۳۰ درصد معاملات بورس در اختیار ۵ کارگزاری

۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۲  /   /  کد خبر: 61260
۳۰ درصد معاملات بورس در اختیار ۵ کارگزاری

۳۰ درصد معاملات بورس از ابتدای امسال تا پایان تیرماه در اختیار ۵ کارگزاری بود.

به گزارش  تسنیم؛ بر اساس آمار منتشر شده توسط اداره آمار و اطلاعات بازار شرکت بورس در ۴ ماهه نخست امسال از ۱۰۵ کارگزار فعال در بورس، ۱۰۳ کارگزار در معاملات آنلاین فعال بوده‌اند.

همچنین ۳۸٫۶۴ درصد از کل معاملات الکترونیکی در این مدت در ۵ کارگزاری انجام شده است که به ترتیب کارگزاری‌های مفید با ۲۱٫۴۳ درصد، آگاه با ۵٫۲۷ درصد، فارابی با ۴٫۸۷ درصد، مبین سرمایه با ۳٫۷۷ درصد و بانک کشاورزی با ۳٫۳۰ درصد رتبه‌های اول تا پنجم را به نام خود ثبت کردند.

از سوی دیگر از کل معاملات صورت گرفته در این مدت بیش از ۷۹ هزار میلیارد ریال خرید و فروش الکترونیکی بوده است که حدود ۲۰٫۲ درصد کل خرید و فروش‌ها را شامل می‌شود.

بنابراین گزارش ارزش کل خرید و فروش ۱۰۵ کارگزار فعال بورس تهران در ۴ ماه گذشته بیش از ۳۹۵ هزار میلیارد ریال و ارزش خرید و فروش خرد و بلوک معادل ۶۹٫۶ درصد کل معاملات بوده است.

همچنین ارزش خرید و فروش عمده ۱۶ درصد از معاملات و ارزش کل سایر ابزارهای نوین مالی ۱۴٫۲ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده است.

این گزارش می افزاید: تعداد ۵ شرکت کارگزاری نیز ۲۹٫۶۴ درصد کل ارزش معاملات در ۴ ماه گذشته را به خود اختصاص دادند که بر این اساس شرکت‌های کارگزاری بانک رفاه کارگران با ۷٫۱۲ درصد، کارگزاری صبا تامین با ۶٫۸۳ درصد، کارگزاری بانک کشاورزی با ۶٫۲۲ درصد کارگزاری مفید با ۵٫۱۹ درصد و بانک ملت با ۴٫۲۸ درصد در رتبه‌های اول تا پنجم این جدول قرار دارند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها