جدیدترین اخبار
4 خرداد 1399 ساعت 15:32 ورزشی کد خبر :717364

۱۰بازیکن یک تیم لیگ برتری ایران کرونا دارند؟!

هنوز تمرینات آماده سازی تیم های لیگ برتری ایران شروع نشده، خبر می رسد تعداد زیادی از بازیکنان یک باشگاه ایرانی در تعطیلات ، کرونا گرفته اند و نمونه های گرفته شده از بسیاری از اعضای این تیم مشکوک هستند!

به گزارش تابناک، پس از حواشی متعدد پیرامون اعتراض و مخالفت بیش از دوسوم تیمهای لیگ برتر نوزدهم به تصمیم ازسرگیری رقابت های باشگاهی ایران، که اغلب آنها به خطر شیوع بیشتر کرونا بین اهالی فوتبال تاکید داشته اند، حالا این خبر در فضای فوتبال ایران پیچیده که تیم گل گهر سیرجان با تست های مثبت زیادی مواجه شده است.

نکته مهم در این میان چنانکه اخبار حکایت دارد، آلودگی اکثر اعضای یک تیم در روزهای تعطیلی مسابقات است! یعنی این نفرات بدون برگزاری تمرین و مسابقه، به کرونا مبتلا شده اند و سبب بیماری آنها حضور در فضای فوتبال نبوده است اما چگونه چنین اتفاق نادری رخ داده که در یک معادله جبر و احتمال نیز شانس وقوع آن بسیار کم و ناچیز است.

همه تیمهای لیگ برتری طی چند روز اخیر تست کرونا داده اند و هیچ مورد مثبتی گزارش نشده اما چطور است که اینهمه مورد مثبت یا حداقل مشکوک در یک تیم دیده می شود؟ مگر بازیکنان این باشگاه در تعطیلات کنار هم زندگی می کردند؟ پاسخ به این پرسش ها فعلا تا اعلام نتیجه قطعی آزمایش ها و ورود بازرسان بهداشتی فدراسیون فوتبال در این شهرستان، ممکن نیست.

تناقض در ادعای پزشک گل گهر

جالب است که پزشک تیم گل گهر در مصاحبه روز اول خرداد خودش، رسما از منفی بودن پاسخ تست همه بازیکنان گل گهر خبر داده بود! اما حالا صحبت هایش چرخشی بزرگ را نشان می دهد. این پنهان کاری برای چه بوده و چرا رسانه ها در جریان واقعیت نبوده اند؟!

او گفته بود: « ما تست‌های igg و igm را انجام دادیم، اما بعد از آن فدراسیون فوتبال تست PCR را الزامی کرد. ما روز شنبه این تست را هم انجام می‌دهیم. پاسخ تست PCR دو روز به طول می‌انجامد.» سوال افکارعمومی این است که آیا این امکان وجود دارد که در تست PCR اینهمه موارد متناقض با نتایج قبلی بدست بیاید؟ این سوال را هم باید متخصصان علم پزشکی جواب بدهند.

چرا لیگ ایران تعطیل نشد؟

تصمیم بازگشایی مجدد مسابقات فوتبال بدون حضور تماشاگران و تحت پروتکل های بهداشتی ویژه، هفته گذشته از سوی معاون وزیر بهداشت اعلام و از سوی رییس جمهور نیز مورد تایید قرار گرفت اما اکثر تیمهای حاضر در رقابت ها با برگزاری باقیمانده مسابقات مخالفت کرده اند. البته بسیاری معتقدند این مخالفت به دلیل اختلاف امتیاز بسیار زیاد مدعیان با پرسپولیس صدرنشین است و احتمال جبران عقب ماندگی ده امتیازی در نه هفته باقیمانده کم است.

باشگاه استقلال در کنار تراکتور و سپاهان ، سردمدار مخالفت با پایان تعطیلی لیگ هستند و در این راه از هیچ تلاش و فشاری فروگذار نکرده اند اما آنها هیچ سازوکاری با تعیین تکلیف لیگ ارایه نداده اند. به طور مثال در لیگ های فرانسه ، هلند ، بلژیک ، اسکاتلند و چندین کشور دیگر اروپایی که رای به لغو کل فصل داده شد، تیم صدرنشین به عنوان قهرمان و فاتح جام شناخته شد و همچنین قعرنشین های فعلی به دسته پایین تر سقوط کردند اما در ایران نه تیم های بالانشین راضی به اعلام معرفی پرسپولیس به عنوان قهرمان فصل هستند و نه تیم های قعرنشین فعلی ، تصمیم به سقوط شان را می پذیرند!

انتخاب چهار نماینده ایران در فصل آتی لیگ قهرمانان آسیا هم خود معضلی است که تیم های دارای شانس همچون نفت مسجدسلیمان و شهرخودرو مشهد مدعی جدی کسب سهمیه اند. به این ترتیب مخالفت های موجود همراه با راهکار نبوده و سازمان لیگ را ناچار به تعیین تکلیف در میدان مسابقه کرده است.

در این حال تکلیف چهار تیم ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا هم روشن نیست و ای اف سی برای اتخاذ تصمیم نهایی به بن بست عجیبی برخورد کرده که عبور از آن به این راحتی نیست.

آیا گل گهر به بازی با سپاهان می رسد؟

گل گهر سیرجان طبق برنامه اعلامی از سوی سازمان لیگ باید در تاریخ 29 خرداد امسال در ورزشگاه نقش جهان به مصاف سپاهان برود اما اگر بازیکنان این تیم به دلیل ابتلا به کرونا نتوانند تمرینات آماده سازی را پشت سر بگذارند، امکان حضور در آن مسابقه را نخواهند یافت. گل گهر جزو تیمهای قعرنشینی است که با پیروزی خانگی مقابل استقلال در آخرین رقابت برگزار شده لیگ ابران؛ به زور تفاضل گل از منطقه خطر رهیده و بعد از دو سوم فصل که در پایین جدول قرار داشت، به رتبه امن سیزدهم رسید.

همین موضوع باعث شده عده ای از خبرنگاران، این اخبار و حواشی جنجالی را در رستای تمایل این تیم به پایان لیگ برتر نوزدهم بدانند. پزشک تیم لیگ برتری گل‌گهر سیرجان توضیحاتی را در خصوص شایعه ابتلای ۱۰ بازیکن این تیم به ویروس کرونا ارائه کرد اما صحبت هایش نشان می دهد این خبر به طور کل کذب نیست و باید آن را جدی گرفت.

آیا کل لیگ به خاطر یک تیم معلق می شود؟

می توان این حدس را زد که اگر خبرهای حول وحوش گل گهر صحت داشته باشد و این تیم چندین مورد کرونای مثبت داشته باشد، تیمهای مقابل حاضر به رویارویی با این تیم نباشند! این یعنی از همین حالا لیگ و نتایج نهایی اش معلق می شود و همه چیز را به هم می ریزد.

محمدعلی زارع پزشک این باشگاه بهترین منیع آگاهی است که می تواند جواب این ابهام ها را بدهد. او در خصوص اینکه گفته می‌شود ۱۰بازیکن تیم گل گهر مبتلا به ویروس کرونا هستند، اظهار داشت: « اصلاً چنین آمار و ارقامی درست نیست. فردا جلسه‌ای داریم و بیانیه رسمی منتشر می‌کنیم. تعدادی مشکوک هستند که ممکن است جواب آن‌ها مثبت باشد. برای اینکه حساسیت روی این مساله داریم، تیم را تعلیق و قرنطینه کردیم. فعلاً یک هفته تمرینات را معلق می‌کنیم. پروتکل مسیر را مشخص کرده است. انشاالله هفته آینده تست مجدد می‌گیریم. ارقامی که اعلام می‌شود تا این لحظه درست نیست، اما احتمال مسلم اینکه تعداد مشکوک داشته باشیم بسیار بالا است و باید جواب آزمایش‌ها را از آزمایشگاه بگیرم و مستند تحویل هر نفر و مدیرعامل باشگاه می‌دهند و در این مورد اطلاع رسانی خواهد شد.»

پرشک گل‌گهر می گوید: «ما فقط چند نفر مشکوک داریم. تفکیک آن هم به بازیکن کادر یا سایر عوامل معلوم نیست. ما سه نوع آزمایش دادیم. در نوبت آخر به ما اعلام شد که موارد مشکوک دارید. باید تست‌های مجدد را انجام بدهیم و تعداد دقیق آن فردا مشخص می‌شود. چون سلامتی همه برای ما مهم است این موضوع را زودتر اعلام کردیم؛ که بچه‌ها قرنطینه شوند و مراعات کنند. قطعاً آمار دقیق را اعلام می‌کنیم. اصلا شاید همه آن‌ها منفی شدند. این احتمال هم هست. ما تیم را قطعاً یک هفته تعطیل می‌کنیم و اگر به طور قطعی و مستند به من اعلام شد که جواب‌ها منفی هستند از همین فردا می‌توانیم تمرینات را برگزار کنیم. ۷ صبح فردا جلسه داریم و قطعا تا قبل از ظهر یک بیانیه رسمی صادر می‌کنیم. باید جواب‌ها دست من برسد تا بتوانم مستند صحبت کنم.»

آغاز فوتبال در لیگ های بزرگ اروپا بدون مشکل مشابه

در حالی که آغاز تمرینات تیم های باشگاهی در ایران با حواشی و نارضایتی های متعدد همراه بود، در اروپا باشگاه های ایتالیایی، اسپانیایی و انگلیسی آغاز شده و بوندس لیگا آلمان نیز برگزاری مسابقات را شروع کرده است.

در همین حال چند مورد ابتلای بازیکنان این لیگ ها به کرونا در هفته اخیر اعلام رسمی شده است که نشان می دهد حتی قرنطینه و تعطیلی مسابقات نیز نتوانسته ضامن فوتبالیست ها مقابل این ویروس خطرناک باشد و چندین نفر از آنها در تعطیلات و قرنطینه نیز مبتلا شده اند.

طبق آخرین خبرها پس از انجام تست کرونای بازیکنان تیم گل گهر سیرجان، مشخص شد شش نفر از بازیکنان و چند نفر از کادر فنی و سرپرستی تیم به این ویروس کشنده مبتلا شده اند.

با تشخیص کادر پزشکی تیم و با هماهنگی فدراسیون پزشکی ورزشی و وزارت بهداشت تمامی اعضای کادر فنی گل گهر به همراه بازیکنان به دو هفته قرنطینه رفتند و همگی تحت نظارت پزشک تیم فدراسیون پزشکی ورزشی هستند تا سلامت بازیکنان را تا دو هفته آینده مورد بررسی قرار دهند.

شنیده می‌شود یکی از بازیکنان به ویروس کرونا آلوده شده و با حضور در تمرینات تیم، سایر هم تیمی‌های خود را آلوده کرده است اما نکته اینجاست که این انتقال در کدام تمرین رخ داده؟ تمرینات این تیم کی شروع شده بود که اینهمه مورد آلوده پیدا شود؟ آیا مسوولان این تیم از قوانین ابلاغی تخطی کرده و در تعطیلات سایر تیم ها، تمرین دسته جمعی برگزار کرده بودند؟ تا امروز اسامی این بازیکنان مشخص نشده و همه این موارد ، موضوع را مشکوک تر می کند.

روی خط خبر

 • روایت عجیب از دست‌کاری در پرونده سقوط آنتونف ۱۴۰ / دریافت رشوه در تأیید مجوز پرواز / قرار جلب یک مدیر سازمان هواپیمایی صادر شد
 • پس لرزه‌های رد اعتبارنامه تاجگردون / ادعای نمایندگان درباره حکم قضایی تاجگردون درست است؟ / تاجگردون: «دروغِ بزرگِ مدعیان دینداری» است
 • استیضاح قالیباف دوباره به جریان می‌افتد؟ / ۵۰ روز بلاتکلیفی کمیسیونی که سفر خارجی ندارد
 • دردسر تشابه اسمی یک سردار ربوده شده با جاسوسی که تازه اعدام شد
 • ‍‍‍ وزارت بهداشت فهرست کالاهای «تبلیغ ممنوع» را اعلام کرد
 • شهرداری‌های کدام مناطق تهران بیشتر گرفتار کرونا شده‌اند؟
 • عقب نشینی سازمان تبلیغات اسلامی درباره مراسم های مذهبی
 • امتحانات حضوری دانشگاه تهران لغو شد
 • تسریع در اعلام قیمت خودروها/ ایران خودرو پیشگام در جهش تولید
 • تاثیر کروناویروس بر عملکرد جنسی مردان
 • درگیری لفظی روحانی و قالیباف در جلسه سران قوا
 • زمان قطعی آغاز سال تحصیلی مدارس اعلام شد
 • افراد مشکوک به کرونا به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند
 • دوگانگی تعطیل و غیرتعطیل درست نکنیم
 • بلاتکلیفی مساجد در پی اعلام شب‌هنگام تعطیلی
 • حکم اعدام “رضا عسگری” جاسوس سیا اجرا شد
 • مرگ «مریم رجوی» بر اثر ابتلا به کرونا
 • قیمت سکه طرح جدید ۲۴ تیر۱۳۹۹ به ۱۰ میلیون و ۷۶۰ تومان رسید
 • یازدهمین جلسه محاکمه طبری و سایر متهمان / ماجرای نظارت طبری بر واحد VIP برج فلورا
 • 92 درصد از موارد ابتلا به کرونا از طریق دورهمی‌ها و خانواده/ استفاده از ماسک بهتر از واکسن است
 • چه مقدار زعفران در کشور تولید می شود؟/ هر کیلو زعفران چند؟
 • موضوع قرارداد ٢٥ ساله بین ایران و چین در چارچوب ضوابط است/ حکم مهدی جهانگیری صادر شد
 • ظریف: چینی‌ها پیش‌نویس خود را بر مبنای پیش‌نویس ما ارائه کردند
 • فعالیت اداری مدارس تهران تعطیل نیست
 • صادرکنندگان هنوز برای بازگشت ارزهای صادراتی فرصت دارند
 • رئیس‌جمهور استیضاح نمی‌شود؛ نمایندگان تنها حرف می‌زنند /در ایران رقبا یک نفس با رئیس‌جمهور پیروز مقابله می‌کنند تا او را از پا بیندازند
 • قیمت دلار ۲۴ تیر ۱۳۹۹ به ۲۲ هزار و ۷۵۰ تومان رسید
 • ماجرای دستگیر شدگان کرمان با پرونده طرح ترور سردار قاسم سلیمانی ارتباط دارد؟
 • شانس پیروزی ترامپ در انتخابات چقدر است؟
 • چه آینده‌ای در انتظار بازار نفت است؟
 • Ad