • رونمایی از یک مستند جنجالی که وزارت بهداشت اکران آن را لغو کرد
 • همکاری خواننده گروه پالت با خندوانه
 • مسابقه ریاض و تهران در دشوارترین مراحل خود به سر می‌برد؛ موفقیت ایران تا اینجای کار/ احتمال جنگ ایران و اسرائیل در جبهه لبنان
 • افزایش تعداد کودکان کار در کهگیلویه و بویراحمد!
 • تراکم فروشی برای مدیریت قبلی شهرداری، منبع مالی نقد بود
 • امضای سند همکاری ساخت بیمارستان میان ایران و چین