جدیدترین اخبار
۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۸ سیاسی کد خبر :22929

موشک بالستیک زمین به زمین «دزفول» رونمایی می‌شود

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران گفت: در آینده اولین موشک بالستیک زمین به زمین به نام دزفول رونمایی خواهد شد.

سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده طی سخنانی در آیین گرامیداشت چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری دزفول که در مصلای امام علی(ع) شهرستان دزفول برگزار شد، اظهار کرد: اگر پشتیبانی آمریکا، روسیه و کشورهای متعهد عرب نبود، قطعا جنگ تحمیلی ظرف دو سال به اتمام می‌رسید و نباید هشت سال به طول می‌انجامید.

وی با اشاره به سخن امام (ره) مبنی بر اینکه دزفولی‌ها دین خود را به اسلام ادا کردند، افزود: مقام معظم رهبری نیز در مورد دزفولی‌ها فرمودند که مردم این شهرستان یکی از بهترین امتحانات دوران انقلاب و جنگ تحمیلی در تاریخ را به یادگار گذاشته‌اند و قهرمانی ماندگاری به ثبت رسانده‌اند و این اثر شگفت‌آور نتیجه رسوخ ایمان انقلابی تا اعماق روح و جان این مردم است. این مدال افتخار که بر سینه شما خواهران و برادران است، مبارک باشد.

وی تصریح کرد: بغض و کینه رژیم بعثی نسبت به کشورمان آنچنان بود که از ابتدای جنگ با آتش سنگین توپخانه ها و مهمات پرتعداد آتش بازی را آغاز کرد و آن را با بمباران بمب افکن های هوایی و موشک های سنگین با کلاهک های تا حد یک تن ادامه داد. کمتر شهری را در جهان مانند دزفول می بینیم که همزمان با آتش توپخانه، هواپیما و موشک مورد تهاجم قرار گرفته باشد، در حالی که در تحریم نظامی بودیم و هیچگونه تسلیحاتی در اختیار نداشتیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران خاطرنشان کرد: مردم دزفول پایداری و ایستادگی را در اوج مظلومیت انجام دادند، ضمن اینکه از این آزمایش سربلند بیرون آمدند. همزمان رزمندگان پرتعداد دزفول در جبهه ها حاضر بودند و از رزمندگان شهرهای مختلف دیگر نیز میزبانی می کردند.

وی تصریح کرد: مردم دزفول دارای بزرگان و افراد با ارزشی هستند که بعضی از آنها به شهادت رسیدند و بعضی نیز در جایگاه مسئولیت های کشوری قرار دارند از جمله سردار سرلشکر رشید که از این خطه است و در بالاترین مسئولیت نظامی به عنوان فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم حضور دارد و مورد اعتماد مقام معظم رهبری هستند که این افتخاری برای مردم دزفول است.

حاجی زاده بیان کرد: این ایستادگی توام با مظلومیت بود زیرا ۴۰ ماه پس از آغاز جنگ به علت نبود امکانات موشکی، پاسخگوی حملات نظامی به کشور نبودیم. در حالی که نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از ابتدا پاسخ را شروع کرده بودند ولی از آنجا که جنگ ما تنها با رژیم بعثی نبود و آمریکا و شوروی و کشورهای اروپایی نیز تجهیزات نظامی و پدافندی در اختیار صدام قرار داده بودند، کار برای ما سخت تر شده بود و این امر موجب شد ملت شریف ایران شهدای بسیاری تقدیم کند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران با بیان اینکه آن روزها پدافند بغداد را با پدافند مسکو مقایسه می کردند، تصریح کرد: در سال ۱۳۶۵ عملیاتی مشترک با نیروی هوایی ارتش در نظر گرفته شده بود و تنها ۳۰ درصد احتمال موفقیت حمله موشکی بود و عملا تنها ۲ فروند هواپیما داشتیم. عراق با موشک و با بمب افکن هایی که جزو تجهیزات مدرن روسیه بود، نیمه غربی کشور از جمله ایلام، اهواز، اندیمشک، دزفول، اسلام آباد تا تبریز، قم و اصفهان و تهران را مورد حمله قرار داد و در جریان این حملات، ۱۷ هزار شهید در بمباران و موشکباران های عراق از ملت ایران تقدیم شد.

حاجی زاده تصریح کرد: اگر پشتیبانی آمریکا، روسیه و کشورهای دیگر از عراق نبود، جنگ تحمیلی قطعا دو سال به اتمام می رسید و هشت سال طول نمی کشید. زیرا علاج های فراوانی در حوزه دیپلماسی انجام می شد و وزیر خارجه آقای ولایتی دائما فعال بود و در سازمان ملل و کشورهای مختلف تلاش می کرد ولی بی اثر بود و آنها تصمیم خود را گرفته بودند و اگر ایستادگی و یکپارچگی ملت ایران نبود شاید امروز شاهد آن بودیم که مرز زمینی و کنونی کشورمان با عراق در حاشیه شهر دزفول و اهواز بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران افزود: آنچه باعث شد که حتی یک مترمربع از کشورمان جدا نشود این ایستادگی و مقاومت و یکپارچگی مردم بود. همچنین فرماندهان نظامی و مسئولین با تجربه ای که از هشت سال جنگ تحمیلی به دست آوردند به این نتیجه رسیدند که باید روی پای خودمان بایستیم زیرا نمی توانیم به کشور های دیگر تکیه کنیم.

وی گفت: همان طور که در هشت سال دفاع مقدس ایستادگی کردیم، مصمم بودیم که تجهیزات را داخلی کنیم و این مسیر تا به امروز ادامه پیدا کرده است. ما به عنوان مسئول و فرمانده شرمنده ملت ایران بودیم زیرا آن روز به واسطه اینکه موشک نداشتیم، نمی توانستیم پاسخ دشمن را بدهیم. اگر تسهیلات داشتیم جنگ تحمیلی هشت سال طولانی نمی شد و اجازه نمی دادیم ۱۷۶ هزار شهید در جبهه، ۱۷ هزار شهید در شهرهای کشور و ۲۶۰۰ نفر در دزفول شهید شوند.

حاجی زاده با بیان اینکه شرایط سخت موجب شد که به خودکفایی نظامی برسیم، خاطرنشان کرد: با تکیه بر توان خود، تهدیدات دشمن را تبدیل به فرصت کرده ایم. ما از آن روز تحقیقات موشکی را شروع کردیم، بسیاری از محصولات را در زمان جنگ نداشتیم ولی بعد از جنگ این کارها ادامه پیدا کرد و در پایان جنگ تیم زرهی، لشکر زرهی و یگان های مختلف در عرصه های گوناگون داشتیم و با امکانات و غنیمتی که دنیای غرب و شرق در اختیار صدام داده بود، توانستیم خود را تجهیز کنیم و یک تهدید بزرگ منطقه ای و جهانی را به فرصت تبدیل کنیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران گفت: این موضوع می تواند در تمام زمینه ها الگو باشد. امروز به یک قدرت موشکی تبدیل شده ایم و در تولید هواپیماهای بدون سرنشین، رادارها، جنگ الکترونیک، پدافند هوایی و نیروی هوایی در رده کشورهای تراز اول جهان قرار گرفته و به خودکفایی رسیده ایم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر از معادن سنگ آهن، مواد اولیه بدنه موشک استخراج می شود و در مجموعه ذوب آهن کشور موادی تهیه می شود که با اقدامات و کارهای ماشین کاری، بدنه موشک را می سازد. همچنین سوخت موشکها از مواد اولیه نفتی استخراج شده از چاه های همین منطقه، تهیه می شود و از سنگ نمکی که در مناطق مختلف ایران استخراج می شود، استفاده می کنیم. همه این موارد توسط جوانان خوش فکر و باخلاقیت و دانشمندان ایران تبدیل به موشک شده است و در مقابل دشمن ایستادگی کرده ایم.

حاجی زاده با بیان اینکه امنیت ملت ایران خط قرمز نیروهای مسلح است، گفت: ارتش و سپاه مصمم هستند که این قدرت را روز به روز افزایش دهند و اجازه نخواهیم داد که تاریخ تکرار شود. دشمن از تولید موشک توسط ما ناراحت و عصبانی است زیرا می خواهد ملت ایران ضعیف باشد تا هر وقت که اراده کرد به ایران حمله کند ولی ملت ایران حافظه ای قوی دارد و حمایت آمریکا از صدام، سرنگونی هواپیمایی مسافربری بر خلیج فارس، حمایت از منافقین و گروه های ضدانقلاب و تکفیری و داعش و عاملین جنگ در سوریه و یمن و عراق را فراموش نمی کنند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران گفت: ما به عنوان نیروی مسلح در ارتش و سپاه اجازه نخواهیم داد حوادث دلخراش و حملات بی رحمانه به دزفول، توسط هیچ قدرتی علیه ایران تکرار شود.

وی با اشاره به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات عنوان کرد: با این حضور حداکثری، نیروهای مسلح برای مقابله با دشمن اقتدار بیشتری به دست آورده اند. با تکیه بر فرماندهی حکیمانه و مقتدرانه مقام معظم فرماندهی کل قوا امام خامنه ای اجازه تکرار حوادث تلخ را نخواهیم داد و با انسجام و یکپارچگی ملت ایران و لبیک آحاد مردم به مقام معظم رهبری و به حول و قوه الهی قدرت موشکی را توسعه خواهیم داد و هر روز یک قدم جلوتر خواهیم رفت.

حاجی زاده بیان کرد: در سالهای اخیر سومین کارخانه صنعتی زمین تا زمین موشکی ایران در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تاسیس شد. همچنین وزارت دفاع در کنار صنایع نظامی به توسعه توان موشکی و افزایش امنیت ادامه خواهد داد و حرف‌های کفار آمریکایی برای ما هیچ ارزشی ندارد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران با بیان اینکه دو هدیه برای مردم دزفول در نظر گرفته شده است، بیان کرد: در آینده اولین موشک بالستیک زمین به زمین به نام دزفول رونمایی خواهد شد و ان‌شاءالله در آینده نزدیک نیز موزه دفاع مقدس دزفول با تجهیزات موشکی غنی می‌شود زیرا حیف است شهری که با نام موشک عجین شده است، یادمانی به نام موشک نداشته باشد.

وی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این قول را به ملت ایران می‌دهد که در برابر دشمن محکم می ایستیم و از مسیر انقلاب منحرف نخواهیم شد و حرکت هایی که آمریکا در منطقه انجام داده و تسلیحاتی که در اختیار عربستان و کشورهای منطقه قرار می دهد، به هیچ عنوان ما را ناراحت نمی کند زیرا در ایام جنگ با عراق نیز چنین تجهیزاتی در اختیار دشمنان قرار داده بود.

مطالب مرتبط

روی خط خبر

 • میله ۶۰ سانتی در دست مرد ۴۵ ساله قزوینی
 • بازیگر معروف زن سینمای ایران عزادار شد/عکس
 • علائم مسمومیت با مونوکسید کربن رابشناسید
 • حکم همراه بردن مهر مسجد
 • ۱۰ جمله برای تحول در زندگی‌تان !
 • ۲۰ ساله بودم که در خانه مجردی باردار شدم!
 • کره ای‌ها در ایران سد می‌سازند
 • نامه عجیب یک مرد در دادگاه خانواده:اختر عزیزم یک میلیارد بگیر تا جدا شویم!
 • قتل پایان رابطه عشقی عباس و پروین
 • آشنایی با تکنیک‌های پاسخ‌گویی به سئوالات جنسی کودکان و نوجوانان
 • علت اختلال‌ در روند نام‌نویسی زائران اربعین مشخص شد/ رفع مشکل تا ۲ روز دیگر
 • باید در فضای مجازی با قدرت حضور یابیم
 • ازدواج مرد قاتل بعد از آزادی با وثیقه
 • قرائتی را تحسین کنیم، نه خودمان را
 • امضای دو سند همکاری میان ایران و ترکیه
 • توصیه های مراقبتی از پوست و مو در هوای سرد
 • دودی که سالانه جان ۶۰ هزار ایرانی را می‌گیرد
 • کشف روشی جدید برای تشخیص بیماری دیابت
 • ورزش از گرفتگی عروق پیشگیری می کند؟
 • شکار پرندگان مهاجر وحشی ممنوع شد
 • رژیم غذایی موز صبح!
 • ترمیم قدیمی ترین قرآن در ایران
 • این ماده معدنی را حتما در رژیم غذایی کودک بگنجانید
 • کویرها در کرمان دسته‌بندی می‌شوند
 • ۲۶۰ آرایشگاه زنانه پلمپ شد
 • شربت دیفین هیدرامین چه عوارضی دارد؟
 • خجسته مقابل نماینده ایتالیا شکست خورد، حذف دومین جودکار ایران از تاتامی زاگرب
 • انگیزه فرد تیرانداز به منزل پدر عضو شورای شهر چه بود؟
 • اشتباه مرگبار دروازه‌بان تراکتور مقابل پیکان
 • دیدار یک فعال سیاسی با کروبی پس از ۷ سال