صدای “پیرسالاری” همچنان از دولت به گوش می رسد

۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۳  /   /  کد خبر: 63907
صدای “پیرسالاری” همچنان از دولت به گوش می رسد

دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: اخباری می‌شنویم که همچنان صدای پیرسالاری از دولت به گوش می‌رسد و بازنشسته‌ها تمایلی به ترک خدمت نشان نمی‌دهند.

به گزارش تسنیم، مجید فراهانی دبیرکل حزب ندای ایرانیان صبح امروز (پنجشنبه ۵ مرداد) در سومین کنگره این حزب با اشاره به اینکه در مرداد ۱۲۸۵ فرمان مشروطیت امضاء و ۱۱۱ سال از جنبش اصلاحی ملت ایران می‌گذرد، گفت: مسیر توسعه همه جانبه ۱۱۱ سال است که پیموده می‌شود و همواره این سئوال در ذهن ماست که چرا نهال توسعه پایدار آن چنان که در غرب و آسیای دور شکل گرفت، پایدار نمانده است؟

وی با اشاره به پیروزی ملت ایران در صنعت نفت، انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و بعد از آن، افزود: این پیروزی‌ها به واسطه حضور طبقه متوسط بوده و حضور مردم، نماد پیروزی جنبش اصلاحی شده و اغلب با گذشت این پیروزی‌ها مسیر آن منحرف شد و در توسعه پایدار ناکام ماندیم.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه علل توسعه نیافتگی کشور ما ناکامی در سازماندهی نیروهای هوادار تحول و اصلاحات است، اظهار داشت: ناکامی در مدل تعامل و مدارا نیز یک علت است. هر چند پیروزی‌های به دست آمده با حضور توده‌وار مردم شکل گرفت، اما یکی از مهمترین دلایل عدم توسعه یافتگی متوازن فقدان نهادسازی و تشکل‌یابی است.

فراهانی با بیان اینکه ما فعالیت احزاب و تشکل‌ها را یکی از مهمترین سرحلقه‌های توسعه یافتگی می‌دانیم، اضافه کرد: امروز که سه سال از تشکیل حزب ندا می‌گذرد، افتخار داریم بگوییم که در ۳۰ استان با ۷ هزار عضو در حال فعالیت هستیم و این حزب اصلاحات گام به گام را مهمترین استراتژی خود می‌داند.

دبیرکل حزب ندا با تاکید بر اینکه غلبه پارادایم حذف از سوی بافت سنتی حاکم باعث شده جریان اصلاح‌طلب به رسمیت شناخته نشود، گفت: حاکمیت گفت‌و‌گو بین دو جناح از مهمترین عوامل مسیر نهادینه کردن مسیر توسعه است. تبلیغ فضای گفت‌و‌گوی ملی و تعامل و مدارا صد در صد به نفع کشور است.

فراهانی با بیان اینکه در این مسیر بی‌انصافی است که امروز از دلاور مردانی که با ایثار امنیت را به ارمغان آوردند، تقدیر نکنیم، خاطرنشان کرد: همچنین از تلاش‌های دولت تدبیر و امید باید تقدیر کرد که امنیت را به کشور آورد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: حمایت ما از آقای روحانی همراه با راهنمایی است، ولی نمی توانیم بپذیریم مطالبات اکثریت ۲۴ میلیونی در چیدمان دولت نادیده گرفته شود. اخباری می‌شنویم که همچنان صدای پیرسالاری از دولت به گوش می‌رسد و بازنشسته‌ها تمایلی به ترک خدمت نشان نمی‌دهند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها