آقای بازیگر: قرارداد دیگر درسینمای ایران ارزشی ندارد

۱۳ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۱  /   /  کد خبر: 97644
آقای بازیگر: قرارداد دیگر درسینمای ایران ارزشی ندارد

بازیگر فیلم “انزوا” گفت: برای من در درجه اول عوامل و کیفیت کار و فیلمنامه خوب مهم است، بحث مالی اولویت اولم نیست. نه اینکه مورد مالی بی اهمیت باشد اما من هر نقشی را قبول نمی کنم و اینطور نیست که برای پول در آوردن تن به هر نقشی بدهم.

امیرعلی دانایی بازیگر سینما و تلویزیون درخصوص فعالیت‌های پیش روی خود در عرصه بازیگری گفت: در حال حاضر با سه فیلم سینمایی قرارداد بسته‌ام و به امیدخدا سال خوبی را پیش رو خواهم داشت.

وی در همین راستا ادامه داد: هنوز در مورد زمان فیلمبرداری این سه اثر به من خبری داده نشده و پروسه پیش تولید آنها ادامه دارد. طبق صحبت‌های انجام شده و به امید خدا امسال با هر سه فیلم در جشنواره فیلم فجر حاضر خواهم شد.

بازیگر فیلم “انزوا” در مورد عدم اطمینان برخی بازیگران به ثبت قرارداد تصریح کرد: گاهی اوقات شما قراردادی را می‌بندید اما آن کار به هر دلیلی متوقف شده و قرارداد فسخ می‌شود. شاید بتوان گفت که بازیگر تا جلوی دوربین نرود آن قرارداد چندان اعتباری ندارد. من در اکثر پروژه هایی که تا به حال کار کرده‌ام یا پیشنهادی شده به عینه دیده‌ام که همه با مشکلات مالی روبرو هستند و در مراحل مختلف تولید به مشکل برخورد کرده و یا متوقف می شود.

وی با ابراز گلایه از بی‌اعتنایی مسئولین فرهنگی به مشکلات اقتصادی هنرمندان تاکید کرد: کلاً سینمای ایران به بازیگران اهمیت نمی‌دهد و به قول معروف کسی دلش به حال بازیگران نمی‌سوزد. شاید خود بازیگران هوای همدیگر را داشته باشند اما سیستم فرهنگی برای بازیگران ارزش خاصی قائل نیست.

وی نگاه خود به عرصه بازیگری را اینگونه توصیف کرد: واقعیت امر اینکه پیشنهادات بسیار زیادی به من می‌شود. اگر می‌خواستم تا به امروز همه این پیشنهادات را بپذیرم همیشه روی پرده سینما و یا قاب تلویزیون بودم اما برای من فیلمنامه، بازیگران و کارگردان بسیار مهم هستند و سعی می کنم هر کاری را قبول نکنم.

دانایی کیفیت را مهم‌ترین دلیل پذیرش نقش دانست و خاطرنشان کرد: برای من در درجه اول عوامل و کیفیت کار مهم هستند و بعد از آن به مسائل مالی یک پروژه نگاه می‌کنم. نه اینکه مورد مالی بی اهمیت باشد اما من هر نقشی را قبول نمی کنم و اینطور نیست که برای پول در آوردن تن به هر نقشی بدهم.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها