رشد اقتصادی چین به حدود ۷ درصد رسید

۲۸ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۶  /   /  کد خبر: 760
رشد اقتصادی چین به حدود ۷ درصد رسید

آمار منتشر شده از رشد بیش از انتظار اقتصاد چین در سه ماه نخست سال جاری میلادی و رسیدن آن به رقم ۶.۹ درصد حکایت دارد.

به نقل از رویترز، رشد اقتصادی چین در سه ماه نخست سال جاری میلادی بیشتر از پیش بینی های انجام گرفته به کار خود ادامه داد و تمرکز دولت بر روی زیرساخت ها و همچنین شکوفایی بازار مسکن موجب شد تا بیشترین میزان تولیدات صنعتی این کشور در بیش از دو سال اخیر رقم زده شود.

در همین حال رشد اقتصادی این کشور با سریع ترین روند در یک سال و نیم اخیر به ۶.۹ درصد رسید؛ پیش از این به دلیل پیش بینی درباره کاهش سرمایه گذاری، روند نزولی صادرات و خرده فروشی انتظار رشد اقتصادی کمتر از این برای چین در بهار متصور می شد.

همچنین روند فعلی اقتصاد چین از داغ شدن بیش از حد  بازار مسکن و صنعت فولاد این کشور حکایت دارد و به گفته برخی از کارشناسان اقتصادی ممکن است که این روند رو به رشد در سال جاری میلادی تداوم داشته باشد.

دولت چین تمایل دارد تا بر روی توسعه زیرساخت ها به منظور رشد پایدار در بلند مدت تمرکز داشته باشد.

آمار منتشر شده نشان می دهد که مجموع سرمایه گذاری های داخلی، اعتبار بخشی و نقدینگی در اقتصاد چین در سه ماه نخست سال جاری میلادی به رکورد یک تریلیون دلار رسیده که تقریبا معادل اقتصاد مکزیک است.

این در حالی است که میزان هزینه های دولت چین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد افزایش نشان می دهد و حاکی از رشد اقتصادی مطلوب چین در سال ۲۰۱۷ میلادی است.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها