المیادین:العبادی با درخواست تبعیدآیت الله قاسم به عراق مخالفت کرد

۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲  /   /  کد خبر: 22600
المیادین:العبادی با درخواست تبعیدآیت الله قاسم به عراق مخالفت کرد

شبکه المیادین در خبری مدعی شد که «نخست وزیر عراق درخواست رژیم بحرین برای تبعید آیت الله شیخ عیسی قاسم به این کشور را رد کرده است».

به گزارش بازتاب به نقل از مهر، شبکه المیادین لبنان چهارشنبه شب در خبری به نقل از منابع دیپلماتیک مدعی شد که «حیدر العبادی نخست وزیر عراق با درخواست بحرین برای تبعید شیخ عیسی قاسم به این کشور مخالفت کرده است».

شبکه المیادین همچنین به نقل از این منابع افزود: یک واسطه چند روز پیش از این درخواست مقامات بحرین برای تبعید آیت الله عیسی قاسم به نجف را منتقل نموده است اما حیدر العبادی کاملا با آن مخالفت کرده است.

در همین حال جمع زیادی از شهروندان عراقی، روز چهارشنبه در حمایت از آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین، در مقابل سفارت بحرین در بغداد و کنسولگری این کشور در نجف تظاهرات کرده و خواستار دخالت مجامع بین المللی برای توقف سرکوب شیعیان در این کشور شدند.

گفتنی است که نظامیان رژیم بحرین روز سه شنبه به منزل آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور در منطقه الدراز واقع در غرب منامه پایتخت بحرین یورش بردند.

تمام ارتباطات با منزل آیت الله عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین و خانواده ایشان قطع شده و هیچ خبری از وضعیت مرجع دینی بحرینی ها در دست نیست.

شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین روز یکشنبه از سوی رژیم آل خلیفه و به اتهامات واهی به یک سال حبس و مصادره اموال به میزان ۳ میلیون دینار محکوم شد.

دادگاه آل خلیفه اعلام کرده است که اجرای این حکم (یک سال حبس) به مدت ۳ سال تعلیق شده و پس از آن، قابلیت اجرا دارد. طبق این حکم، همچنین شیخ عیسی قاسم به پرداخت هزار دینار غرامت نیز محکوم شده است.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها