منابع ایرانشناسی از پرمخاطب‌ترین بخش‌های کتابخانه ملی گرجستان

۳۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۵  /   /  کد خبر: 60150
منابع ایرانشناسی از پرمخاطب‌ترین بخش‌های کتابخانه ملی گرجستان

رییس کتابخانه ملی گرجستان در دیدار با رایزن فرهنگی کشورمان گفت: منابع ایران‌شناسی از پُرمخاطب‌ترین بخش‌های کتابخانه ملی گرجستان است.

به گزارش بازتاب به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مجتبی کامران‌فرد، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تفلیس، ضمن بازدید از کتابخانه ملی گرجستان با گیورگی ککلیدزه، رییس این کتابخانه دیدار و در خصوص چشم‌انداز روابط فرهنگی دو کشور گفتگو کردند.

کامران‌فرد در سخنانی، با تشکر از مشارکت کتابخانه ملی گرجستان در برگزاری برنامه‌های رایزنی فرهنگی ایران، گفت: با توجه به روابط مطلوب ایران و گرجستان در دوره معاصر، استفاده از این شرایط ویژه فرصتی مغتنم برای توسعه و تعمیق روابط فرهنگی دو کشور است.

رایزن فرهنگی کشورمان افزود: پرداختن به جایگاه نخبگان در روابط دو کشور در دوره معاصر می‌تواند موجب ایجاد ظرفیت‌های جدید در عرصه‌های مختلف همکاری شود؛ اسناد و مدارک بسیاری در این خصوص از شخصیت‌های تأثیرگذار در تاریخ معاصر دو کشور وجود دارد.

وی با تأکید بر ضرورت توسعه همکاری‌های همه‌جانبه گفت: برگزاری همایش‌ها و نشست‌های تخصصی در جهت ارتقاء سطح اطلاعات مخاطبین و فرهیختگان نقش بسیار مهمی خواهد داشت، زیرا شرایط آشنایی بیشتر اقشار جامعه با مشترکات فرهنگی و تمدنی دو کشور را فراهم می‌کند.

رایزن فرهنگی کشورمان یادآور شد: استفاده بهینه از تجربیات و اندوخته‌های فرهنگی می‌تواند به عنوان سرمایه‌ای برای ارتباط بیشتر مراکز فرهنگی قرار گیرد و از این طریق می‌توان برنامه‌های فیمابین مراکز علمی دو کشور را اجرا و پروژه‌های تحقیقاتی مشترک را به انجام رساند.

گیورگی ککلیدزه، رییس کتابخانه ملی گرجستان در سخنانی، با ارائه گزارش مختصری از نحوه فعالیت و آثار مربوط به پیشینه فرهنگی و تمدنی دو کشور که در این کتابخانه نگهداری می‌شود، گفت: منابع تاریخ ایرانشناسی یکی از پُرمخاطب‌ترین بخش‌های این کتابخانه است.

وی ضمن اعلام آمادگی برای همکاری‌های بیشتر در آینده، از پیشنهاد رایزنی فرهنگی ایران در خصوص برگزاری همایش مشترک با توجه به مستندات و مشترکات زیاد فرهنگی و اجتماعی استقبال کرد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها