مجسمه سلفی‌ خود را سه‌بعدی بسازید

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۸  /   /  کد خبر: 8799
مجسمه سلفی‌ خود را سه‌بعدی بسازید

ساخت مجسمه سلفی سه‌بعدی به صورت رنگی یکی از خدمات ارائه شده توسط شرکتهای دانش‌بنیان حاضر در نمایشگاه چاپ سه‌بعدی است که گروهی از جوانان ایرانی موفق به ساخت اسکنر متحرک شده‌اند.

طی سالهای گذشته با پیشرفت فناوری لزوم استفاده از نمونه‌های چاپ سه‌‌بعدی در صنایع و علوم مختلف، تولید‌کنندگان را بر آن داشته تا چاپگرهای سه‌بعدی مطابق نیاز و علم روز تولید کنند.

اما عدم وجود اسکنری سه‌بعدی با فناوری بالا یکی از مشکلات این عرصه بود به منظور رفع این نیاز، اسکنرها از خارج کشور وارد می‌شد؛ در حال حاضر گروهی از جوانان ایرانی موفق به ساخت اسکنر متحرک شدند این گروه فعالیت خود را به صورت استارت‌آپ آغاز کردند و در حال حاضر علاوه بر تولید اسکنر متحرک، کار خدمات در زمینه ساخت مجسمه‌های سلفی سه‌بعدی را نیز ارائه می‌دهند.

البته روش کار نیز به این صورت است که این اسکنر متحرک با سرعت فراوان و چرخش ۳۶۰ درجه از افراد عکسبرداری می‌کند پس ازآن فایل سه‌بعدی تمام رنگی ویرایش و آماده‌سازی شده و وارد دستگاه پرینتر سه‌بعدی پودری می‌شود.

دستگاه نیز مجسمه رنگی و کاملا مشابه فایل را تحویل می‌دهد؛ جنس مجسمه‌ها از سند استون بوده که کامپوزیتی از گچ و رزین است.

البته مجسمه‌های تولید شده ارتفاع ۱۰ تا ۳۵ سانتیمتری داشته و هزینه خرید آنها نیز بین ۶۵۰ هزار تا ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها