جدیدترین اخبار
۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۴ کد خبر :417981
معاون وزیر کشور:

اجرای پروژه‌ در روستاها بر حسب نیاز انجام شود

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور نبود هماهنگی دستگاه‌های اجرایی با وجود کمبود اعتبارات را بسیار بد دانست و گفت: اجرای پروژه‌ها در روستاها با کیفیت و دقت‌ نظر و بر حسب نیاز انجام شود.

مهدی جمالی‌نژاد امروز در شورای برنامه‌ریزی و مدیریت استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: بسیاری اوقات به جای رفتن به دنبال علت‌های اصلی به دنبال معلول‌های اصلی می‌رویم.

وی با بیان اینکه در کشور بسیاری از پروژه‌ها شروع شده که شاید نباید آغاز می‌شد، گفت: ثبت جهانی شهر یزد به دلیل بافت تاریخی خود فرآیند بسیار سختی بود و این مهم به دلیل اقداماتی که انجام ندادند، صورت گرفت نه اقداماتی که انجام شد که در نهایت این شهر برای جهانیان ارزش پیدا کرد و این به دلیل حفاظت مطلوب از بافت تاریخی شهر است.

جمالی‌نژاد تصریح کرد: امروز باید به سوی شهرهای مسجد محور حرکت کرد و این به معنای محور قرار گرفتن مسجد است تا تمام فعالیت‌ها در این مکان‌ها انجام شود و این در حالیست که مساجد خالی از شهروندان شده است و فعالیت‌ها در فرهنگسراها صورت می‌گیرد. در برخی جاها نباید فرهنگسرا احداث می‌شد.

وی تاکید کرد: در بسیاری از جاها شهرهای بزرگ به سمت انسان محور شدن حرکت کردند تا اینکه به ساختن روگذر و زیر گذر و … اقدام کنند که موجب بیرون آمدن خودروهای شخصی به خیابان شود که انسان محور شدن شهرها در راستای استفاده از خودروی کمتر است.

جمالی‌نژاد افزود: اکنون کشور دارای امکانات محدود و نیازهای نامحدود است و اعتبارات موجود متعلق به تمام اقشار مردم است. لذا مدیران دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به استفاده از اعتبارات دقت نظر بیشتری داشته باشند و از آنان حفاظت کنند.

وی با اشاره به ساخت مصلای شهر اصفهان گفت: اکنون به این نتیجه رسیدند که باید بخشی از این مصلا تخریب شود لذا نباید اعتبارات بدون برنامه‌ریزی در جایی هزینه شود که از دست می‌رود.

جمالی‌نژاد با بیان اینکه مسئولان به جای آغاز پروژه‌های جدید، پروژه‌های نیمه تمام را تکمیل کنند، تاکید کرد: بدون داشتن برنامه، پروژه‌ای در چهارمحال و بختیاری انجام نشود و بخش خصوصی حتی از سایر استان‌ها نیز جذب شود.

وی ناهماهنگی دستگاه‌های اجرایی با وجود کمبود اعتبارات را بسیار بد دانست و گفت: اجرای پروژه‌ها در روستاها با کیفیت و دقت نظر و بر حسب نیاز انجام شود.

به گزارش ایسنا معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: در حال حاضر شرایط کشور سخت است و سال آینده نیز سخت‌تر می‌شود و نوسان قیمت‌ها قابل مشاهده است که تقاضا می‌شود پروژه‌ها با پشتوانه علمی و برنامه‌ریزی انجام شود.

Ad

Ad

روی خط خبر

يافت نشد

متاسفانه مطلب مورد نظر شما وجود ندارد لطفا در سايت جستجو کنيد
Ad