لزوم پرهیز افراد کم‌خواب از مصرف غذاهای سرخ‌کرده، تند و ادویه‌دار

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۷  /   /  کد خبر: 8350
لزوم پرهیز افراد کم‌خواب از مصرف غذاهای سرخ‌کرده، تند و ادویه‌دار

بهتر است برای رفع کم‌خوابی از مصرف غذاهای سرخ‌کردنی‌، تند و با ادویه زیاد مانند فلفل، زنجبیل و دارچین، غذاهای شور و بادام‌زمینی پرهیز شود همچنین مصرف شیر بادام موجب افزایش رطوبت مغز می‌شود و برای رفع بی‌خوابی بسیار مفید است.

در منابع طب سنتی آمده که اگر به‌دلایلی، خواب شخص کم شده و بیشتر بیدار باشد (مثلاً به‌دلیل درگیر شدن در پروژه‌های سنگین کاری یا امتحانات سخت و مهم مانند کنکور یا به‌دلیل استرس‌های روحی روانی)، اگر این بی‌خوابی به‌دلیل متمایل شدن بدن و مغز به‌سمت گرمی و خشکی رخ داده باشد، رعایت تدابیری می‌تواند بر این بی‌خوابی غلبه کند.

بهتر است برای رفع کم‌خوابی از مصرف غذاهای سرخ‌کردنی‌، تند و با ادویه زیاد مانند فلفل، زنجبیل و دارچین،  غذاهای شور و بادام‌زمینی پرهیز شود.

مصرف کاهو برای افراد کم‌خواب مفید است

مصرف کاهو برای افراد کم‌خواب مفید است (کاهو دارای مزاج سرد و تر بوده و خواب‌آور است), مصرف آب, میوه‌جات و سبزیجات حاوی رطوبت بیشتر (مانند هلو، شلیل، آلو، هندوانه، خیارهای بزرگ با رطوبت بیشتر)، طعم‌های ترش و ملس مانند آلبالو همچنین لبنیات مانند ماست و دوغ برای این افراد مفید است البته برخی از بی‌خوابی‌ها به‌دلیل غلبه سردی و خشکی است.

مصرف شیر بادام موجب افزایش رطوبت مغز می‌شود و برای رفع بی‌خوابی بسیار مفید است.

طرز تهیه شیر بادام

۱۵ عدد بادام بدون پوست قهوه‌ای را داخل میکسر ریخته و یک لیوان آب و یک قاشق عسل به آن اضافه کنید، خوب میکس شود تا شیره سفیدرنگ ایجاد شود, شیر بادام آماده است.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها