وزیر ارشاد: نسبت به ماهواره نگاه سیاه و سفید نداریم

۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۱  /   /  کد خبر: 3463
وزیر ارشاد: نسبت به ماهواره نگاه سیاه و سفید نداریم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ شامگاه جمعه اول اردیبهشت با حضور در پردیس چارسو درروند برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر قرار گرفت.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران درباره پخش تبلیغات فیلم‌های سینمایی در شبکه‌های ماهواره‌ای گفت: بحث ماهواره یک بحث کلان ملی است و ما به عنوان دولت نسبت به ماهواره نگاه سیاه و سفید نداریم؛ نه بدبینانه نه خوش بینانه.

صالحی امیری تاکید کرد: معتقدیم در مورد ماهواره نباید نگاه جزم اندیشانه داشت و در عین حال نگاه باز درست نیست. به مدیریت ماهواره در ایران معتقدیم به نحوی که بتوان از ظرفیت‌ها و موقعیت‌های ماهواره استفاده مطلوب کرد.

وی افزود: در مورد فیلم‌ها نیز قوه قضاییه از نظر ابعاد قانونی اعلام مشکل کرده است در این رابطه جلساتی با دادستانی کل کشور داشته‌ایم و مقرر شد رئیس سازمان سینمایی و رئیس صداوسیما در یک همکاری مطلوب زمینه‌ای فراهم کنند تا تبلیغات فیلم‌های سینمایی به آسانی از صداوسیما پخش شود.

صالحی امیری ادامه داد: محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی پیگیر جدی همکاری صداوسیما و سینماست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره پرونده عباس کیارستمی گفت: کیارستمی یکی از مهمترین شخصیت‌های سینمای ایران است و در سفر به کشورهای متعدد به چشم دیدم که فرهنگ ایران را با امثال کیارستمی می‌شناسند و من شخصاً پیگر پرونده پزشکی وی هستم و به مردم قول می‌دهیم که در مورد پرونده عباس کیارستمی حقی تضییع نشود.

وی درباره آخرین وضعیت بیمه هنرمندان و اهالی رسانه گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بدهی خود به بیمه تأمین اجتماعی را به مبلغ ۴۰میلیارد تومان با همت سازمان برنامه و بودجه پرداخت کرد تا مشکلات بیمه‌ای که از قبل وجود داشت حل شود.

وی ادامه داد: امروز بیش از ۳۰ هزار نفر از اصحاب فرهنگ و هنر و به خصوص جامعه بزرگ سینمایی بیمه اولیه و بیش از ۱۵ هزار نفر بیمه تکمیلی شده‌اند. همچنین صندوق هنر که تنها مرجع رسیدگی به مسائل هنرمندان است به خود اصناف و خانه‌های سینما، تئاتر و موسیقی واگذار شده است.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها