بسته‌ی ویژه‌ی محرومیت‌زدایی بنیاد برکت برای استان لرستان

۱۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۶  /   /  کد خبر: 50660
بسته‌ی ویژه‌ی محرومیت‌زدایی بنیاد برکت برای استان لرستان

مدیرعامل بنیاد برکت از تهیه‌ی بسته‌ی ویژه‌ی توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و محرومیت‌زدایی بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای استان لرستان، خبر داد.

به گزارش ایلنا، عارف نوروزی در جلسه‌ی دیدار استاندار لرستان با ایشان، با ارایه‌ی گزارشی از اقدامات بنیاد برکت در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ در این استان، گفت: بنیاد برکت در حال تهیه‌ی یک بسته‌ی سرمایه‌گذاری و محرومیت‌زدایی برای استان لرستان است.

مدیرعامل بنیاد برکت با تأکید بر این‌که تاکنون بنیاد برکت با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۱۵۷ میلیارد ریال، ۵۶۲ طرح در استان لرستان در حوزه‌های مختلف توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی، امور عمرانی و زیربنایی، ساخت مدرسه و مراکر فرهنگی و مذهبی، مسکن محرومین، مراکز بهداشت و درمان، ارایه‌ی خدمات بیمه و … اجرا کرده است، گفت: نزدیک به ۹۵ هزار نفر از جمعیت استان در ۱۱ شهرستان، ۳۱ بخش و ۱۲۴ روستا از مواهب این طرح‌ها بهره‌مند شده‌اند.

به گفته‌ نوروزی، بنیاد برکت تاکنون با مشارکت در ۶ طرح توانمندسازی اقتصادی در استان لرستان با حجم کل سرمایه‌گذاری ۹۲۸ میلیارد ریال، زمینه‌ی اشتغال‌زایی برای ۱۴۰۰ نفر از مردم مناطق محروم استان را فراهم کرده است.

مدیرعامل بنیاد برکت ساخت ۳۵ مدرسه، ۱۳ مسجد، ۷ مرکز بهداشت و درمان و ۵۰۰ واحد مسکن محرومین را از دیگر اقدامات بنیاد برکت در استان لرستان دانست و گفت: با برنامه‌ریزی‌های جاری بنیاد، شاهد تسریع روند محرومیت‌زدایی از این استان خواهیم بود.

نوروزی هم‌چنین از تهیه‌ی طرح جامع محرومیت‌زدایی شهرستان دلفان با همکاری بنیاد برکت خبر داد و گفت: علاوه بر اجرایی شدن این طرح، امسال تعدادی از مدارس خشتی، گلی و شبه‌کپری در لرستان بازسازی می‌شوند.

بازوند استاندار لرستان هم در این نشست ضمن تأکید بر این‌که موانع پیش روی طرح‌های اقتصادی استان برچیده خواهد شد، از اقدامات محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی بنیاد برکت در استان لرستان تقدیر و تشکر کرد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها