انگلیسی‌ها ۱۲.۵میلیارد پوند وام گرفتند

۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۱  /   /  کد خبر: 62797
انگلیسی‌ها ۱۲.۵میلیارد پوند وام گرفتند

در سال گذشته میلادی، بریتانیایی ها در حدود ۱۲.۵ میلیارد پوند وام گرفتند که این رویه حاکی از مقروض تر شدن آنها دارد؛ ضمن اینکه درخواست وام ازدواج در میان آنها سیر صعودی گرفته است.

به گزارش  بازتاب به نقل از «آی بی تایمز»، بریتانیایی ها در سال گذشته میلادی ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون پوند قرض گرفتند که این مقدار معادل ۲۵ پوند یا ۳۲۸ دلار برای هر نفر است.

در همین حال این موضوع نشان می دهد که خانوارهای بریتانیایی در حال مقروض شدن برای تامین خروج و مخارخ زندگی خود هستند.

همچنین گروه مالی «مانی ساپورت مارکت» بریتانیا اعلام کرد، متوسط درخواست وام برای خانوارهای بریتانیایی در سال ۲۰۱۶ میلادی ۸ هزار و ۷۶۵ پوند اعلام شده است.

افزایش متوسط میزان وام خانوارهای بریتانیایی در دو سال اخیر که به سه ماه نخست سال جاری میلادی منتهی می شود، ۳۰۸ پوند است و بسیاری از مردم خواهان پرداخت نقدی در تعطیلات، خرید خودرو جدید و پرداخت هزینه های عروسی هستند.

همچنین میانگین وام های شخصی و کارت هات بدهی اعتباری در سال گذشته میلادی در میان بریتانیایی ها ۱۰ درصد افزایش نشان می دهد.

افزایش وام بریتانیایی ها به رشد کند دستمزدهای آنها و نیز بالارفتن نرخ تورم بر می گردد و این موضوع درآمد خالص مغازده دارها را کاهش داده است.

افزایش بدهی در میزان کارت های اعتباری حاکی از آن دارد که خانوارهای بر روی کارت های اعتباری خود و وام ها بمنظور مدیریت هزینه ها روی آورده اند.

درخواست وام ازدواج در مقایسه با وام های دیگر بیشترین افزایش را به خود اختصاص داده است و طی دو سال اخیر ۸.۴ درصد روند صعودی نشان می دهد و میانگین درخواست وام ازدواج، ۷ هزار و ۴۶۱ پوند است که در مقایسه با دو سال گذشته ۵۸۹ پوند افزایش یافته است.

در همین ارتباط نیز بانک مرکزی انگلیس اعلام کرد، عدم بازپرداخت وام های شخصی و کارت های اعتباری از سوی بریتانیایی ها در سه ماه دوم سال جاری میلادی به طرز معناداری سیر افزایشی به خود گرفته است.

تحقیقات نشان می دهد که بانک های انگلیس به دنبال کاهش طول دوره های بدون بهره کارت های اعتباری هستند؛ این اقدام در راستای ناتوانی خانوارهای بریتانیایی برای بازپرداخت بدهی خود است.

بانک انگلیس اعلام کرد، بانک های وام دهنده به دنبال تزریق ۱۱.۴ میلیارد پوند به اعتبارات خود طی یک سال و نیم آینده هستند تا در مقابل خطرات ناشی از عدم بازپراخت وام ها مقاومت داشته باشند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها