آخرین وضعیت پرتفوی «وصنعت» و مرحله‌ دوم افزایش‌ سرمایه

۱۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۵  /   /  کد خبر: 47241
آخرین وضعیت پرتفوی «وصنعت» و مرحله‌ دوم افزایش‌ سرمایه

 

تجریشی معتقد است: سهم “وصنعت” نه تنها عملکرد کم فروغی نداشته ، بلکه به دور از هیاهو های سفته بازانه، بازدهی بسیار مناسبی را نصیب سرمایه گذارانی نموده که با نگاهی بلند مدت و بنیادی به سرمایه گذاری در این سهم پرداخته اند.

امیر تقی خان تجریشی ، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صنعت و معدن در پرسش و پاسخی کوتاه با اقتصاد آنلاین آخرین وضعیت این شرکت بورسی را تشریح کرده است.

اقتصاد آنلاین- وضعیت سهام “وصنعت” در بورس حاکی از سکون و روندی تثبیت شده برای این سهم است که باعث کم فروغ شدن آن در بازار شده است، چه برنامه ای برای بازار سازی این سهم و افزایش بازدهی آن برای سهامداران دارید؟

اتفاقاً بر اساس سوابق تاریخی سهم وصنعت در سال گذشته و ماه های اخیر با توجه به شرایط بنیادی از روند رو به رشد منطقی و پایداری برخوردادر بوده است به عبارت دیگر هرچند در چندماه اخیر بورس درگیر رکود بوده اما سهم سرمایه گذاری صنعت و معدن از این روند غیر افزایشی مستثنی بود.

در خصوص بحث بازدهی چند نکته مهم است، سهم “وصنعت” برای سهامدارانی که در طول سال مالی گذشته سهامدار آن بودند بالای ۵۰ درصد بازدهی داشته و این در حالی است که بازدهی شاخص بورس در همین دوره حدود ۳۰درصد بوده است.

همچنین کسانی که در طول دوماه بعد از مجمع سالیانه، با سهام “وصنعت” همراه بودند ۲۲درصد بازدهی به دست آوردند ؛ در صورتی که بازدهی شاخص کل در این دوره تنها ۶درصد بوده و این بازدهی در مقایسه با سایر سرمایه گذاری ها از جمله دلار، مسکن و حتی سپرده های بانکی کماکان سهم وصنعت بازدهی بیشتری داشته است. بنابراین سهم “وصنعت” نه تنها عملکرد کم فروغی نداشته ، بلکه به دور از هیاهو های سفته بازانه، بازدهی بسیار مناسبی را نصیب سرمایه گذارانی نموده که با نگاهی بلند مدت و بنیادی به سرمایه گذاری در این سهم پرداخته اند.

اقتصاد آنلاین- وزن صنایع مختلف در پرتقوی “وصنعت” چگونه است و استراتژی شرکت در مدیریت بهینه پرتفوی چیست؟

این ترکیب را می توان براساس قیمت تمام شده و ارزش بازار در نظر بگیریم. بهای تمام شده پرتفوی بورسی شرکت حدود ۴۷۰۰ میلیارد ریال بوده که ارزش روز آن به بیش از ۶۸۰۰ میلیارد ریال بالغ می گردد. بر اساس به لحاظ ارزش بازار دو صنعت محصولات شیمیایی و فرآورده های غذایی و آشامیدنی در صدر صنایع حاضر در پرتفوی بورسی قرار گرفته و به تنهایی نزدیک به نیمی از ارزش بازار کل پرتفوی را به خود اختصاص داده اند .

باقی مانده پرتفوی شرکت به منظور مدیریت ریسک و متنوع سازی سرمایه گذاری ها در سهام سایر صنایع سرمایه گذاری گرده و با توجه به شرایط این روزهای بازار سرمایه نیز، بخشی از دارایی ها در اوراق با درآمد ثابت سرایه گذاری گردیده است

اقتصاد آنلاین- ارزش خالص دارایی های هر سهم شرکت تا به امروز چقدر است؟

سعی کردیم یک موضوع را فرهنگ سازی کنیم؛ و آن اینکه ارزش خالص دارایی ها را خودمان محاسبه نکنیم بلکه این ها برای محاسبه در اختیار شرکت های دارای مجوز سرمایه گذاری قراردهیم.

اقتصاد آنلاین- در خصوص افزایش سرمایه شرکت توضیح دهید ؟

مجمع فوق العاده را ماه پیش برگزار کردیم که عملا سرمایه شرکت از ۳۰۰به ۶۰۰میلیارد تومان مصوبه مجمع را گرفته و در حال حاضر از ۳۰۰به ۴۵۰میلیارد تومان را عملیاتی نموده ایم و چند روزی است که نماد حق تقدم مربوطه نیز در بازار باز شده است. اجرایی شدن ۱۵۰میلیارد تومان دوم نیز متعاقبا طی برنامه های آتی اعلام می شود.

اقتصاد آنلاین- ذخیره کاهش ارزش سرمایه گذاری ها در پرتفوی “وصنعت” چقدر است و چه تغییری با دوره مشابه سال قبل داشته است؟

حدود ۱۰میلیارد تومان ذخیره کاهش سرمایه گذاری دیده شده اما اینکه این میزان به چه ترتیبی تغییر خواهد یافت به پایان سال مالی و زمان بستن صورت های مالی در پاییز ۹۶ مربوط و بر آن اساس تصمیم گیری می شود.

اقتصاد آنلاین- مجمع سالیانه و میزان سود تقسیمی پیشنهادی هیات مدیره در چه تاریخی برگزار می شود ؟

در سالهای اخیر معمولاً مجمع عادی سالیانه را در هفته های اول و دوم اسفند برگزار می کنیم امسال نیز پیش بینی می شود مجمع در همان محدوده زمانی برگزار گردد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها